Koji Renault Scenic ??

Koji Renault Scenic ??

Član
Pozdrav raja, posto sam odlucio da promjenim auto ganjam neko porodicno ( monovolumen ), kako sam god trazio, gledao, citao, pitao na kraju sam izabrao Renault Scenic druge serije,dosta sam proveo na piku trazeci nesto dobro...takodje visio po forumima citao o iskustvima itd... imam dva prijedloga :

1. Scenic 1.5dci 74kw 2005g sa predjenih 94 000km (mislim da je to noviji motor, nije onaj sa 60kw), covjek pristaje na pregled u ovlastenom servisu i navodi da je uradjen servis;

2.Scenic 1.9dci 88kw 2004g sa predjenih 149 000km

Da navedem ne idem nigdje na dalje relacije maksimalno znam otici oko 50 kilometara van grada,inace nemam potrebe za dalje relacije,inace samo posao kuca, al zato sam cesto po gradu aktivan...citao sam dosta o nekim serijama motora tipa mana ima je na motorima, posle 2005g bolji motori itd...zanimaju me vasi savjeti, mislim da ovaj 1.5dci da mi je solidan zbog potrosnje i mislim da ne treba jaci i plus sto je taj noviji od 74kw..bitna mi je pouzdanost,preglednost i komfor, danas sam sjeo u jedan i predobro mi leze komande koje su na dohvat ruke, inace imam seat ibizu 2004g 1.2 47kw koja je ostra pri startu a posle jedva da obidje kamion plus sto je malo auto. Bio sam danas u ovlastenom Renault servisu takodje mi preporucuju taj 1.5dci jer je kako kazu nov motor ako je toliko presao, i da mogu da dodjem da provjere auto da nije lzna kilometraza itd.. Takodje sam citao o nkim opremama koje imaju dynamic i privilege, ovaj ne znam koju ima opremu znam da nema naslonjac za ruku za vozaca,ima komande na volanu..za dalje ne znam..ipak mislim da je to dynamic oprema.. zanima me misljenje vozaca koji su imali navedena auta da se jave o iskustvima i savjetima a ne oni koji citaju pa lijepe sa jednog foruma na drugi postove... Hvala
 
Član
Ja sam imao scenika 2004 1.9 dci 88 kw. Licno nikakvih problema nisam imao, ali predhodni vlasnik mu je vec na 200 hiljada zamjenio motor jer mu je njegov stradao.
Mana im je skucen motorni prostor sto dovodi do problema sa mehanicarima koji ih izbjegavaju i nevoljko uzimaju da rade bilo sta oko motora.
Unutrasnjost prostrana sa velikim brojem pretinaca, kod mene je bio paket opreme lux koji je ukljucivao cini mi se sve zivo.
Znaci moje iskustvo vrlo pozitivno samo pri kupovini dobro provjeriti motor
 
Član
Ja sam isto imao 2 poznanika sa ovima autma, mislim da su oba 1.9 motori...

jedan nije nikad kvara imao, dok je drugi imao dugo vremena problema sa elektronikom. pa sad ebiga, ako ti to ista znaci
 
Član
Sad kad kolega Tarik pomenu elektroniku pa se i ja sjetih da mi je par puta instrument tabla koja je digitalna, potamnila pri paljenju pa se nista nije vidjelo. I to im je cesto znalo otkazati ali nije ne rjesiv problem
 
Član
U mene je prijatelj prodao scenica jer je imao bas problema sa alektronikom.. znam da mu se nekad rucna nije htjela otpustit jer je bila elektronska, i onda kasnije je nesto stradalo i prodao ga, nije se isplatilo praviti.
 
