Kočnice golf 2

Kočnice golf 2

Fap

Član
Juce pri voznji primjetim da mi kao do pola hoda kočnice koče samo do pola hoda a onda kao propadnu. I stari ode nekom majstoru bez mog pitanja i on kaze kao pukla 2 crjeva i ulje za kocnicu iscurilo. i kao on je to zamjenio i nalio ulje .
Danas vozim i primjetim da nema velike razlike ni juce ni danas u kocenju. Da li je moguce da je neki drugi kvar u pitanju danas mi pocne kocit tek nekad pred samo dno kocenja. Kaze stari reko mu taj majstor kao da ako ne bude kocilo da je moguce da su cilindi otisli. Kontam bem mu misa valjda kad se pogleda zna se je li otiso cilindar ili ne, i kontam da on samo hoce da zalevati da je stavio neki los cilindar da bi sad opet naplatio. A i malo cudno u tome svemu je sto je za ta 2 crjeva i ulje uzeo starom 50 KM da to nije rpetjerano ?
 
Član
ako je pumpas i ona dolazi to ti moze biti da ti ima zraka u sistemu ili da ti ne valja glavni kocioni cilindar, i zato ti polako propada kocnica jer su lose gumice u glavnom cokionom i pored njih prolazi ulje, i kad stisnes kocnicu dva tri puta i tek je onda imas i kad je drziss ona polako propada, ako nema zraka u sistemu onda ti ne valja glavni kocioni cilindar.
 

Fap

Član
sad kako je on "POPRAVIO" kocnica propada do pred kraj i tek onda fata. Uglavnom ona koči al jako slabo ni blizu to nije kao sto je kocila juce kad se to desilo.
Nema razlike u tom da li je pumpam ili ne uvjek isto koci.
 
Član
imas zraka u sistemu, ozraci sve cetiri tocka dobro i onda vidi kako ce kociti ako bude isto onda ti ne valja glavni kocioni cilindar.
 
Član
najjednostavniji nacin ozracavanja ti je da uzmes pola litra ulja odozgo neka neko sipa a na cilindrima neka neko ozracava a u autu neka neko pumpa :) ..providno crijevo koje stavis na ''sisice'' i onda ozracavas i samim time vidis ima li zraka u sistemu :)
 
Član
da ali to ide naspe gore u vrh i na jednom tocku kad radi neko u autu mora napumpati kocnicu i onda je stisnuti a ovaj ovamo na cilindru odvrne i dok ne popardne kocnica kad popadne onda zavrne i onda opet napumpa i stisne i odvrne i dok ne dodje do kraja kocnica ne zavrce kad dodje do kraja ne pusta kocnicu, prvo opet zavrne i onda tako ponavljas postupak dok ne bude islo samo ulje, i tako na sva 4 tocka.
 

Fap

Član
kaze majstor jutros da kad je mjenjao ta crjeva da nije mogao na prednjem desnom tocku ispustiti zrak jer je kao taj "pipak" polomljen gdje se ispusta zrak.....
 
Član
komplet koconi cilindar je 15-20 maraka nov u autodijelovima na njemu doe i onaj pipak :)
 

Fap

Član
a je li moguce da se taj pipak slomi sam od sebe :icon_question: on rece treba kao uzet druga klješta
 
Član
adams je napisao(la):
komplet koconi cilindar je 15-20 maraka nov u autodijelovima na njemu doe i onaj pipak :)

Druze prednji desni kocioni cilindar nije toliko para, nov je oko 60km ako ne i vise, za skalu i yugu dodje 55km nov :D
Nije moguce da se slomije sam od sebe, to je vjerovatno njemu puklo pri odvrtanju. Colindar (klijesta) na otpadu kupis za 20-30km i zamijeni ti on :D
 
Top