klima ne radi-pomoc od upucenih

klima ne radi-pomoc od upucenih

pozdrav,
kako je prosla zima skuzio sam da mi klima ne radi. freona ima, instalacija dobra, kompresor radi, ali klima ne radi. majstor mi je spomenuo da se cesto desava da ta neka dizna stane i da ona pravi problem. ali to je njegova sumnja samo.
eh sad, ja niti znam kako se zove ta dizna niti gdje da trazim, pa bi mi trebala pomoc od upuceniijih. jer ovaj majstor mi rece da bi mi to on nabavio i da ona kosta "oko" 100€ sto mi zvuci malo previse, a uz to, mozda to i nije pravi kvar. pa bi godilo da me neko uputi oko toga..

i, hoce li mi dijagnostika sta pomoci?!
 
Član
druze ja predpostavljam da se radi o expanzionom ventilu! malo je to previse para za taj ventil ! otidji ti kod drugog majstora na pregled pa vidi sta on kaze !!! a mislim da ce ti dijagnostika pomoci samo ako je klimatronik a ako je obicna klima mislim da nece!!!pozz
 
Član
I u mog Seata prestala radit , i ja sam sad skonto da ne radi , kad je otoplilo. Prošle godine je fantastično radila , i sad ima plina al ne uključuje kompresor.
Šta bi moglo biti?
 
Član
Jeli se misli na ovo: http://www.bhtuning.com/k-senzor-pritiska-klime-golf-3-tzv-presostat-t-71331.html#pid1091236
 
Član
kod kojeg si majstora isao? Ja ti mogu preporuciti jednog na Dubravama, zban da dobro radi a sad da li je skupo to neznam..
I kod mene je ovo ljeto nesto pocela sistati pa cu i ja morat do majstora..

@djordjep promjeni li se zvuk motora kad je ukljucis? MOzda je otiso kalem sto privlaci lamelu na remenicu na kompresoru..
 

EE9

Član
To se dešava kad se klima redovno ne koristi...nije pitanje da li je ljeto ili zima, kompresor mora da radi i zimi, svaki mjesec minimalno 15-20min jer se tako podmazuje i generalno održava komplet sistem ispravnim...
Što se tiče kvara kod tebe, bez dobre i detaljne dijagnostike nemoguće je bilo šta govoriti...
 
Član
Grga je napisao(la):
kod kojeg si majstora isao? Ja ti mogu preporuciti jednog na Dubravama, zban da dobro radi a sad da li je skupo to neznam..
I kod mene je ovo ljeto nesto pocela sistati pa cu i ja morat do majstora..

@djordjep promjeni li se zvuk motora kad je ukljucis? MOzda je otiso kalem sto privlaci lamelu na remenicu na kompresoru..

Ne mjenja zvuk , jer se kompresor ne uključuje.
 
Član
podigni auto i nek neko upali klimu a ti vidi da li se lamela priljubi uz remenicu
 
Član
nek prekljuci manometar na klimu,i kad upalis klimu mora se na manumetaru vidjet da se nabija pritisak ili opada .
ako se nista nedesava mislim ja da ti je rikno kompresor,osovina da je pukla u kompresoru .
ili probaj manuelno dat kompresoru struju da prevuce i probaj ga rukom pokrenut,ako ga mozes lako okretat,nemas sastava sa kompresorom.


nek prekljuci manometar na klimu,i kad upalis klimu mora se na manumetaru vidjet da se nabija pritisak ili opada .
ako se nista nedesava mislim ja da ti je rikno kompresor,osovina da je pukla u kompresoru .
ili probaj manuelno dat kompresoru struju da prevuce i probaj ga rukom pokrenut,ako ga mozes lako okretat,nemas sastava sa kompresorom.
 
Top