koje pojačalo izabrati?

koje pojačalo izabrati?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imam dva zvučnika JVC svaki od po 420 w svaki (moram priznati da nisam ni znala da postoje zvučnici koji su tako jaki.)



e sad imam i dva manja zvučnika os po 160 W svaki koje bi stavila u vrata, e sad me muči koliko jako pojačalo mi treba, a da si ostavim prostora za recimo i woofer od 1000 w. :icon_question:E da i kakav cd player mi treba, može i konkretni proizvdi..
ako bi recimo uzela ovaj woofer + gore navedeni zvučnici koliko jako pojačalo mi treba?
 
Član
jenny je napisao(la):
imam dva zvučnika JVC svaki od po 420 w svaki (moram priznati da nisam ni znala da postoje zvučnici koji su tako jaki.) e sad imam i dva manja zvučnika os po 160 W svaki koje bi stavila u vrata, e sad me muči koliko jako pojačalo mi treba, a da si ostavim prostora za recimo i woofer od 1000 w. :icon_question:E da i kakav cd player mi treba, može i konkretni proizvdi..

uuu bog te pa ni ja nisam znao da postoje tako jaki zvucnici sigurno se auto moze prevrnut kad pojacas do kraja :hydro: :lol: :lol: :lol:
Cika IGY ce ti pomoc
 
Član
to sto si navela ti je max snaga,rms je puno manji,najcesce 4-5 puta manji od maximalne kod takvih zvucnika...jesi mislila nabavljat pojacalo i za woofer?ono,da imas i za te zvucnike i za woofer posebno,znaci 2 pojacala?ako nisi,onda probaj naci HU koji ima izlaze po 50W i izlaz za woofer...u tom slucaju ti ne treba pojacalo za ove zvucnike,oni ce radit na pojacalu koje se nalazi u HU,a za woofer nabavis pojacalo,monoblock,jednokanalno,preko kojeg ces imat zvuk na wooferu...imat ces extra muziku...to je moja preporuka...takodjer,postoji opcija sa 2 pojacala,jedno za woofer,jedno za ostale zvucnike,4-kanalno,to ce ti bekr,igy,eddo,muha il neko od ostalih momaka koji se time bave,malo bolje pojasnit;)
 
Član
kako god meni paše i opcija sa jednim i sa dva pojačala. zato pitam što mi je najbolje..
 
Član
mislim da ti pojacalo koje je ugradjeno u HU moze fino gurat te zvucnike,ono da se cuje,a za woofer nabavis pojacalo i imaces finu muziku u autu...al et,sacekaj profesionalce da ti kazu sta je najbolje
 
Član
po mom misljenju najbolje ti je jedno cetverokanalno pojacalo za zvucnike, sto se tice cjene i odabira, DLS ti je ajmo rec najbolji, al mogu naravno i ostali tipa alpine, pioneer, sony itd .... e sad kad gledas jacinu, ne gledas max nego RMS, pa na osnovu toga trazis i pojacalo, naravno da odgovara istom RMS-u, uvijek moze i manje i vise, a naravno najbolje je vise nego manje tako da sve ti je manje vise do love .... a sto se tice woofera, tu ti je najbolje uzet neki monoblock i rjesen problem .... sto se tice HU-a, MORAS gledat da ti HU ima 3 RCA izlaza, prednji, zadnji i SUB izlaz .... prednji spajas na pojacalo recimo ulaz 1 i 2 i na 1 i 2 kanal pojacala spajas prednje zvucnike ( a da pri top pripazis koji je desni a koji lijevi), zadnji spajas na 3 i 4 ulaz a zvucnike na 3 i 4 izlaz .... i to ti je to sto se tice zvucnika, monoblock ima 1 izlaz, a na takvom pojacalu spajas SUB izlaz i HU na RCA ulaz pojacala, dok na izlaz pojacala spajas woofer .... eto to ti je neka malo skuplja, najbolja opcija .... a naravno uvijek mozes uradit sto sam i ja .... malo jace pojacalo 4 kanala, al da je stabilno na 2 ohma, kod mene je recimo na 1 kanal spojen prednji i zadnji desni zvucnik, na drugi kanal prednji i zadnji lijevi zvucnik, dok je na 3 i 4 kanal spojen po jedan woofer, a s obzirom da ces ti samo jedan woofer, onda ja 1 kanal prednji i zadnji desni (BTW u paralelu), na 2 kanal prednji i zadnji lijevi, a na 3 i 4 kanal napravis bridge i tu spojis woofer i to ti je to .... i BTW moje pojacalo ti je na prodaju, pronadji ga dole u oglasima :cool: .... pozzz i nadam se da sam bar malo pomogo .... i da ako se odlucis na novu opremu, www.caraudio.ba ....
 

