koji motor kupiti 1.6 gtd sa interculerom 59kw ili 1.9 tdi od trojke

koji motor kupiti 1.6 gtd sa interculerom 59kw ili 1.9 tdi od trojke

Član
pomagajte, sad mi je u planu da mijenjam motor da izvadim ovaj moj 1.3 benzin i da ubacim neki od ova 2 motora, 1.6 gtd 59kw od golfa ili pasata, ili 1.9 tdi od golfa 3, koliko mi treba para za ovaj proekat, i sta je isplativije po vasem misljenju, naravno sta bi moglo da ostane od ovog mog NESRETNIKA:lol: ili sve moram da mijenjam...;)
da cujem vasa misljenja;)
 
Legend
Rekao sam ti, budzet ti odredjuje ponajvise..
Za TDIa, imas malo vise prepravki, oko struje vise posla, pozeljno je da imas citav prednji kraj auta iz kog vadis motor..
 
1.9 tdi sa bos pumpom. Ne znam kod motora ali dolazio je u seatima a normalno i u vw-ovima. Pase saraf na saraf samo moras preradit mjesto za ic. :cool:
 
Legend
ako se odlucis na 1.9 tdi

http://www.bhtuning.com/jetta-mk2-afn-in-progress-t-67479.html

imas tu okvirno sta i kako ide..
 
Član
ne znam da ubacim 1.9 tdi, ic bi negdje smjestio ispred hladnjaka ili tuda negdje, a sta bi jos morao zamjenit, je li u svake 3-ke el gas? moram li instalaciju onda uzimat sa komp. i ostalo, to me interesuje, dok je na 1.6 gtd ic 59kw SAAAJLAAA :lol::lol:
 
Član
1.9 TDI trojkin , stim sto ces morati da trazis da ti ga prodaju sa board computerom i komplet instalacijom , ili da uzmes 1.9 TD pa da mu dodas IC :)
to je manje prepravke jer nema board comp
 
Član
Mixa90 je napisao(la):
1.9 TDI trojkin , stim sto ces morati da trazis da ti ga prodaju sa board computerom i komplet instalacijom , ili da uzmes 1.9 TD pa da mu dodas IC :)
to je manje prepravke jer nema board comp

znaci kad bi uzimao TDI treba mi instalacija, a TD ne treba, i naknadno da uzmem ic, a je li onda ista snaga TD+IC i TDI?
 
Legend
nije ista snaga
treba ti instalacija za oba motora, stim da kod TDIa ima vise struje..
1.9td je 55kW bez ICa, sa njim, ko zna..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
nije ista snaga
treba ti instalacija za oba motora, stim da kod TDIa ima vise struje..
1.9td je 55kW bez ICa, sa njim, ko zna..

e jbem mu kevu :icon_rolleyes: onda, ma ne znam 1.6 59kw od pasata 3... jbo majku ako znam sta cu:lol:
 
Član
Franki je napisao(la):
lhasa_green_beast je napisao(la):
Kupi stranca, barem tako znas na cemu si. I prodas sto ostane. ;)

Bas ja konto napisat, ostatak auta ce otic ko halva :D
a sta papiri od motora ates kko to, mjesto gdje zivim je malo svi znaju moje auto, svaki policajac me zna, i znaju da mi je auto benzinac, cim bi zamjenio motor znam sta bi bilo, jer jedva cekaju da nesto napravim samo da me ojadu zabave...:icon_mad:
 
Trebaju ti papiri od tog stranca i atest na uradjenu konverziju ? :icon_rolleyes: I da izdas novu vozacku u kojoj pise nova zapremina motora ali bi te onda zaklala registracija. Ja mislim da tako to ide. Nezz kolika je registracija za 1.9 tdi-a ?
 
Ma ne znam da li je vrijedno zamucavati se ubacivanjem TDI-a kada je i 1.6 TD 59kw solidne snage a pase bez problema.
 
Top