kočnice AUDI 80 quattro

kočnice AUDI 80 quattro

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kako su Zadnja kociona klijesta toliko dotrajala da se moraju zamijeniti dao sam se u potragu za istim, i ispostavilo se da se za (oboja) moram izuti 5 glava (od cega me je glava zaboljela!!!). Polovna nisam htio zbog toga što takva vec imam na vozilu.
Klijesta su proizvodjaca ''Gorling'' broj 36 (to je valjda promjer klipa).
Posto nisam mogao kupiti nova, malo sam cigancio i nekako nabavio potpuno nova, neupotrijebljena klijesta ali veceg broja - 38. Nakon montaze imam dva nova problema:
- prvi i vazniji - nedovoljna kociona sila, kocnica hvata nisko i mora se pumpati da bi se vozilo zaustavilo. Moguce je da nisam dobro odzracio cilindre zbog polozaja ventila za odzracivanje, ili kao sto su mi neki govorili, da klijesta veceg broja nije moguce koristiti na ovom autu. Zna li iko mogu li ova klijesta zamijeniti stari tip.
- drugi problem je to sto sada ne mogu skopcati sajlu rucne kocnice koja je sada prekratka da bi se skopcala. To bi se dalo rijesiti kupovinom druge duzine sajle, ali samo u slucaju kada bih znao da li mogu ova kociona klijesta staviti u funkciju.
Ovim putem molim da mi se javi svako ko moze da ponudi prodaju originalnih klijesta ili jos bolje - eventualnu zamjenu.
mob. 061 375 654 traziti Enis
 
Član
Ima ulja i vise nego treba, nego mislis li da mogu ova klijesta broj 38 raditi dobro umjesto starih koja su bila broj 36? Pokusao bih opet sa odzracivanjem, nije mi ti problem, vec me brine sta ako pokusavam uzalud.
 
Jooj ja sam imao isto tako "strasan" problem kad sam mjenjao torziju i pravio konverazciju DOBOSI -----> DISKOVI...Problem je lezao u tzv. Petom kocionom cilindru (regulator kocione sile) i u glavnom kocionom cilindru koji nije imao dovoljno snage da pogura sve to...Sjetit ce se Trizex koliko smo se izmucili, cijeli dan ostavili...Ne bih znao da li razlika u klijesitma moze biti problem, mada laicki gledano moze...Mozda nema dovoljno potiska ili sl...Sacekat cemo nekog tko je imao slican problem na VW Koncernu...
 
Ma dobro vecina ih kaze: "Ne moze se to napraviti" jer im se ne da zezati oko toga...Logicki gledano veci precnik klipa, potrebna veca kolicina ulja samim tim i pritisak koje ce ga pogurati...Pa mozda bas zato nemas kocnicu kako spada...
 
Član
glavni kocioni ti je premali za tolike cilindre.
mozes staviti veci, ali onda ce ti naprijed biti prejaka kocnica, onda bi trebalo podesiti brake bias da ide malo vise pritiska nazad, to se radi na petom kocionom
Ja mislim da su ti ta klijesta ista kao na onom prvom A8
 
Član
meni licno bi najjednostavnije bilo da dodjem do originalnih klijesta, cime bih izbjegao dalje komplikacije.
 
Član
Prosle godine sam ih dao u Ferodu i nakon par mjeseci su pocela blokirati. Ne zelim da ih kudim, mozda ni oni nisu mogli vise iz njih izvuci!?
Lijeva klijesta imaju ostecenje navoja za prikljucak crijeva, takvo da se kroz njega moze vidjeti prostor komore za odzracivanje. Sada bi to trebalo prvo zavariti, pa onda urezati nove navoje, a sve je to prevelika zajebancija za nesiguran rezultat.
Slozices se, potrebna su mi ili nova klijesta ili majstor koji bi sada ona (nova i veca) koja sam ja postavio osposobio prema onome kako je roki_actros i syncro opisao. Siguran sam da su u pravu kada kazu da sada glavni kocioni cilindar ne daje dovoljno snage (ulja).
 