IGY

Član
hmmm
ako nisi nesto sa lovom, ja bi ti preporucio neku AB+D klasu pojacala, 5 kanala
na 4 kanala spojis te zvucnike a na 5 koji je izlaz za sub spojis njega
i ako je najbolje imati posebno pojacalo za sve ako si tanka sa lovom ovo ti je moja preporuka
sto se tice HU opet je na tebi izbor, i najbolje bi bilo da kazes sa koliko love raspolazes, (koliko za player, koliko za pojacalo) pa ti dam konkretan odgovor
 
Član
igy super ti je taj prijedlog za 5 kanala, al gdje to nac? .... ta su pojacala jako rijetka i vrlo cesto tolko slaba da se ne isplati uopste razmisljat o takvom pojacalu .... mada opet ako imas vec neko takvo pojacalo u ponudi to ni u kom slucaju nije losa ideja ....
 
Član
IGY je napisao(la):
hmmm
ako nisi nesto sa lovom, ja bi ti preporucio neku AB+D klasu pojacala, 5 kanala
na 4 kanala spojis te zvucnike a na 5 koji je izlaz za sub spojis njega
i ako je najbolje imati posebno pojacalo za sve ako si tanka sa lovom ovo ti je moja preporuka
sto se tice HU opet je na tebi izbor, i najbolje bi bilo da kazes sa koliko love raspolazes, (koliko za player, koliko za pojacalo) pa ti dam konkretan odgovor

sve skupa 1500 KM planiram dati jer (to oko 6000-7000 kn) više ne mogu, planiram raditi još neke stvari s autom pa će to za muziku bit dosta...
eto sad mi (ako vam nije problem) možete reći i konkretne proizvode i što se da uzeti za tu lovu...

Pozz ekipi.

edit

e da i kako riješim napajanje tog svega, kakvi mi kablovi trebaju..
ljudi ja vas lijepo molim da mi to sve skupa barem ugrubo pojasnite jer nemam pojma, ali sam oduvijek sound freak i volim iznad svega dobar beat.:icon_smile:
 
Član
Deyo je napisao(la):
Kablovi 16 kvadrata ili jače cca 10m da ne zafali.. osigurač/kućište osigurača (za akumulator)... 2 činč kabla (RCA)...i još nekih sitnica do 10km... prije je ovo koštalo oko 60km + 20km ugradnja... sad ne znam tačno.

bas me zanima koja ce budala potrosit 3-5 sati da ubaci svu tu instalaciju u kola za 20 maraka ....

sto se tice pojacala:

Pioneer 4 kanala solidne snage (70W rms @2 ohms)

http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=15418

Ovdje imas moje Shark pojacalo dosta vece snage i sa njim sam pogonio 6 zvucnika, i isao na dB izbacio max 141,8dB sa muzikom za slusanje, ovo ti pojacalo moze bez problema gonit sve tvoje zvucnike a evo link

http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=13372

A ako se odlucis recimo na 2 pojacala, onda uradis ovako, uzmes to gore pioneer pojacalce (primjera radi) za 4 zvucnika, i imas evo alden prodaje magusa (1500W rms @ 1 ohm) 1 kanal za woofera:

http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=15397

pozzz
 
Član
evo moj prijedlog
HU:
http://autosound.hr/ponuda/opsirno/ALPINE_CDA-9853R-4-741/

ili polovan:
http://bhtuning.com/showthread.php?tid=14037

pojacalo za woofer:
http://autosound.hr/ponuda/opsirno/CRUNCH_BLACKMAXX_BLX3000D_RASPRODAJA___-4-733/

pojacalao za sisteme:
http://www.ronis.hr/?4-kanalna-pojacala/72/pojacalo-jbl-gto1004/GTO1004

kablovi:
http://autosound.hr/ponuda/opsirno/Set_DIETZ_35mm-4-24/
ili
http://autosound.hr/ponuda/opsirno/Set_DIETZ_50mm-4-499/
 