Član
Drug imao...dvaput nije htio prepoznat karticu i nije htio upalit...nije nista pravio..."nadodje" samo nakon nekog vremena :D
 
BHT Ovisnik
U bivsoj firmi smo imali scenica. 2x je mjenjan motor,bio je 1.5, ali to je auto svak drkao kako je stigao pa je vjerojatno i to jedan od razloga. Ja sam isao s njim par puta u Njemacku. Na satu je imao 300+ ali mi se auto iskreno dopao za puta. Nisam se nimalo umarao u voznji,mnogo mjesta oko mene,mnogo pretinaca i supljina za hranu i pice dok vozim hahah. Bas se opusteno vozis. Da si trazim obiteljsko jeftinije solidno auto uzeo bi scenica. Preko Bosne meni sa kolegom i stvarima je trosio oko niskih 4 litra. Bude mi taman rezervoar do Munchena. Krajnji prosjek oko 6l s autoputem i sto budem po tjedan dana u Njemackoj. Do 120 se fino vozi,sve preko mu je veliki napor. Na povratku sam pokupio djevojku i sestru joj u Zagrebu i gepek pun stvari te sam sibao autoputem jedva 170 hahah. Netko kaze da su dobri ti 1.5 netko ne. Ja osobno bi zbog jacine isao na 1.9 motor,al za medjugradske relacije i potrosnju 1.5 je cudo
Djevojci sam uzeo megana 1.6 benzin 2005. Njena prosjecna potrosnja je 7l do 8max. Ako ga nadjes kao benzinca i ugradis plin mislim da bi najbolje prosao. Vozis se dzaba,a troskovi odrzavanja smijesni jer nema nista sto bi te trebalo brinuti kao na dizelu.
 
Poslednja izmena:
Član
Zna ih elektronika zezati. Ta elektricna rucna mi je najveca glupost u autima generalno. Funkcionalnost 0 bodova. Kad auto pobudali i kad je ne mozes spustiti, ni slepa ne pomaze. Mi smo pola sata pokusavali da sklonimo auto sa puta, jedva spustili rucnu nekako na foru.
 
Član
Danas mi pobjeze pred ocima onaj prvi sto sam naveo 1.5dci 2005g, tako da sam se odlucio na drugi i to ne onaj nego drugi scenic, nasao 1.9dci 88kw 180 000km presao 2004g, fine opreme i naravno rucna je normalna kao na ostalim autima nije elektronska...prednji el podizaci zadnji na krblu, tempomat,airbag,klima manuelna...ugl vise mi ne treba, veliki servis odradjen i sto je najbitnije kupujem polovan iz auto kuce koja ima sve garancije i knjige...jedina mana mi je sto nema naslonjaca za ruku..li mislim da mogu ugraditi iz drugog scenica naravno ako naletim sa obicnom rucnom...
 
Član
Kad sam procitao naslov , prvo mi je palo napamet , ni jedan..
Znaci elektornska rucna , ako nadjes neki otpad da je ima ubij me :D
Stalno se to trazi..Elektronika losa,dizne i motor 1.5 u globalu je los.
Mislim ali nisam siguran da im je mana da ode uljna pumpa pa zariba motor,nisam siguran 100%..

Imao sam ja stari model onaj 2001 god..Auto je slabo islo , bio je 1.9DTI , prostor je bio za mene skucen , koliko izgleda da je velik i slicno..Ali ovo je onaj stari model..
 
Ako si bas toliko navalio na Scenica kupuj svidja ti se i to je to ...
+ na udobnost
+ sigurnost prilikom udesa
+ na samu cijenu tih vozila
- na elektroniku
- na mjenjače
- na pristupacnost popravka vozila ( ako nisi akrobata i nemas alata ne pokusavaj mjenjat sijalice kad crknu)
- na veliki turbo lag
- osjetljivi na nasa goriva
U biti ako ga planiras kupovat obavezno vodi racuna o stanju akumulatora jer ako jednom elektronika ostane bez napajanja sva se resetuje tj. pogubi sve mape u elektronici naci jednostavno auto UMRE
 
Član
U mene je rodjo imao scenica,imao je nekih problema oko motora turbine,motor nije mijenjao,ali jedva cekao da ga proda,sad vozi reno klio benzin,on vise ne bi dizela uzeo,normalno to je njegovo iskustvo
 
Top