koje gume i felne na passata 1.9 tdi 2003

koje gume i felne na passata 1.9 tdi 2003

Član
Drugari molim vas za pomoc
zelim da stavim neke dobre felne i gume na auto.
2005 godiste, 130 ks 1.9tdi

molim vas da mi kazete koje felne i kupe da stavim na auto.

da kazem jos da sada imam al felne na passatu njegove original 225/45/R17 i nekakve marangoni italijanske gume
i auto mi je jako neudoban, stabilan je za medalju, znaci sve super, ali svaku rupu osetim bar da je malo udobnija majku mu.


hvala svima i molim da mi date savete zasto to da stavim.
 
Ako ti je to neudobno, jedino ti preostaje da predjes na manje felge npr 16-ke sa gumama 205/55/16,mada ces puno izgubiti na izgledu jer ce 16-ke izgledati male, ali eto kako ti zelis........:icon_rolleyes:
 
Član
ne kontam kako je neudoban? nije ti onda nesto u redu sa podvozjem.. Ja na golfu petici imam 225/45 i 3 centa spusten auto, i sasvim mi je normalno...
 
Član
na passatu 3bg ili 5ici su fabricke 16...kod mene stari ima istog ali na 16 nezz koje gume i fkt je preudoban a ni kod tebe na 17 nebi trebalo predstavljati neku neudobnost(ili nezznas sta je udobnost :D) ...ako ti je vaznija udobnost od izgleda slobodno predi na manje felge i prob ce biti rijesen....
 
Član
ajde ubedili ste me da li da uzmem neke 215/50 R17 ili 225/50 R17 koje od ova dva profila?
I koje gume da uzmem? Mislim na neke dobre 'mekane' ?
 
Član
Nemoj budalasati sa tim dimenzijama. Sa 225/50 R17 ces izgledati kao bager i plus nestabilno. A 215/50 R17 neces nista dobiti, samo bacanje para na tu dimenziju u odnosu na 225/45 R17. Jer 215 ti nije visocija ni pola centa, mozda 2-3mm a dosta ti skuplja. Pokusaj naci neku meksu gumu 225/45 R17 ili ako vec nemozes stim uzmi 16ke.
 
Član
Sta znaci rijec "udobne" na nasim cestama ?

Sa ne znam kojom velicinom felge ko da vozis offroad, takve su nam ceste.

Zasto je to tako, zato sto su nase ceste najveci talovi u ovoj drzavi, i opere se love o kojoj mi samo mozemo sanjati.

Kao primjer navodim svoju ulicu gdje jednu rupu krpe 20 puta.


Tako da bio na 15", 17" ili 25" isto ti se pise, samo sto su ti vece felge vise "deres" lezajeve, krajnice i taj potrosni materijal, ne razumijem se bas oko toga...
 
Član
ma stavi njegov fabricki profil 225 45 r17 nije nesto puno velika razlika 205 55 r16 a dosta je ljepsi sa 17 a nemoj stavlajti 50 prof.
 
Član
@nesobrzi

dakle neso ti mi ne savetujes da stavljam profil 225 50 17? da li postoji razlog za to?

hvala ti unapred.
 
225/45/17 i 225/50/17 je skoro nikakva razlika samo ces skuplje platiti gume jer nisu standardna dimenzija......Stavi 225/45/17 i nemoj se vise tim zamarati;);)
 
Top