Kocnice Golf 4

Kocnice Golf 4

Član
Pozz drustvo imam jedan problem ili mislim da je problem nije mi se do sad desavalo znaci kad ugasim auto i ostavim ga 20-30min i kad ponovo sjednem u njega stisnem kocnicu i kvacilo a koccnica bude tvrda i kad upalim auto ona odpusti tj kao da propane a naravno nisam je stiskao dok je auto ugaseno a kad sam na nizbrdici i ostavim ga bez rucne kocnice 30-ak min i kad ponovo stisnem kocnicu i kvacilo auto krene i dok ga ne upalim ne zakoci pa nisam to do sad primjecivao sad nezz da li je to tao normalno a priej bilo pokvareno ili obrnuto??
 
Član
Pa kocnica je tvrda kada je auto ugaseno, jer pojacivac nema snage, tj. nemas asistovanog kocenja / sile. Kada upalis auto kocnica omeksa tj. mozes je dalje pritisnuti.
Ako ti je auto ugaseno, a kocnicu mozes pritisnuti do kraja tj. do poda onda imas problem u kocinom sistemu.. najvjerovatnije pojacivac.
 
Član
Pa kocnica je tvrda kada je auto ugaseno, jer pojacivac nema snage, tj. nemas asistovanog kocenja / sile. Kada upalis auto kocnica omeksa tj. mozes je dalje pritisnuti.
Ako ti je auto ugaseno, a kocnicu mozes pritisnuti do kraja tj. do poda onda imas problem u kocinom sistemu.. najvjerovatnije pojacivac.
Da ali prije mi je bilo da kad par puta stisnem kocnicu ona postane tvrda i ne koci i kad upalim auto ona proradi sto je normalno ali ne razumijem da se to samo desava kad auto ostoji neko vrijeme kocnice kao da otkazu i na nemam rucne ne bih mogao upaliti auto na parkingu ako je nizbrdica jer bih udario auto ispred ili izad
 
Član
Ako je kocnica mekana, tj. propada i par puta kada je napumpas postane tvrda. Trebao bi ozraciti sistem, promijeniti ulje, provjeri celjusti, sistem pregledaj cijeli.
 
Član
isti slucaj i u mene na a6,prije mi se to nije desavalo 100%
neki dan auto na blagoj nizbrdici i oce se da nisam povuko rucnu sva sreca pa nikog nije bilo ispred mene,dok je auto upalilo i kocnica nadosla ja sam sigurno 1,5m otisao naprijed
 
Član
Ja na svome mercu nemam takav slucaj. A za vwvozila znam da se cesto desi da procuri "vakum" na tandem pumpi pa kocnica zeza...
Mislim da vam to nije uredu. I kada je vozlo ugaseno kocnica je tvrda, ne moze se toliko pritisnuti ali opet imas kocnice. Kada upalis auto, ona omeksa. Nema nikakvog propadanja.
 
Sefe kad si ono zadnji put mjenjao kocionu tekucinu? Ako jisi ima dvije godine,mjenjaj odmah,kad si zadnji put pregledao nivo kocione tecnosti,dali ti je kociona sila na sva 4 tocka uredu?
 
Član
Normalno je da postane tvrda ako stisnes par puta kocnicu kad je auto ugasen, a to da odstoji i sama od sebe postane tvrda nije u redu. Provjeri crijevo vakuma kocnica, cesto zna pustat na tandem pumpi (na pipku) ili na spoju kod firewalla. Najgori slucaj je sam bubanj
 
Ja na svome mercu nemam takav slucaj. A za vwvozila znam da se cesto desi da procuri "vakum" na tandem pumpi pa kocnica zeza...
Mislim da vam to nije uredu. I kada je vozlo ugaseno kocnica je tvrda, ne moze se toliko pritisnuti ali opet imas kocnice. Kada upalis auto, ona omeksa. Nema nikakvog propadanja.
Na oba auta je znaci kad ugasis auto mekana kao da je upaljeno, pritisnes jednom dvaput i bude tvrda. Na vise nizbrdica me je spasilo to sto je mekana jer koci kao da je auto upaljeno (njiva mi u velikom brdu jbg) :D
 
Top