Koje ulje...

Koje ulje...

Član
Sipao prosli put Castrol EDGE 5-40, i nisam bas zadovoljan, sada sam razmisljao o Repsol-u Elite Evolution 5W-40 ili Repsol MultiValves?!
 
Član
Ovaj repsol sto sam ja napisao ,prije 2 mjeseca nasao u Beogradu u Metro-u, i cijena je bila oko 700-800din po litru, dodje 15km tako da bih to iz Srbije nabavio jer je jeftinije dosta.
 
Član
delta-5-20W-50-1l-w.jpg
 
Član
-stefan- je napisao(la):
Zasto nisi bio zadovoljan sa Castrol EDGE???
Ja sebi kupio prije par dana 5w30 :smajli18:

Trosilo mi ga vise nego sto treba, bolje mi se pokazao magnatec 10w40, koji mi takodje ide po preporuci castrol-a.

@ BaXRS4
Zar selenija nije za FIAT auto grupu samo?!
 
Član
todorovic je napisao(la):
Sipao prosli put Castrol EDGE 5-40, i nisam bas zadovoljan, sada sam razmisljao o Repsol-u Elite Evolution 5W-40 ili Repsol MultiValves?!

koliko ti je auto preslo? cisto sumnajm da ce ti se smanjiti potrosnja ulja ako uzms istu gradaciju a drugog proizvodjaca, mada, nadam se da grijesim...
Sto se tice seleni-e, to jest preporuka fitata, ali naravno da moze i u druga auta kao i total sto je preporuka PSA itd..
 
Član
200k, mada 1.8 20vt trose ulje to se zna, naravno proguta turbina ipak se to vozi...A opet kontao sam promjeniti proizvodjaca mozda se sta smanji. Probacu ipak.
 
Član
ja imam pug-a307 hdi, koristio sam i castrol edge 5w-40 a sada total 5w-40 i nije trosio niti jednog, presao je oko 200k+, mada neuporediva su to vozila tvoja masina i ovaj moj bungalov, samo hocu da kazem da nisam primjetio neku razliku pri pormjeni marke ulja..
 
Član
Sipaj 10W-40 magnetic i miran si. To je dobro i kvalitetno ulje. A za atmosferske motore i nije toliko bitno koje je marke ulje samo je vazno redovna zamjena ulja i filtera svaki put i na cesce termine mjenjanje :cool: Ali normalno koristi ulje koje ti je propisano npr. 10W-40 i ako ti je auto preslo recino preko 150-160 000 km digni na 15W-40 ljeti jer ipak motor se trosi, a i ulje se razrijedi nakon grijanja i onda zna se.
Evo slike kod mene ulja nakon predjenih 900 km od zamijene, a ovo se malo prelilo ulje po sipki dok sam izvadio mob da uslikam heheheee pa otislo preko skroz zato sto sam je uspravno drzao, ali uslikao sam samo eto da se vidi kakav je motor nakon cesceg mjenjaja ulja i filtera (svakih 5000 km zamjena redovna) slikano poslije puta od 200 km :D i ovakva boja bude do nekih 2000 km i onda maaalo potamni nakon toga i opet kad se zamijeni bude ovako. Koristim Shell Helix 15W-40 (15W-40 fabrika propisala) sa ovom markom ulja presao sam oko 120 000 km i nikad nisam imao problema tacnije sipam SHELL otkako imam auto :)
Vazno je da je svjeze i da ga ne fali :)
 

Prilozi

  • Image120.jpg
    Image120.jpg
    256,1 KB · Pregleda: 17
  • shell_helix_15w_40.jpg
    shell_helix_15w_40.jpg
    18,6 KB · Pregleda: 4
Top