Koji LPG Sistem ugraditi (Nuni Bihac)

Koji LPG Sistem ugraditi (Nuni Bihac)

Član
Pozz raja

dogovorio sam se u Nuni Bihac za ugradnju Sekvent LPG Sistema. Oni imaju 3-4 vrste (proizvodjaca) u ponudi, i svima je ista cijena. Uglavnom se razlikuju ECU:

STAG
EUROPEGAS
ATIKER
WENT GAS

Isparivac mislim da je Tomasetto. Ostalo Standard...

Koji biste vi preporučili na 2.4 Turbo motor od Volva? I ima li ko kakvo iskustvo sa Nuni-om?


LP
 
Član
Kod mene je plin od Nunija, smece :) Marko-gas ga je servisirao i nasao toliko gresaka pri ugradnji da je to za nepovjerovat.. npr crijeva sa injektora razlicite duzine sto ne smije biti, sarafi nisu zavrnuti kako treba, cijevi nisu bile skroz fiksirane itd.
Sve ovo gore sam ja vidio svojim ocima dok je popravljano. Procesor jer neki lijevi, uzas. Isparivac je Tomasetto, boca Dorkmasan il tako nekako.. Rodjak mu je ovlasteni u Zenici, kao, za te sve vrste plinskih sistema kao i Nuni, Plin promet, oni su mi sprzili procesor koji sam ganjao 4 mjeseca da se zamijeni... Na kraju su stavili procesor, odlijepili moje naljepnice i stavili na taj novi da bude, kao, isti.
Za sad radi, a do kad, ko zna :)
Uglavnom, ja ne bih kod njih nikad vise ugradio, planiram da mi Marko-gas prebaci svoju elektroniku i da onda imam sistem kako treba.
 
Član
Kod mene je plin od Nunija, smece :) Marko-gas ga je servisirao i nasao toliko gresaka pri ugradnji da je to za nepovjerovat.. npr crijeva sa injektora razlicite duzine sto ne smije biti, sarafi nisu zavrnuti kako treba, cijevi nisu bile skroz fiksirane itd.
Sve ovo gore sam ja vidio svojim ocima dok je popravljano. Procesor jer neki lijevi, uzas. Isparivac je Tomasetto, boca Dorkmasan il tako nekako.. Rodjak mu je ovlasteni u Zenici, kao, za te sve vrste plinskih sistema kao i Nuni, Plin promet, oni su mi sprzili procesor koji sam ganjao 4 mjeseca da se zamijeni... Na kraju su stavili procesor, odlijepili moje naljepnice i stavili na taj novi da bude, kao, isti.
Za sad radi, a do kad, ko zna :)
Uglavnom, ja ne bih kod njih nikad vise ugradio, planiram da mi Marko-gas prebaci svoju elektroniku i da onda imam sistem kako treba.
I meni se jedna poznanica zalila na njih. Ali opet jako mnogo raje kod njih radi. Ne znam koga odabrati u krugu banja luke?
 
Član
Kod mene je plin od Nunija, smece :) Marko-gas ga je servisirao i nasao toliko gresaka pri ugradnji da je to za nepovjerovat.. npr crijeva sa injektora razlicite duzine sto ne smije biti, sarafi nisu zavrnuti kako treba, cijevi nisu bile skroz fiksirane itd.
Sve ovo gore sam ja vidio svojim ocima dok je popravljano. Procesor jer neki lijevi, uzas. Isparivac je Tomasetto, boca Dorkmasan il tako nekako.. Rodjak mu je ovlasteni u Zenici, kao, za te sve vrste plinskih sistema kao i Nuni, Plin promet, oni su mi sprzili procesor koji sam ganjao 4 mjeseca da se zamijeni... Na kraju su stavili procesor, odlijepili moje naljepnice i stavili na taj novi da bude, kao, isti.
Za sad radi, a do kad, ko zna :)
Uglavnom, ja ne bih kod njih nikad vise ugradio, planiram da mi Marko-gas prebaci svoju elektroniku i da onda imam sistem kako treba.
Samo da se prekrstim kako li su meni u atikeru u bijeljini uradili plin :D, zasad presao 12.000 km na plinu, sve extra .
 
