Kocnice-problem??

Kocnice-problem??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Desava mi se da kad krenem kociti,znaci lagano pritiscem pedalu,osjetim da pedala hoda,tj.kao da neko pritisce i pusta.Dok kod naglog pritiska,koci normalno.
Da napomenem auto je stajao oko 2 mj.radi udesa.Sta bi moglo biti??
Kontam da nije se disk iskrivio ili mozda sloj hrdje da se uhvatio.
Imam utisak isto kao da je disk kriv,pa kako se polako koci,hoda lijevo desno:icon_question:
 
Član
hmm moguce da je do diska a zna biti i do guma a kada pritisces pedalu jace jel trese i dalje il prestane
 
Član
Ako si pri udesu držao stisnutu kočnicu pokrivio si diskove,

Moj stari kad je razbio svoje auto držao kočnicu i popucali diskovi, kako neznam al se dešava,
 
Član
Pa i ja sam kontao da je najverovatnije to u pitanju:kriv disk ili diskovi vidjecu.
Ok fala na odgovorima
 
Član
Evo zamjenio prednje diskove i plocice.Doduse manje se osjeti al jos malo trese.Kad pustim volan i zakocim,auto zakoci ravno.Ne vuce nigdje.
Ima li ko jos neki prijedlog sta bi moglo biti.
 
SKOYA je napisao(la):
Evo zamjenio prednje diskove i plocice.Doduse manje se osjeti al jos malo trese.Kad pustim volan i zakocim,auto zakoci ravno.Ne vuce nigdje.
Ima li ko jos neki prijedlog sta bi moglo biti.

trese jos malo sa novim diskovima :icon_question: 1,ili su loseg kvaliteta 2,ili neko nije izvrsio ugradnju po propisu tj. potrebno nakon skidanja starog diska ocistiti glavcinu (celicnom rotirajucom cetkom na bushilici) dok nepostane kao nova 3,moguce da je glavcina kriva 4,pogledaj dali je slucajno zalomljen sarafic koji drzi disk u jednom polozaju,pa ostao stariji...desavalo mi se da su postavljali disk na taj saraf pa nemoze od njega da pridje galvcini...
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
SKOYA je napisao(la):
Evo zamjenio prednje diskove i plocice.Doduse manje se osjeti al jos malo trese.Kad pustim volan i zakocim,auto zakoci ravno.Ne vuce nigdje.
Ima li ko jos neki prijedlog sta bi moglo biti.

trese jos malo sa novim diskovima :icon_question: 1,ili su loseg kvaliteta 2,ili neko nije izvrsio ugradnju po propisu tj. potrebno nakon skidanja starog diska ocistiti glavcinu (celicnom rotirajucom cetkom na bushilici) dok nepostane kao nova 3,moguce da je glavcina kriva 4,pogledaj dali je slucajno zalomljen sarafic koji drzi disk u jednom polozaju,pa ostao stariji...desavalo mi se da su postavljali disk na taj saraf pa nemoze od njega da pridje galvcini...

Glavicina je zamjenjena nova,moze biti da prilikom ugradnje nije ocisceno mjesto gdje je bio disk.A moze li biti da ona osovina sto okrece disk kriva ili ima hrdje na njoj?

VR6Boki je napisao(la):
Trese li ti volan ista kod kocenja, il samo pedala?

Samo pedala Boki.Dok kad pritisnem jace ne trese.Znaci samo pri blagom stisku pedale
 
Član
NIsta aldine,buraz desava mi se isto.Moze biti da su klijesta dobila udarac pa tako mi sad to udara
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top