Koji Volvo V40 T4 ili S60

Koji Volvo V40 T4 ili S60

Član
Pozdrav raja, zanima me misljenje clanova koj su imali ili vozili ovakve slicne automobile. U planu sam uzimati Volva trenutno imam dvije solucije Volvo V40 T4 147kw 2.0 turbo, uvezeni svicarac, auto tip top, full oprema.. 210 hiljda na satu...auto bez packe i mane, druga solucija je Volvo S60 2.4benzin 125kw..oba auta su ocuvana, s tim sto s60 ima sekvent plin a v40 nema, sto ne znaci da necu ugraditi na v40 ako ga uzmem. u planu sam uzeti taj v40 ubaciti sekvent, nove felge i gume i da sam miran...ipak je v40 uvezen i ima stvarne kilometre...a s60 je dugo na nasim prostorima a vlasnik mi kaze da je bez mane...imal iko iskustva sa T4 modelom, kakav mu je motor, na ovom je automatik mjenjac, dok je na s60 manuelni.
 
Član
Imao sam V40 2.0 atmosferac. Autic odlican, za Familiju (karavan), a i izgleda mi lijepo (ne kao mrtvacka kola).
T4 sam vozao, ali S40. Ide odlicno. U principu ne poderivi motori, uz redovno odrzavanje.

Trenutno imam S60 2.4t 147kw. sve po mom ukusu, odlicno ide, ima i prostora, udobno. Ne poderivo isto.

Samo tog S60 atmosferca nebi nikad, jer trosi (skoro) kao i turbak, a ne ide nesto.
 
BHT Ovisnik
Manje vise Zeran objasnio. Ja sam imao 2x T4. Dijelova oko motora ima, ali prodavači ih cijene previše,a nije uopće velika potražnja. DOk je ostatak isti kao na svakom. Ide jako dobro, potrošnja solidna. S60 ti je prostraniji naprijed, dok je nazad rekao bih isti. Samo je taj 2.4 na rubu kilavosti, zavisi sta si navikao voziti. Ako vozis nesto slabije biti ce ti dobro, ako ne onda ce ti faliti snage. Meni poslije volva i na bmw 2.5 190ks fali
 
Član
Manje vise Zeran objasnio. Ja sam imao 2x T4. Dijelova oko motora ima, ali prodavači ih cijene previše,a nije uopće velika potražnja. DOk je ostatak isti kao na svakom. Ide jako dobro, potrošnja solidna. S60 ti je prostraniji naprijed, dok je nazad rekao bih isti. Samo je taj 2.4 na rubu kilavosti, zavisi sta si navikao voziti. Ako vozis nesto slabije biti ce ti dobro, ako ne onda ce ti faliti snage. Meni poslije volva i na bmw 2.5 190ks fali

V40 je na zadnjem sjedistu prostorniji. Kod mene 2 djecija sjedista, kod V40 je mogao komotno jos neko izmedju sjesti, al zato kod S60 su finije oblikovani
 
Top