Član
eddo je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
Kablovi 16 kvadrata ili jače cca 10m da ne zafali.. osigurač/kućište osigurača (za akumulator)... 2 činč kabla (RCA)...i još nekih sitnica do 10km... prije je ovo koštalo oko 60km + 20km ugradnja... sad ne znam tačno.

bas me zanima koja ce budala potrosit 3-5 sati da ubaci svu tu instalaciju u kola za 20 maraka ....

Hahahahhahahahahah jak si pravooo !

Cu 3-5 sati :lol:

Majstor ovom haveru sve zivo pokopco i provuko instalaciju ama bash sve za nekih 40ak minuta , i naplatio 30KM !

I da nije to neki fush majstor , al nebi da reklamiram , jedan od jachih ljudi u Sarajevu za te stvari !

I da , nijedan kabl se ne vidi !

Hvala :D
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
eddo je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
Kablovi 16 kvadrata ili jače cca 10m da ne zafali.. osigurač/kućište osigurača (za akumulator)... 2 činč kabla (RCA)...i još nekih sitnica do 10km... prije je ovo koštalo oko 60km + 20km ugradnja... sad ne znam tačno.

bas me zanima koja ce budala potrosit 3-5 sati da ubaci svu tu instalaciju u kola za 20 maraka ....

Hahahahhahahahahah jak si pravooo !

Cu 3-5 sati :lol:

Majstor ovom haveru sve zivo pokopco i provuko instalaciju ama bash sve za nekih 40ak minuta , i naplatio 30KM !

I da nije to neki fush majstor , al nebi da reklamiram , jedan od jachih ljudi u Sarajevu za te stvari !

I da , nijedan kabl se ne vidi !

Hvala :D

ja licno, kad radim, radim kako treba a to ukljucuje vadjenje plastika i siceva iz auta, provlacenje plusa sa jedne strane vozila, minusa sa druge strane vozila i naravno RCA kablovi sto me moguce blize sredini vozila tako da meni treba 3-5 sati da kompletiram sav taj poso .... REZULTAT: nikad se nikom nije desilo da mu muzika zuji niti da ima los prijem signala na pojacalu pa da muzika bude iskrivljena pri vecim snagama .... a mogu se provuc i za 30 minuta naravno samo je pitanje kako .... al nebitno ....

i nemojmo zaboravit postavljanje pojacala, spajanje instalacije na pojacalo te stelanje istog .... cccc za 40 minuta ....
 

IGY

Član
da sam na tvom mjestu Antaresov setup bi odmah uzeo

BTW eddo struja se provlaci sa jedne a RCA sa druge, kod mene idu 2 plusa i 1 minus sve po 50 mm2 sa jedne strane, a sa druge RCA

ili bi uzeo od Anaisa cad11 sto prodaje za woofere, on je 400 KM, od noketa ca41 za sisteme ne znam koliko love trazi
hu neki od Alpine serije kablovi sto deblji to bolji
kutija svakako od MDF i neka bude BR da ide to dublje jer kako te ja shvati rece da volis dubinu
 
Član
IGY je napisao(la):
da sam na tvom mjestu Antaresov setup bi odmah uzeo

BTW eddo struja se provlaci sa jedne a RCA sa druge, kod mene idu 2 plusa i 1 minus sve po 50 mm2 sa jedne strane, a sa druge RCA

ili bi uzeo od Anaisa cad11 sto prodaje za woofere, on je 400 KM, od noketa ca41 za sisteme ne znam koliko love trazi
hu neki od Alpine serije kablovi sto deblji to bolji
kutija svakako od MDF i neka bude BR da ide to dublje jer kako te ja shvati rece da volis dubinu

wow igy ti ko da neznas kome pricas i sta pricas, nema veze, kad si vec tako pun bisera, mogo si odmah dodat i kolku kutiju da napravi sa kolkim portom jer kako znam BR kutija nemora nuzno svirati duboko, sve je do kutije i tuninga, a sa malom kutijom i visokim tuningom mozes dubini rec baj baj ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top