Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
Pitanje za malo iskusnije da ne dižem temu bezveze.

Trenutno u 206, 2.0 HDI imam Total Quartz 5w40 ulje.
Ovo kako je zahladnilo, ujutru mi je auto dosta bučno, i hajmo reć' čak i tromo.
Sinoć mi reče jedan momak da u ovim hladnijim periodima sipam 10w40, jer taj motor ( DW10 ) kao nema hidropodizače (???), i da je do ulja problem.
Za tvoje auto je preporuceno SAE 5W-40, a zimi se preporucuje cak nesto "redje" a ne kao taj sto ti je proporucio...uglavnom, tvome problemu sa autom koji navodis, nije uzrok motorno ulje.
Sta god ti rekli!
 
Član
to sam i ja siguran nakon današnje vožnje...
i nakon što se ugrijao, čuje se "tak-tak-tak" zvuk kod ubrzanja, shodno broju obrtaja, i kao da neka plastika lupka unutra, što me opet vraća na diznu/e
 
Član
O bože...
Neki dan u autodijelovima nešto kupujem, ispred mene Čovjek traži ulje za Renaulta/Peugeota (nisam siguran više, uglavnom Francuz). Prodavač ne pita za model, godinu, oznaku motora, neg samo KOLIKO JE PREŠAO??
Znači logika naših trgovaca:
0-100.000 = 5W30 ili 5W40
100.000-200.000 = 10W40
200.000-300.000 = 15W40
300.000 + = Pretpostavljam Litijumska Mast (kolomast)
Ja sam prodavač i jedna od glavnih stvari,pored naravno kpl podataka je i pitanje ukupne pređene kilometraže,možda je tebi to smjesno al nemas pojma kakve mrake dođe,ljudi znaju sa autom gaziti preko pola miliona,de se ti usudi pa prodaj 5w30,kasnije ti taj isti dođe i kaže ti si mene zajebo,sta si mi prodao,troši ulja,čakiča,udara,vjeruj,nije to bezvezno pitanje....poz

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Nikakva to nije glavna stvar. To auto treba na servis ako troši i lupa. Moj je prešao preko 200.000 i bez problema koristim 5w40, ne troši ga.
 
Član
Ma jest mara, al covjeku uspu gusce ulje, motor se smiri, izbaci ga, ubaci propisano i auto procekica
Sto-jer je preslo pola miliona, iako pise 200k na satu
Mislim da je @CoL3 pisao da mu je tako motor prolupao na 406, kupio auto, sve bilo bajno do izmjene ulja.
Kome ćeš psovat sad, liku koji ti je prodao auto il liku koji ti je prodao ulje? Ako psujes tog koji ti je prodao auto onda priznajes da te je zaj. a Bosanca niko ne moze zaj., znači, kriv je taj iz autodijelova :D
 
Član
Ma jest mara, al covjeku uspu gusce ulje, motor se smiri, izbaci ga, ubaci propisano i auto procekica
Sto-jer je preslo pola miliona, iako pise 200k na satu
Mislim da je @CoL3 pisao da mu je tako motor prolupao na 406, kupio auto, sve bilo bajno do izmjene ulja.
Kome ćeš psovat sad, liku koji ti je prodao auto il liku koji ti je prodao ulje? Ako psujes tog koji ti je prodao auto onda priznajes da te je zaj. a Bosanca niko ne moze zaj., znači, kriv je taj iz autodijelova :D
Bravo,sve razumijes

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
A drugo je što je kod nas sve naopako. Ne kažem, možda je i kod mene više nego što je na satu, ali da kucnem u drvo, sve je OK.
 
Član
Moj Volvo od zamjene do zamjene ne potroši, recimo, ništa, taman malkice spadne kazaljka, oko 250k na satu. Peugeot ne potroši ni kapi, 285k na satu. SAAB stuče oko 1-1.5l, ~200k na satu. Ženin Passat oko 2l do zamjene, preko 320k na satu, ne znam jesu li pravi, ali postoji šansa da jesu. Šta je poenta, sipam isključivo ulja fabričke preporuke i vidim da su ova 3 benzinska motora perfektna, za ovaj dizel ženin nemam riječi jer to nije auto, to je govno, ali motori savršeno rade i ispravni su. Koji god “majstor“ je preporučio drugo, gušće ulje, više nikad posjećen nije niti će. Ako motor srče previše ulja, nešto nije OK, OK je da potroši koji litar na interval zamjene, ali ne da stuče 5 ili 10l, litar, dva je sasvim OK u zavisnosti od stila vožnje.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Daj ba nemoj zajebavati, čuj dva litra u redu...
Što da ne, ko zna koliko je zgazio, ja 3 puta otvarao taj motor, evo sad će servis za 2k km poslije poslednjeg generalnog sređivanja svega i do sad sam dosuo manje od 1l? Znači, sam motor nije loš, nešto drugo je zezalo što sam očigledno riješio poslednji put, koštalo je, malo je reći, ali sad je sve novo i sve OK. Taj auto je nebitan, u svakom slučaju, ali auta koja su malo preopterećenija moraju malo ulja potrošiti. Šta misliš koliko BMW M5 E39 može popiti za jedan servisni interval?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Daj ba nemoj zajebavati, čuj dva litra u redu...

Na x auta proizvodjac navodi potrosnju 0.5l/1000km, a kao neka normalna potrosnja ulja na 1000km se navodi 0.3-0.6 sto znaci da ako ulje mijenjas na 10k to bi bilo 3-6l ulja. Dosta zavisi potrosnja od stila voznje tj gasa li se auto ili ne :)
 
Član
ja na golfu 5 nisam dosipao ulje između servisa ali sam primjetio da malo potroši tipa 0,5l do 0,7 na audiju mi ne uzima ni kap bar ovo sfotverski, na fabiji isto nista ne uzima na jeepu onako o,5l sad na ovoj corsi pratim pa javim neka kasnije

po meni ako uzima između servisnog intervala 2 3 4 l nije ok, počev od digtunga semeringa i krupni stvari... tolerantno je do 1l preko toga nešto nije ok po meni, ali ko sam ja jel ;) jednostavnije je i dosupiti i 3l ulja tipa 10-50km nego raditi generaluku od 1000 :)
 
BHT Ovisnik
moj bmw ima 355k na satu, svaki put mjenjam ulje na 10k, ovaj put sam produzio na 15k da vidim, i auto je potrosio citavih 1dcl ulja. U pitanju je sigurno ulje koje se najvise kopira, castrol, tocnije Edge 5w40. Pojma nemam sta navode kao toleranciju, ali tako je. Jednostavno mu godi, to sam sipao i u kombi. Sada sam presao na liqui moly, iste gradacije pa cemo vidjeti. Znam da je iz Njemacke bez nase deklaracije po vrhunskoj cijeni. Nasuo ga u bmw, Movana, patrola i yamahu, pa cemo da vidimo, bude li problema vraćamo se na castrol, Inu i Motul :D
 
Član
Do sada sam bio na Castorl Edge 5w40 (505.01), auto je troslio oko 0,2-0,5 na 10 000km. Nije da ga bas mazim, ali nije ni da ga gazm. S vremena na vrijeme stisnem auto. Vecinom saltam na 2100 obrtaja. Sada sam nasuo Liqui Moly toptec 4100 5w40 (505.01) pa cemo vidjeti sta ce biti. U pitanju je Audi a3, 2001 godina, 1,9TDI 96kw, remapiran na 130kw. Pise da ima 200k na satu, mada je to upitno.
 
Top