koji akomulator ??

koji akomulator ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz ekipa koji akomulator je najbolje uzet za golfa 2 motor 1.3 auto posjeduje stakla na struju alarm daljinsko ključanje itd itd dva pojačala i dosta sitnica bio je neki od čini mi se 55 amper sati koji je rikno koji savjetujete da uzmem struja nije moje područje pa volim pitat

hajde elektičari što ste se ušutili ovo bi i db dragovci trebali znat:lol:
 
nije problem u novcu već me zanima snaga akomulatora sad je mislim od 55 pa me zanima šta će se desiti ako stevim primjer od 75 ili 65 ili 100 zanima me dali može nešto da se desi jer čuo sam da je važan neki omjer akomulatora i atelnatora zato me zanima dali smijem da uzmem veću amper snagu da nebi ispao neki problem....jer u svakom slučaju moram jači da uzmem ovaj i kad je bio nov loš je bio muzika ga ubijala
 
Hmm ne znam hoce li ici ta amperaza...Mozda da stavis 66 A ...Ali najbolje pitati za savjet dobrog autoelektricara....Jer sto rece Stefan obicno na benzince normalne kubikaze i konjaze (recimo Audi 80, 1,8, 66 KW) ide 55 A....
 
meni je za moj motor i za moj atelnator sasvim dovoljno 55 već kontam da stavim mrvu više radi stakala na struju muzike i ostalog jer je to sve naknadno ugrađivano da toga nema nebi se mislio 55 bi mi bilo sasvim ok
 
Član
nema veze, evo i ja u skodi imam stakl ana struju, muziku ( imao hehehe :D ) i jso milijun zafrkancija pa mi aku 55...bolje uzmi jaci alternator hahahaha :D
 
Početnik
U dizela ide 64Ah, a i jaci je alternator nego kod tebe, pa vjerovatno ima veze... svaki ima dvije godine garancije, tako da nije bitno koji..
 
Ma stavi 66 Ah i rahat si za alternator se nemoras brinut, kod mene motor 1,6 B bez muzike posebne, el stakala i ostalih zezancija pa akumulator 75Ah zato pali ku loooood :D

Ma stavi mu od 66Ah i rahat si, kod mene 1,6B bez posebne opreme ko kod tebe pa akumulator od 75 Ah, al zato pali ko looood :D
 
Član
Slobodno stavi jaci..Ja u pandi imam redovan fabricki alternator i punim onaj aku za takmicenje u Db-u koji ima 115 Ah i 7000 A....
 
Član
ja imam na policu 75 radio, kupe svijetlo i pozicije gorile 4 sata i poslje toga pali ko mina
stavi sto veci ja sm svog jedva naguro
 
Član
mislim da ti to nema veze,u mene je uvijek jaci nego sto je fabrika preporucila,u dzipu pise da je 85 preporucen,u mene je 94 il 100,n znam tacno
mislim da ne bi nista trebalo bit ak stavis bilo koji,66, mozda i 72
mada na benzinku idu manji jer nema grijaca
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top