koja je razlika izmedju bbs rm i rs ???

koja je razlika izmedju bbs rm i rs ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jedni koje posjedujem kod kuce.. 15" RM..koje cekaju da sjednu na golfica..samo sto nece biti na ovim falcevima nego na 2.5.. ovi su na prodaju..

57c944ea.jpg


naravno ovo je bez cepova,idu chrom cepovi i chrom sarafi..a mozda i zlatni..
 
Član
E, ima jedan lik kod nas prodaje ove BBS 15", al ne znam dal su RM ili RS, mene odbilo sto nemaju cepove...:icon_sad:
 
Član
rs je iz dva djela i schmiedefelge ,sad nebi znau prevest na bh
a rm je obicna felga
 
Član
RS-dvodijelna felga,tj. samo se rub od felge odsarafi tako da ostne i obruc i srce zajedno a rub se odvoji

RM-trodijelna felga tj. rub a i srce felge se odsarafi,tako da ostaje samo obruc felge o ono ostalo se odsarafi
 
Legend
sjo sto svi znamo :D

eto gore su ljudi rekli,
RM dvodijelna, cep joj je u obliku kruga i ima rupice po sebi (RM je imao vise izvedbi tj serija, od kojih je najpoznatija RM 012 i 025, 012 je 6.5x15 et33 a 025 je 7.5x15 et22)

RS trodijelna, srce, unutrasnji dio i obruc se rastavljaju, RS se razlikuje od RMa i po sarafima, na RM je samo saraf, a na RS ima i matica sa unutrasnje strane, znaci da su "cvrsce"

ima ih dosta serija (pravile su se vecinom namjenski za neka "posebna" auta, tipa model 185 bio je pravljen za bmw m3 8x15 et3, 071 model je pravljen za neke limitirane serija bmwa i vwa i tako dalje..)

uglavnom

RM
IMG_1838.jpg


RS
eurp_0710_02_z+1995_vw_gti_vr6+bbs_rs_wheels.jpg
 
Član
onda su kod mene RS...steta samo sto imama dvije :((.a.k neko zeli ove dvije prodajem ih..pa..a takodje vrijedi ak neko prodaje dvije kupujem hehe..savrsenstvo od felge za dosta auta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top