Koji OBD Bluetooth Scanner odabrati?

Koji OBD Bluetooth Scanner odabrati?

Član
Pozz raja

imate li neku preporuku za OBD Scanner? Konkretno me zanimaju mali Bluetooth modeli, koji mogu stalno biti ukopcani, za ocitavanje obrtaja, temperature, pritiska itd. i eventualno grešaka.

Ne treba mi PROFI uređaj za vraćanje kilometraže, tuniranje, mapiranje i šta ti ja znam.

Bitno mi je da podržava moj Volvo S60

naletio sam na ova dva:

http://www.gearbest.com/car-gadgets/pp_130571.html

http://www.gearbest.com/car-gps-tracking/pp_187770.html

ima li ko iskustva s njima, ili neki drugi za preporuku?


pozz
 
Ja imam BT ELM 327, ocita I obrise samo aktivne greske, one koje su se nekad desile pa ih vise nema ne prepoznaje. Uglavnom kod ti stvari se drzi onog skuplje je bolje.
Sto se tice same uporabe, je najgluplja stvar za koju sam dao par eura u zadnji nekoliko godina. Moguce u kombinaciji sa android radiom da je dobra stvar, ali povezivanje sa mobitelom svaki put prilikom sjedanja u auto da bi on zapisivao parametre je previse komplicirano, I dugo traje. U Bihac dolazim iduce sedmice, ako si blizu, i ako ti treba dacu ga dzabe, kupio sam VCDS.
 
Član
Ja imam ovaj plavi elm327, radi samo sa motornom elektronikom i nemas bas nekih čačkanja. Pratis live parametre motora, obrises aktivne greske i to je to.
 
Pogledaj i na yt kakve ljudi koriste ;)
Meni se svidja ova aplikacija "carly for bmw",kosta 45€ ali ima dosta dobrih stvari koje omogucava od brisanja gresaka,codiranja,registrovanja akumulatora (to se nadoplacuje jos 10€) itd.
Razmisljam da to sebi nabavim ali me strah da ne sj**em auto :D
 
Član
Rođak ima taj carly, radio neke stvari na f10 poput otvaranja/zatvaranja sibera preko kljuca, na automatskim svjetlima da sijaju samo ringovi kao daylight, pri otkljucavanju da se pored ringova pale i maglenke...
Uglavnom ne mozes nista pokvariti kako sam ja skontao jer imas backup koji vrati na stanje prije zadnjeg kodiranja.
 
Član
Ja imam taj elm 327 ali usb (krivog uzreo :() i na ovijim starijim vozilima mi neče čitati uopče greške al parametre da gledam rade, a za ova novija radi super sve :)
 
Član
Ja sam uzeo bio taj plavi elm 327, kod mene na skodi je imao problem da ocita simos-ov komp sa skode fabije, al kod drugih je odlicno i brzo ocitavao.
 
Član
Ja sam sebi narucio elm327 prije neki dan, nije jos stigo, samo ti mogu reci da se moze malo jeftinije naci na ebay.com, ako ti sta znaci
 
Top