Član
Samo gledaj da ti odrade sve komponente od istog proizvodjaca(boca moze bilo koji proizvodjac)..uz ac stag u kompletu idu dizne valtekove i isparivac tomasetto,ostalo sve je od staga.. kod nas u sa ima firmi koja od svakog prozivodjaca ugradi po neki dio i onda imas probleme..atiker ti ne bi preporucio na tu masinu jer ima problema sa gubitkom pritiska. pozz
 
Član
Pozdrav, vlasnik sam Auto-In Autoservisa u Prnjavoru, bavimo se svim sto se tiče mehanihe (A/C sistemima, A/T mjenjacima, Ugranjom plina u benzin/dizel/hybrid vozila na putnicka, teretna, radna vozila..... http://www.olx.ba/artikal/14056317/ugradnja-auto-gasa-plina-prnjavor/ bavimo se 4 godine plinom i imamo dosta stecenog iskustva za to vrijeme.... posto si iz Prijedora znas sigurno za Patrol Taxi vozila Toyote Prius mi smo u nih ugradjivali Lpg sisteme i odrzavali ih... neke su cak presle po 250.000km bez problema.... Iskljucivo radimo Stag i Europegas... ako hoces javi mi se sutra na 065-523-290 da se detaljno informises o svemu sto te zanima... dok traje ugradnja dajemo svoje zamjensko vozilo na koristenje... Pozdrav
 
Poslednja izmena:
BHT Ovisnik
Ja sam u svakom autu imao kombinaciju tomaseto-zavoli, sve 5. s volvom presao skoro 50k, sa e46 70k, u pezou je bio ugrađen 2009 i sad je u drugo auto prebacen, eo u mome39 me sad isto sluzi...
 
Član
Ja vjerujem ovom Marku u Marko gasu jer mi izgleda korektan. Jel ti daleko Jelah/Usora? Mozda taj Nuni i moze korektno ugradit al ovo kod mene je smrljavio.. sad radi ok, ustimano je solidno. Prije mi je znao okinut missfire na prvom cilindru ako ga dugo vozim u visim obrtajima.. ispalo je da je to jer je bilo najduze crijevo na injektoru na prvom cilindru i zbog toga uvijek na tom cilindru bude missfire.. sad toga nema
 
Član
Ja vjerujem ovom Marku u Marko gasu jer mi izgleda korektan. Jel ti daleko Jelah/Usora? Mozda taj Nuni i moze korektno ugradit al ovo kod mene je smrljavio.. sad radi ok, ustimano je solidno. Prije mi je znao okinut missfire na prvom cilindru ako ga dugo vozim u visim obrtajima.. ispalo je da je to jer je bilo najduze crijevo na injektoru na prvom cilindru i zbog toga uvijek na tom cilindru bude missfire.. sad toga nema
Blize mi je bihac. Sto se tice icdje krajine, svako ga hvali. Eto ti si jedini i ova moja poznanica koji su se pozalili na njega. Radi slovencima, hrvatima itd... Red cekanja mu je 2-3 sedmice na termin.

Kad je to kod tebe radjeno?
 
Član
Prije 3 godine nekad :) meni rekose da je taj neki AGiS sistem. Mozda lik i dobro radi-ne znam al kod mene je lose uradjeno skroz. Kolega ima vektru c 1.8-isti motor ko kod mene, puno bolji sistem nego kod mene. Markogas mu ubacivao
 
Da se nadovezem
Marko Gas ima od mene veliki -
Sve ok oko ugradnje sve to oni spakuju fino al brate za odklanjanje kvara su truba sve nagadjanje mozda ovo... pa plati mozda ono.... pa plati a odklanjanje kvara nigdje
Moj savjet Atiker Tuzla br. imas na netu nazoves rezervises pogledas ponudu isparivaca i sve ostale opreme koju imaju kad nazoves pitas koliko taj i taj isparivac i sve ostalo sto odaberes kosta i narucis se provedes dan u Tuzli sve spakovano isprobano atest odmah rijesen i to je to ;)
 
Član
Da se nadovezem
Marko Gas ima od mene veliki -
Sve ok oko ugradnje sve to oni spakuju fino al brate za odklanjanje kvara su truba sve nagadjanje mozda ovo... pa plati mozda ono.... pa plati a odklanjanje kvara nigdje
Moj savjet Atiker Tuzla br. imas na netu nazoves rezervises pogledas ponudu isparivaca i sve ostale opreme koju imaju kad nazoves pitas koliko taj i taj isparivac i sve ostalo sto odaberes kosta i narucis se provedes dan u Tuzli sve spakovano isprobano atest odmah rijesen i to je to ;)
Bas tako,vecina njih su samo dobri "monteri" a kad pocne da se kvari i treba rijesiti problem onda su nula negativna.
 
Član
Kod sve i jednog servisa ces naci i pozitivnih i negativnih iskustava.

Sad npr. kod ovog nucia sam cuo samo od Ede i ove jedne poznanice da nisu uradili kako treba. A uradili su mnogo instalacija.

Nadam se da cu ja imati pozitivan utisak. Sutra imam termin (kojeg cekam 3 sedmice)

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Pozdrav.
Opremu stag preporučujem od srca. Obavezno sa OBD kopcanjem. Tomaseto neki veći i dizne Hana. Nećeš primetiti razliku plin benzin. Stag je lak za pristup i možeš sam sebi pogledati podesiti odraditi servis. Imam ga i preporuka. Bas dobar uređaj.
 
Top