Koje ulje sipat??

Koje ulje sipat??

Član
Naime dosao je red na redovni servis, prvi put kako je ovaj BMW kod mene..
E sad koje je najbolje ulje za njega, znaci auto BMW 525 TDS `98 godiste presao 270.000?

P.S. I nevezano za ulje, ko bi mi u Sarajevu najbolje mogao nazubit masinu, samo mi nemojte reci Ramo ili Samir?
 
Član
Ma tih ulja vazdan nekakvih, vecino skuplje je i kvalitetnije ko i sve drugo :icon_rolleyes:

Sto se tice pojacavanja motora samo SM Chip Tuning niko drugi ;)

Dosta dodatne opreme za bmw mozes nabavit i kod Muhe www.caraudio.ba
 

MTR

Član
dizelcina sa tom kilometrazom treba gusce ulje minimalno 10W ili 15W/40 i da ga mjenjas cesce na 7-8 hiljada km , BMW preporucuje Castrol ;)
 
Član
Modrica, zlatna boca, sinteticko ulje, 5w40 ako ti je sto posto motor uredu

Ili ovo drugo modricino sto ne znam kakva je boca ali znam da je dobilo certifikat od folksvagena i audija, ako se ne varam zelena je boca i dal je 10w ili 15 slagacu ali pogledaj na kom pise da je dobilo certifikat.

A ako ne onda se slazem sa MTR-om slobodno 15w40

A ako se opet ne varam, nesto sam danas nesiguran u ovo sto pricam :D:D:D taj certifikat su dobili tako sto su sa novim motorom presli sto hiljada kilometara pa onda poslali taj motor fabrici na analizu pa su oni na osnovu stanja motora odobrili ulje.
 
Član
adi187 je napisao(la):
Ma tih ulja vazdan nekakvih, vecino skuplje je i kvalitetnije ko i sve drugo :icon_rolleyes:

Sto se tice pojacavanja motora samo SM Chip Tuning niko drugi ;)

Dosta dodatne opreme za bmw mozes nabavit i kod Muhe www.caraudio.ba

Nije pitao za pojačavanje tj. tuning motora,već uzubljenje motora...:icon_rolleyes:
 
Član
Ulje kupio, Castrol 5W40, masinu nije potrebno nazubljivat, sve uredu samo moram otic kod nekog na dizalicu da provjerim katalizator, i trenutno sam iskljucio EGR da vidim da nije slucajno zacepljen da mi zbog njega sporije ne nabija preko 3000 obrtaja.
 

MTR

Član
5W40 ti je prerijetko ulje za taj motor i tu kilometrazu koju je napravio , koje ti je ulje do sada bilo u motoru ?
 
Član
@MTR bilo je 5W40, evo maloprije mi donijeo bivsi vlasnik servisnu knjigu i svo vrijeme je sipano 5W40 Castrol, pa cu i ja nastavit dok ne pocne da ga trosi vise.

@LSD neznam koliko bi bilo dobro sipat motorno, hehehehehe ;)
 
Član
BMW-u je uvijek bilo dobro sipat Castrol, ja ga koristim zadnjih 8 godina na svoje BMW-ove sve dosad i nikad problem nisam imao.

Koristi 10W 40 za ljetni period a zimi mozes koristit 5W 40.


1777507327b52951983363b06d9302d8.jpg
 
Član
idosa je napisao(la):
BMW-u je uvijek bilo dobro sipat Castrol, ja ga koristim zadnjih 8 godina na svoje BMW-ove sve dosad i nikad problem nisam imao.

Koristi 10W 40 za ljetni period a zimi mozes koristit 5W 40.


1777507327b52951983363b06d9302d8.jpg



Vidjet cu sad kako ce se ponasat sa 5W40, ako bude puno ga trosio odma mijenjam na 10W40.
 
Član
Don Sonny je napisao(la):
idosa je napisao(la):
BMW-u je uvijek bilo dobro sipat Castrol, ja ga koristim zadnjih 8 godina na svoje BMW-ove sve dosad i nikad problem nisam imao.

Koristi 10W 40 za ljetni period a zimi mozes koristit 5W 40.


1777507327b52951983363b06d9302d8.jpg



Vidjet cu sad kako ce se ponasat sa 5W40, ako bude puno ga trosio odma mijenjam na 10W40.




Ma da ako bude maso normu onda mijenjaj ili dosipaj :D
Norma je 1,5 L na 10 000 Kilometara... za tvog BMW-a
 

MTR

Član
idosa je napisao(la):
BMW-u je uvijek bilo dobro sipat Castrol, ja ga koristim zadnjih 8 godina na svoje BMW-ove sve dosad i nikad problem nisam imao.

Koristi 10W 40 za ljetni period a zimi mozes koristit 5W 40.




to mijenjanje gradacije zna sj*at motore jer leteci "zabetoniraju" pa kad stavis rijetko ulje imas problema , al opet sve od slucaja do slucaja .

Drug , ako je taj bivsi vlasnik regularno i redovno odrzavao auto ostani na toj gradaciji i sve ok , tesko da ce ga trosit , ali i 2 litra na 10000 km je ok , jer je vec dosta presao . Pa 2,0 TDI u Golfa su znali suknut toliko i to do prvog servisa na 10 hiljada km
 
Član
MTR je napisao(la):
idosa je napisao(la):
BMW-u je uvijek bilo dobro sipat Castrol, ja ga koristim zadnjih 8 godina na svoje BMW-ove sve dosad i nikad problem nisam imao.

Koristi 10W 40 za ljetni period a zimi mozes koristit 5W 40.




to mijenjanje gradacije zna sj*at motore jer leteci "zabetoniraju" pa kad stavis rijetko ulje imas problema , al opet sve od slucaja do slucaja .

Drug , ako je taj bivsi vlasnik regularno i redovno odrzavao auto ostani na toj gradaciji i sve ok , tesko da ce ga trosit , ali i 2 litra na 10000 km je ok , jer je vec dosta presao . Pa 2,0 TDI u Golfa su znali suknut toliko i to do prvog servisa na 10 hiljada km


U servisnoj fino imaju datumi i kilometraza mjenjanja ulja i svaki put 5W40 osim prvog puta kad je sipan 5W20. Bas sam maloprije bio kod jednog elektricara i spojili ga na dijagnostiku nigdje nije pokazao gresku, sve radi besprjekorno, tako da nema razloga da radim nesto novo na njemu..

Uglavnom ja prezadovoljan.
 
Top