Koji sportak je po vama najbolji

Koji sportak je po vama najbolji

Član
Ne isplati mi se nikako 1400 jos ako je stranac :/
Pitao sam ga za zadnju cijenu

Znate jos neki sajt sa motorima kod nas
 
125 samo 2t drug je uzeo cbr 125 oko 2000 ga izasla dok je sve papire zavrsio i vozao je mesec dana i dojadila mu jer je 4t nit im nekog ubrzanja nit krajnje brzine. Da si stavio pre psr dana da kupujes 125 prodavao drug 125 apriliu rs skinutu sa staze stara tipa al imala f1 plastike ili kako vec. Oko 180 isla po satu. Tako da moj savet aprila rs ili cagiva.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
E ovako idem redom.
Cagiva mito, motor ima puno različitih mašina tako da možeš naić na najjači seriski 125cc motor(36 ks mislim) a možeš i na neki slabiji koji je u rangu sa drugim 125-icama. To je još jedan problem jer svaki cilindra,glava i klip su različiti i sve mora biti upareno, ima previše tipova i tako npr. ako ti ode cilidnar može bit da ćeš muku mučit i da nikad ne nađeš drugi, pa ćeš morat kupovat sve u kompletu. Još su im jedna boljka elektronike ventila, nemaju nikakvu zaštitu i lako prdeknu zbog toga je nigdje nemožeš nać.
Motor je extra, ali zbog slabog poznavanja istog možeš bit da ćeš naić na krš i da će ti izbit zadnju feningu iz džepa. Tako da ti ne preporučam da se upuštaš u taj rizik

Honda NSR. Zlatna sredina po meni. od 1988 do 2001 mašine su im ostale iste i svi su djelovi kompaktibilni. Snaga motora otvorene verzije je oko 30-ak ks. Dovoljno da potegne do 150-160 kmh, mašina jako jednsotavno i kvaliteno izrađena, mana gotovo i nemaju. Imaš nikasil cilindar koji ako je u lošem stanju treba hilznu a to je 150 km+ kvalitetniji klip oko 300 km. To bi bilo jedina ajmo reć boljka tog motora. Preporučio bih ti da uzmeš neku 92-97g. nemaju blokada i ljepše izgledaju nego one prije 92 sa dva okrugla fara. Mada i kod novijeg godišta nije problem skinut blokade

Yamaha TZR
Najslabiji motor u ovoj kategoriji sa 26 ks. Mašine su im kvalitetno izrađene, cilindar se može bušit. Nekih mana motor i nema . Problemi mogu nastat kad prosviraju ležajevi na radilici koji su specijalnih dimenzija teško ih je za nać i skupi su ko sam vrag, sama elektornika motora je isto zakomplicirana,a djelovi istih su papreni do bola i puno je mjenjana kroz godine. A također maleni disk naprijed ne uljeva neko povjerenje. Nemaš nekog prevelikog rizika da uzmeš loš motor, ali ako naletiš jebo si znanje

Aprilia
Do 98 g. sve valjaju imaš različitih mašina i različitih snaga. to se odmah vidi po oznaci na mašini rotax 123,124 i 122. Ne razumijem se baš puno i nisam se susrećao ni sjednom, ali da su kvalitetne to je sigurno. Preko tog godišta počeli su pravit sranje od motora, kvaliteta im drastično opala i ako ne nađeš baš odlično očuvan primjerak bježi od toga. Ako ti u mašini zafali samo deci ulja mjenjač će se sasut ko brašno u karitas, mjenajnje klipa obavezno svakih 10-15 t km. Ali lijepo izgleda i ima pristojnu snagu i ako je odžavana može odlično poslužit
 
Top