Kljucanje nekad hoce nekad nece-Golf3

Kljucanje nekad hoce nekad nece-Golf3

Član
Problem vec odavno, ne znam do cega bi moglo biti. Radi se centralnoj bravi golf 3 fabrickoj vakumska, nekada hoce nekada nece pa moram 2-3puta otkljucaj-zakljucaj dok ne zakljuci. Imam i alarm sa daljinskim kljucanjem, kada se pritisne dugme na daljincu cuje se motor zakljucavanja ali ne kljuca pa moram ono 2-3puta otkljucaj dok ne krene.
Otvarao sam komplet vakum motoric i probavao svasta nesta ali nisam mogao skontat caku kvara.
:icon_question:
 

rs6

Član
provjeri crijeva da ti slucajno gdje koje nije spalo pa gubi pritisak ili tako nesto ....
 
Član
namikbh je napisao(la):
Problem vec odavno, ne znam do cega bi moglo biti. Radi se centralnoj bravi golf 3 fabrickoj vakumska, nekada hoce nekada nece pa moram 2-3puta otkljucaj-zakljucaj dok ne zakljuci. Imam i alarm sa daljinskim kljucanjem, kada se pritisne dugme na daljincu cuje se motor zakljucavanja ali ne kljuca pa moram ono 2-3puta otkljucaj dok ne krene.
Otvarao sam komplet vakum motoric i probavao svasta nesta ali nisam mogao skontat caku kvara.
:icon_question:

Koji motor se cuje, vakum motor u gepeku ? Ako se on cuje, on nebi smjeo da radi duze od 3-5 sec. ako ti radi duze, a nezakljucava, onda ti pusta negdje vakum, prvo vidi u gumama izmedju vrata i stoka od auta, kad skines gumu tu se samo "natakinje" crijevo od vakuma, pa je moguce da se malo izvuklo, ako nije tu onda lagano, rastavljaj tapacirunge i slusaj gdje sishti, ako je motor ispravan, nacices ti to :)
 
Član
provjeri ispod tapacirunga koji prekriva rezervni točak
ako je vlažno nađi polovan motor centralne brave i ukopčaj pošto ti je on onda otišao
ako je suvo onda ti se vjerovatno neko od crijeva raskopčalo ili se savilo pa nema protoka zraka da brava odradi komandu
to ti govorim pošta sam promjenio dva motora iz istog razloga

poz:123:
 
Član
sve je tacno ste ste rekli...
Moracu prvo da nadjem neki drugi motoric pa da probam dali ce se desiti ovo isto,ako ne bude do njega onda se mora sve rastavljat a ne znam sada jedno pvc crvijevo ideo od gepeka i onda se ono valjda racva za svaka vrata posebno.
Samo eto sumnjam na motoric ili nesto oko struje jer se nekad ne upali motoric na lock ..
 
Član
onda ti je sigurno vlaga u gepeku pa je motorić prestao sa radom
nemože se popravljati samodrugi polovni
na otpadu je oko 20-30 km

poz:123:
 
Član
zamjeni ti komplet bravu u prednji lijevi vrata,ona ti je polusjebana,imao sam takav slucaj,naso na otpadu drugu,postavio i radi ko satic,nije ti to do vakuum motorica jer ti je ta brava glavna..:icon_smile:
 
ako odkljucavas auto preko alarma tj. na daljinski a ne kljucom onda ti je problem slijedeci:
kao prvo i jedino na semi spajanja vakuum centralne na alarm imas posebne zice i nacin spajanja posto vakuum pumpi treba duzi interval napajanja strujom da bi uspio zakljucati brave
fino na semi pise da ti remote-unit od alarma na vakum sisteme salje duzi signal a ako je spojen za elektro-centralno tu je manji interval oko 0.5 sec dok na vakuumu 5.0 sec
a to sto ti nece kljucom na vozacevim vratima da reaguje fino sve rasklopis i ocistis kontakte i onda bi mogao i na kljuc odkljucavat
sto se tice glavne pumpe u gepeku testiraj je stavi prst gdje se kopca PVC-cjevcica i spoji direkt na Akkuu motor ce malo pocet radit i onda ce se ugasit onda obrni polove na Akkuu i opet probaj
gasenje motorica ako ga ovako budes ispitivao treba da se desi za oko 1.5 sec
toliko od mene i pozzzzz ;)
 
Top