Ključ za gewinde?

Ključ za gewinde?

Član
Pozz drustvo,da li neko zna sta bi mogao koristiti umjesto kljuca za gewinde..ili jos bolje ako neko ima da proda kljuc neka se javi da se dog..:icon_question:

Rijec je o ovom tipu.

We_det_3b.jpg
 
kljuc ti je cista glupost napraviti trebaju ti dva kljuca razlicite velicine cini mi se da je jedan 90mm obim a jedan 110mm
 
Član
Heh ma znam pokusat cu nesto i sam..ja danas otisao do tokara da vidim kol'ko hoce para..lik trazi 40 KM da napravi ..ja mogu narucit orginalni za te pare :D
 
uzmi cijev okruglu obima kao sto ti je saraf na gewindi i rasijeces je i samo navaris drsku onda uzmes drugi komad okruglog zeljeza i zavaris ka vrs te polutice to ce ti sluziti da se zakaci sa saraf gewinde i da odvrnes ili zavrnes nece te kostati nikako vise od 5 maraka da si bog da si blize mene napravijo bi ti ja to sutra za 10 min
 
Član
dado...c::: je napisao(la):
uzmi cijev okruglu obima kao sto ti je saraf na gewindi i rasijeces je i samo navaris drsku onda uzmes drugi komad okruglog zeljeza i zavaris ka vrs te polutice to ce ti sluziti da se zakaci sa saraf gewinde i da odvrnes ili zavrnes nece te kostati nikako vise od 5 maraka da si bog da si blize mene napravijo bi ti ja to sutra za 10 min

zar nerece da je kljuc cista glupost praviti :D :D taj kljuc se moze napraviti da bude pomicni znaci da odgovara za vise razliciti matica,samo treba imat odgovarajuci materijal,ako covjek zna postupak obrade metala moze i sam napraviti vrlo jak kljuc da se ne krivi,
 
amkos je napisao(la):
dado...c::: je napisao(la):
uzmi cijev okruglu obima kao sto ti je saraf na gewindi i rasijeces je i samo navaris drsku onda uzmes drugi komad okruglog zeljeza i zavaris ka vrs te polutice to ce ti sluziti da se zakaci sa saraf gewinde i da odvrnes ili zavrnes nece te kostati nikako vise od 5 maraka da si bog da si blize mene napravijo bi ti ja to sutra za 10 min

zar nerece da je kljuc cista glupost praviti :D :D taj kljuc se moze napraviti da bude pomicni znaci da odgovara za vise razliciti matica,samo treba imat odgovarajuci materijal,ako covjek zna postupak obrade metala moze i sam napraviti vrlo jak kljuc da se ne krivi,

da moze i tako da pase na vise vrsta ja ga imam za moje gevinde to sam uzeo u firmi jer mi je bijo visak a nije ga tesko napraviti i stelujuci da je samo dobra volja
 
Član
ovi kljucevi su mi vrlo dobro poznati susrecem se skoro svaki dan s njima,cak imamo u radioni ovih kao ispod prvog crvenog,ako ih nisam bacio bilo ih je jedno 30-tak dosli uz neke setove za plinske peci,samo su tanki cca 3mm pleh neki nebi mogli valjati za gevinde,ali na takav isti kljuc treba prepraviti da se moze zatvarati poput baglame da djeluje i et kljuca
 
Član
Ma pokusat cu nesto Valjda nadjem rjesenje..a necu pokusavat sa kojekakvim klijestima ili sta vec :) ;)
 
Top