Kocnica propada

Kocnica propada

Član
Danas u voznji mi propade kocnica, i onda je dva tri puta nadrukam i kao normalno zakoci.
Je li ko imao slicna iskustva.....tnx
 
Član
cilindar,fali ulja,itd...pocnes od boce...al vjerovatno ti negdje gubi pritisak na jednom tocku,pregledaj malo bolje
 
Član
cilindar neki, lajting, crijevo, glavni kocioni cilindar, nedostatak ulja pa usao zrak, itd kako rece kolega prvo pod haubu pa vidi koliko ulja imas, i dali je gdje mokro jer UK ulje ostavi jako dobar trag i lako je naci gdje pusti :D
 
Član
edoze je napisao(la):
cilindar,fali ulja,itd...pocnes od boce...al vjerovatno ti negdje gubi pritisak na jednom tocku,pregledaj malo bolje

Moze li zbog toga goriti lampica abs-a i malo meksa kocnica :icon_question:
 
Član
Nemoze, kod mene je bila jedno vrijeme mekana skroz ali se lampica nije palila od ABS-a.
Jedino se upali kad rikne senzor. Evo ja sam do sad promijenio senzor na jednoj gumi od kad ga imam dva puta, i ima desetak dana opet lampa ABS-a gori, moram nekad da promijenim senzor.
 
Član
Franki je napisao(la):
edoze je napisao(la):
cilindar,fali ulja,itd...pocnes od boce...al vjerovatno ti negdje gubi pritisak na jednom tocku,pregledaj malo bolje

Moze li zbog toga goriti lampica abs-a i malo meksa kocnica :icon_question:

Otiđi na dijagnostiku vidiš koji je senzor, senzor je oko 40KM, možeš ga i ti zamijeniti i opet dijagnostika da ti ugasi grešku.
 
Član
ma dobro morao bi drukati ako rucna nije vratila jer cilindri na paknama se ne rasire i zato propadne kocnice io mora pumpati da izadju cilindri do pakni i kad pusti oni se opet vrate nazad a pakne ostanu otvorene, ali da nije osjetio da koci auto ako je zakovala rucna, morao je osjetiti auto da teze ide ili su toliko pakne bile potrosene da uopste nije kocio nego ih sajla drzala haman na max otvorene.
Da ali nebi ti propala kocnica do kraja nego malo u odnosu na norlano.
 
Član
Ja msm da je njemu propala kocnica zbog toga sto mu je tocak blokiro i ugrijale se gumice u cilindru i propuste ulje. a to da rucna rasiri pakne nema smisla, nema toliko prostora u dobosu, i sama koncepcija mehanizma pakni na golfu ne dozvoljava da kad se povuce rucna da se razdvajaju od cilindra. ;)
 
Član
S@jko je napisao(la):
Ja msm da je njemu propala kocnica zbog toga sto mu je tocak blokiro i ugrijale se gumice u cilindru i propuste ulje. a to da rucna rasiri pakne nema smisla, nema toliko prostora u dobosu, i sama koncepcija mehanizma pakni na golfu ne dozvoljava da kad se povuce rucna da se razdvajaju od cilindra. ;)

Upravo tako, tocak je blokirao i ugrijale se gumice......
 
Član
nisam ni pomislio da su dobosi,kontam diskovi pa mi nelogicno bilo...ovako je moguce da ostanu rasirene paken
 
Top