kljesta GTI

kljesta GTI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ehhh ovako zanjima me da li se neko susretao sa ovim : golf mk2 GTI nazad su diskovi i lijeva kljesta mi ne rade kako treba :icon_mad: ja mislim da je to mana svih GTI-a eee sad imam ja od golf-a mk3 nova zadnja kljesta pa me zanjima da li se to moze sta prepakovati ili cak da mi neko kaze ima li se gdje reparacija mojih kljesta uraditi !!!?????
eto to je to :icon_smile::icon_smile:
 
Član
skini sve fino podmazi razradi i vrati nazad ako se ja dobro sjecam na gti je rucna preko sajle na kljesta i to jebe stvar neka me neko ispravi ako grijesim uglavom sve fino skini razradi i podmazi i ima da rade ko sat
 
Član
Zadnja klijesta su fabricki lose rijesena na dvojci, donekle i na trojci, tek od cetvorke rade kako treba. Sve tri varijante mogu na dvojku. Razlika je u duzini sajli i kopcanju ja mislim.
Uglavnom definitivno se mogu staviti koliko ja znam.
Ako sajle neodgovaraju ima ljudi koji prave sajle na mjeru.
 
Član
Ako si iz Sarajeva odes u ferodu 20 markica ,fino ti repariraju kljesta i bila , ako ne onda stavi ta od trojke
 
Član
bola nemas sta da diras garantiram ti da je zastopalo to od rucne govno korozira i sve to i sam mos kuci skinuti i zazraditi fino jer ti je na toj strani rucna ostala zategnuta tj. taj ''pipak'' nije otpustio kad vratis rucnnu i uvjek ti stoji nategnut i pomalo ti koci na svakom vw isti problemi pola sata posla ti je to a kad vec to skidas obradi diskove i nove polocice ta nisu skupe i miran par godina :)
 
Član
Ako ti blokira a to je od ručne, samo vrati šarafcigerom oprugu i nepovlači ručnu ... a mogu se reparirati ako ima kakav normalan majstor ;)
 
Član
meni nista ne blokira samo sto mi rucna ne radi na lijevom tocku a stavljene nove sajle pa reko ako vec imam nove zadnje od trice kljesta da ih stavim u svakom slucaju sam mislio mali da ih skinem pa da ih ocistim :icon_smile:
sinoc sam se isto nesto raspitivao u ferodu da odem isto ce uraditi kao sto bi i ja skinuti istaviti par minuta u nafti sve fino ocistiti vratiti na svoja mjesta i to je to uzet ce mi 20 kermica. od starog malo nafte izvucem i to je to hehehehe
hvala vam ;);) bolje da mi par ljudi kaze isto nego da nagadjam
 
Član
Meni neradi isto ručna na ljevom točku, razrađivao par puta i radi mjesec-dva i opet zablokira ... tako da sam ja otkačio ljevu stranu i imam ručnu samo na desnoj :cool:
 
Član
Dottore je napisao(la):
Meni neradi isto ručna na ljevom točku, razrađivao par puta i radi mjesec-dva i opet zablokira ... tako da sam ja otkačio ljevu stranu i imam ručnu samo na desnoj :cool:

ma eto sad moram na tehnicki pa da kompletiram sta ja znam da mi hajvani ne bi sta srali ovako rahat ja heheheeh meni i ne treba rucna mozda zimi malo snow drift :lol::lol::lol:
 
Član
A koji ce ti rucna.
Ja je ne koristim vec 10 godina. Prvi put kad je smrzla sajla i blokirala zadnje tockove ja sam je se rijesio.
A sto se tice tih klijesta - uvijek se moze skinuti pregledati ocistiti podmazati i vratiti nazad da to radi. To je mehanika - nema neke mudrosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top