Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

[QUOTE"CoL3, post: 1386417, member: 3494"]Koje ulje u 2.0 hdi 62kw?
U pitanju je kombi citroen,mislim da je to pezo motor. Da li total ili neko drugo?[/QUOTE]
Total Ineo ecs jamislim da je ozbaka ima u Nuica uzet,jedan ineo je za bmw jedan za peugeot,ja koristim ima 5-6 god u svojim 2.0 hdi-iovima
 
Član
Je.. te sve znalci... ako se toliko razumijete u ulja, sto ne odgovorite konkretno na pitanja koje ulje nasuti. Svako ga mijenja minimalno jednom godisnje i iz iskustva moze prenijeti sta je koristio, i jel zadovoljan a vi spominjete nekakve gradacije i sl... vecinu vasih odgovora se moze naci na internetu... a i ko zna pravi se pametan i suti i misli o ja glupana vidi sta lupaju. Pa ako ko zna sto ne odgovori ljudima, ali ne...na svako pitanje ni jedan konkretan odgovor
Tema ima preko 50 stranica a o cemu se raspravlja...nidje veze.
Pitas, sto ne odgovoriti??? Reci cu ti svoj primjer, zasto se ne trudim vise da odgovorim! Zato sto dam preporuku koju je dao proizvodjac i dijelom iskustvo i nauka, i onda se nadju pametnjakovici koji su culi ili vidjeli, negdje u prici ili na forumu i onda se samo nerviram bez veze. Eto zasto! Treba li spominjati "nazovi majstore" koji su prica za sebe, kojih 95% ne zna sta znaci specifikacija ili slicno, sto je osnova pri odabiru ulja. Mogao bih do sutra navoditi razloge ali sve je to isto, ovaj forum nije izuzetak, isti je slucaj sa ovom temom i na drugim forumima gdje sam ucestvovao, jer iza nick-a, a za tastaturom su svi experti. Ovako, gledam, cesto se nasmijem, malo zacudim, nekad novo nesto i nauci se al se ne nerviram . Naravno, vise puta sam i naveo i javili su mi se ljudi u p.p. kojima sam dao preporuku, i pomogao. Chaky93 Optimu Magnum SAE 5W-40 vozio u Ibizi TDI 66 KW po 10000 par puta, i vjeruj auto se i sad vozi, nije se raspao sadasnji vlasnik kad mu treba zamjena ulja me nazove, 1 godisnje, ja mu kupim i posaljem jer u njegovom mjestu u blizini se nema kupiti. On ga vozi oko 12000 km.
 
Poslednja izmena:
Član
Pozz
Imam Audija A4 2004 1.9TDI 96 kw pumpa dizna motor, kupio ga sa 130 hiljada km, u ovlastenom servisu mi sipali Mobil 5W-30 ESP, litra oko 33KM, do 180 hiljada sam koristio to ulje, poslije sam presao na Optimu 5W-40 sa oznakom za pumpa dizna motore, jako sam zadovoljan uljem i dan danas ga koristim a vec sam presao 300 hiljada km, mjenjam ga na 15 hiljada km, a znalo se desiti i na 18 hiljada, motor cak mi tise radi nego na tom mobilu sto su mi u servisu sipali, jos Optima duplo jeftinija, odlucio sam se za Optimu jer je puno poznatih brendova ulja u BiH fals, kolega mi koristi na BMW e46 320d 2002god Optimu Magnum 5W-40 i jako je zadovoljan nema ni dospanja od zamjene do zamjene, na mom Audiju na 15hiljada dospem 0.8l ulja jos ga ne stedim u voznji zestoko ga vozim :) a u knjizi mu pise 0.5l ulja potrosnje da je normalno na 5000km.
 
Član
Pozz
Imam Audija A4 2004 1.9TDI 96 kw pumpa dizna motor, kupio ga sa 130 hiljada km, u ovlastenom servisu mi sipali Mobil 5W-30 ESP, litra oko 33KM, do 180 hiljada sam koristio to ulje, poslije sam presao na Optimu 5W-40 sa oznakom za pumpa dizna motore, jako sam zadovoljan uljem i dan danas ga koristim a vec sam presao 300 hiljada km, mjenjam ga na 15 hiljada km, a znalo se desiti i na 18 hiljada, motor cak mi tise radi nego na tom mobilu sto su mi u servisu sipali, jos Optima duplo jeftinija, odlucio sam se za Optimu jer je puno poznatih brendova ulja u BiH fals, kolega mi koristi na BMW e46 320d 2002god Optimu Magnum 5W-40 i jako je zadovoljan nema ni dospanja od zamjene do zamjene, na mom Audiju na 15hiljada dospem 0.8l ulja jos ga ne stedim u voznji zestoko ga vozim :) a u knjizi mu pise 0.5l ulja potrosnje da je normalno na 5000km.
Ta Optima se tacno zove Optima 505 01 SAE 5W-40 i cijena joj je 11.60 KM/litri na 15000 se mjenjao i isto sam tako imao odlicna iskustva sa tim uljem
 
Član
gdje se može naći set za zamjenu ulja u diferencijalima, mjenjačima nešto k' vakum kantica, neki vakum sistem, nešto za kuće da radi posao i da nije skupo :)
 
Član
Da napišem i ja iskustvo kad spominjete Optimu, sipam Magnum u 2.4JTD već dvije godine i spiaću i dalje, nema nikakvih problema. Takođe moram da napišem i pozitivno iskustvo sa HC Power 10w40 u drugom autu. Takođe sam nagovorio i par drugova i svi su prezadovoljni, tako da ne znam otkud toliko da se izbjegava to ulje samo zato jer je domaće :)
 
Član
Sta sipati u audi a3 1.8t quattro LPG 2002gp i oko 260000km na satu? Serviser mi preporucuje 5w30 ulje(nije naveo proizvodjaca),pa da vidim jel ima neko iskustva sa ovim motorom i uljem...
 
Top