Član
koji je to audi . kod mene je 38 fabricki to je 2 mm veci klip nego tvoj orginalan . zadnje kocnice i onako koce samo 30 posto , mozda ti je i uredu a neznas . otidi na tehnicki pa vidi kocel kako treba
 
Član
Ne znam kako si ozracio kocnice, ali nije uvijek pumpanje najbolji nacin , probaj slobodnim padom, ako znas na sta mislim, ako ne onda ti je to ovako auto na kanal i jedna po jedna klijesta odvrci ventil za ozraku ,najbolje ti je na ventil staviti crijevo od infuzije i gledati kada izlazi ulje bez mjehurica i onda sigurno znas da nema zraka u kocnicama naravno moras skinuti cep od ulja na posudi ovo zna svaki bolji majstor, znaci ne pumpanje, samo slobodan pad.
Imao sam isti problem na svome autu prilikom skidanja zadnjih klijesta i tada sam shvatio da je slobodan pad najbolje rijesenje ,narocito ako imas ABS, a mislim da ti mogu klijesta od Golfa 2, GTI starija godina je imala ta 36, novija 38 kao i mk3 GTI
 
Član
quattro je napisao(la):
koji je to audi . kod mene je 38 fabricki to je 2 mm veci klip nego tvoj orginalan . zadnje kocnice i onako koce samo 30 posto , mozda ti je i uredu a neznas . otidi na tehnicki pa vidi kocel kako treba

Ovo je AUDI 80 Quattro iz 86. - 1,8i (82kW) benzin, auto sam kupio prije 5 godina i nisam do sada nista radio oko toga pa pretpostavljam da su ova klijesta (36) na njemu fabricka.
Probao sam i odzracivanje slobodnim padom, medjutim...
 
igacici je napisao(la):
quattro je napisao(la):
koji je to audi . kod mene je 38 fabricki to je 2 mm veci klip nego tvoj orginalan . zadnje kocnice i onako koce samo 30 posto , mozda ti je i uredu a neznas . otidi na tehnicki pa vidi kocel kako treba

Ovo je AUDI 80 Quattro iz 86. - 1,8i (82kW) benzin, auto sam kupio prije 5 godina i nisam do sada nista radio oko toga pa pretpostavljam da su ova klijesta (36) na njemu fabricka.
Probao sam i odzracivanje slobodnim padom, medjutim...

jesi li rijesio ovaj problem, meni takodjer na cabriu ozada je 36 blokala su, nabavio novr 38, napumpam sve super pustim par sekundi idem kocit kocnica samo propadne
 
Član
igacici je napisao(la):
Prosle godine sam ih dao u Ferodu i nakon par mjeseci su pocela blokirati. Ne zelim da ih kudim, mozda ni oni nisu mogli vise iz njih izvuci!?
Lijeva klijesta imaju ostecenje navoja za prikljucak crijeva, takvo da se kroz njega moze vidjeti prostor komore za odzracivanje. Sada bi to trebalo prvo zavariti, pa onda urezati nove navoje, a sve je to prevelika zaj*ancija za nesiguran rezultat.
Slozices se, potrebna su mi ili nova klijesta ili majstor koji bi sada ona (nova i veca) koja sam ja postavio osposobio prema onome kako je roki_actros i syncro opisao. Siguran sam da su u pravu kada kazu da sada glavni kocioni cilindar ne daje dovoljno snage (ulja).
...ja bih pokusao sa skidanjem petog cilindra ...samo ga premosti..spoji cjevcice direktno imas nabaviti tih spojnica...definiti no pojacavas silu .....mada mi sve ovo zvuci zakomplikovano...pozzz
...i definitivno kad budes montirao klijesta dobro nasustiraj...odvrci cilindar(kontra od kazaljke na zidu..heheh) al pomaloo..i svaki puta pokusas namontirati na vec postavljene plocicee al ono da ide malko tezeee...veoma bitno to sustiranje....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top