koji intercooler na golf mk1

koji intercooler na golf mk1

Zanima me koji intercooler bi bilo najbolje staviti u golfa keca,stim da ja imam sad na njemu dugacki hladnjak vode od golfa 2 gtd,pa tako da nema bas mnogo prostora naprijed.Tako da sam ja planirao staviti mali hladnjak,normalni od dizela,i probat nesto da umjestim.Znam da stavljaju ljudi od sprintera mercedesa,a ja sam mislio od mercedesa e 290 td,nasao sam ga povoljno. A ko neko zna nesto,volio bi da malo pomogne.Hvala unaprijed!!!!!
 
Legend
mozes stavit sta god hoces, samo trebas pazit na velicinu, da ne dobijes veliku turbo rupu, i na izvodivost sto se crijeva tice naravno..
kod mene je na dvici isto veliki hladnjak, nekako sam uspio stavit intercooler od superba, znaci veci je od hladnjaka vode povrsinom, stim da je tanak skroz, i prezadovoljan sam..
ako budes imao problema, uvijek mozes ici na fabricku varijantu, ako ti je stock pritisak turba i ako neces ganjati brzine neke ;)
 
.nOKe je napisao(la):
mozes stavit sta god hoces, samo trebas pazit na velicinu, da ne dobijes veliku turbo rupu, i na izvodivost sto se crijeva tice naravno..
kod mene je na dvici isto veliki hladnjak, nekako sam uspio stavit intercooler od superba, znaci veci je od hladnjaka vode povrsinom, stim da je tanak skroz, i prezadovoljan sam..
ako budes imao problema, uvijek mozes ici na fabricku varijantu, ako ti je stock pritisak turba i ako neces ganjati brzine neke ;)

Pa nemogu bas staviti sta hocu,ja bi da ga stavim,normalno isored hladnjaka vode,al nemogu naci koji bi mi odgovarao,neznam od cega da pocnem,naletio sam na ovaj od e klase on nije bas toliko ni velik! Inace,kod mene je 1,9 td obicni,pa sad hocu da stavim intercooler,ne ocekujem nesto ekstremno povecanje snage ili ubrzanja,al mislim da ce imate malo nekog efekta!
 
Legend
efekta ce imati, naravno, mislim da ti je najbolje da skines karambolku, masku, i fino izmeris idealno mjesto gdje bi ga mogao stavit, od prilike povrsinu da skontas, i onda lagano ..
mislim da je svakako najbolja opcija od kombija, sprintera ili traffica i tako to, oni su onak bas mjera da idu izmedju hladnjaka vode i maske.. u tom bijelu, a imas tu bas dosta mjesta da ga uglavis..
 
.nOKe je napisao(la):
efekta ce imati, naravno, mislim da ti je najbolje da skines karambolku, masku, i fino izmeris idealno mjesto gdje bi ga mogao stavit, od prilike povrsinu da skontas, i onda lagano ..
mislim da je svakako najbolja opcija od kombija, sprintera ili traffica i tako to, oni su onak bas mjera da idu izmedju hladnjaka vode i maske.. u tom bijelu, a imas tu bas dosta mjesta da ga uglavis..

Pa da,al opet ako stavim prevelik,bojim se da nece moci turbina nabijat pritisak dovoljno.A nebi nista dirao oko nje,povecavao pritisak ili tako nesto.
 
Legend
ta k14 je pravo zivahna, pogotovo na 1.9tdu, tako da nemas brige oko toga, kad k24 moze napuhat ic od superba 1.6, onda moze i taj tvoj manju turbinu, tako da nemas brige sto se toga tice ;);)

drug je imao trafficov ic na k14 na 1.6, i puhala je ko blesava :icon_smile:
 
.nOKe je napisao(la):
ta k14 je pravo zivahna, pogotovo na 1.9tdu, tako da nemas brige oko toga, kad k24 moze napuhat ic od superba 1.6, onda moze i taj tvoj manju turbinu, tako da nemas brige sto se toga tice ;);)

drug je imao trafficov ic na k14 na 1.6, i puhala je ko blesava :icon_smile:

Hvala puno druze,nisam uopste imao pojma da moze i od trafica,al sad sam gledao slike i bas i dimenzije pasu.Ja gledam ovu seriju od 2001 do 2006 jesi i ti na tu mislio?
 
Legend
ma da.. kod tih kombija, posto su im veliki motori a nemaju nesto pretjerano prostora naprijed, vecinom stavljaju takve intercoolere, slicni su i kod traffica, i kod jumpera i kod sprintera itd itd..

;)
 
.nOKe je napisao(la):
ma da.. kod tih kombija, posto su im veliki motori a nemaju nesto pretjerano prostora naprijed, vecinom stavljaju takve intercoolere, slicni su i kod traffica, i kod jumpera i kod sprintera itd itd..

;)

EEE druze,nesto sam novo iskombinovao! Nasao sam od pezo 405 ic,odg mi dimenzije,samo moram naci jos jedan i rastavit ga,pa uzeti dva kraja i staviti na jedan da imam izlaze bas kako mi odg. Lijep pozdrav
 
Top