Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
muza je napisao(la):
sorry na offu,ali baš me zanima,šta ako ima viška ulja,npr.još malo više nego na ovim slikama...šta se može dogoditi???

Nije pametno da ti je preko max jer je to lose po turbinu ako je u pitanju TDI motor, jos zasto moze biti lose jeste za radilicu jer ce da lupa u ulje sto je lose i za nju i za njemo podmazivanje, takodje ako puno vise ulja nego sto treba radilica od lupanja u ulje moze i da pukne ako se auto forsira. Ako imas preko max kad u jutro pogledas ili nakon pola sata stojanja moraces izvuci malo ulja. To ti je moja preporuka a ti sada kako hoces.
 
Član
konkretno po secp vw 505-01 za golfa 5 tdi, 4l u ovlašteno su mi do sada naplaćivali.. po 21,5km sa pdv :)
 
Član
Mobil 1 10w30, kupujem 6 lit. po cijeni od 56 $. Provjeravao sam u Sarajevu, oni mi prodaju 10w40 pocijeni 11 KM/lit. Medutim, ni ja ne vjerujem domacim trgovcima, a na ulju ne zelim da stedim, zelim kvalitet, zato ga i placam, ali tamo gdje nema prevara...:icon_biggrin:
 
Član
mrt nema castrola :) kako će i imati kad prodaje po exta cijenama...

Tražim ja danas castrol edge td 5w40, obiđem neka mjesta i provjerim u no1 ovlaštenom al ovako iz druge ruke... :) za gore navedeno ulje kaže meni baja da to ulje oni ne koriste da to ide ovako po privatnim garažama i da je isto ok a da oni koriste CASTROL MAGNATEC PROFESSIONAL B4 5W-40 (samo mi je rekao ovo b4 šaban :) ) pa sam ja kasnije našao i da to ulje oni pucaj u ovlaštenom i da nema po litru da mi to obezbijedi jel dobijaju u većim pakovanjima..

Eh sada da vidim jel neko koristio ovo ulje?

I moji dobri tuzlaci gdje je kod nas castrola ima i gdje je najpovoljni...
 
Član
aServis je napisao(la):
mrt nema castrola :) kako će i imati kad prodaje po exta cijenama...

Tražim ja danas castrol edge td 5w40, obiđem neka mjesta i provjerim u no1 ovlaštenom al ovako iz druge ruke... :) za gore navedeno ulje kaže meni baja da to ulje oni ne koriste da to ide ovako po privatnim garažama i da je isto ok a da oni koriste CASTROL MAGNATEC PROFESSIONAL B4 5W-40 (samo mi je rekao ovo b4 šaban :) ) pa sam ja kasnije našao i da to ulje oni pucaj u ovlaštenom i da nema po litru da mi to obezbijedi jel dobijaju u većim pakovanjima..

Eh sada da vidim jel neko koristio ovo ulje?

I moji dobri tuzlaci gdje je kod nas castrola ima i gdje je najpovoljni...
prosle godine nekad u avgustu sam uzimao catrol i niakd vise..u autodjelovima na brcanskoj kdo mosta ''sprint'' autu ... auto mi uze na 3500kilometara oko 4 deca sto je puno puno :D,
 

Fap

Član
Da podjelim i ja moje iskustvo. Kad sam tek Alfu kupio sipao sam samo selenija 40k. pise da moze prec i 15 000 KM
na 10 000km potroseno CAK 1 L. sad sipamo samo sto jeftinije jer se svakako mjenja i prije napunjenih 5000 km.
u pitanju je alfa 156 2.0 TS.
A zanima me sta cu sa golfacem 1.6 benzin presao 190 000 originalne kilometraze koje je najbolje za ovaj motor. Stim da sam spreman i vise platiti
 
Član
Kakva ba Selenia 40k:lol:

U tu alfu ide Selenia 20k za alfa romeo...i kakva ti je to naopaka logika sipanja što jeftinijeg ulja...sipa se propisano i mijenja na intervalu proizvođača auta, a ne ulja...ili ga prepoloviš...

A za golfa Ina delta sint 10w 40...
 
Top