Kineticki zglob...

Kineticki zglob...

Član
Poz...Danas sam bio u servisu i promjenio kineticke zglobove i u toku rada sam bio prisutan kraj mehanicara.U momentu kada je dosao do postupka stavljanja masti u zglob ja sam ga upitao da li je dovoljna kolicina koja dođe u pakovanju sa novim zglobomj jer sam primjetio da nije bas sve natjerao da tako kazem iz kesice...On je odgovorio da je to ok...da li je ...???
 
Član
i ja sam mjenjo sebi ne moze ni stat sve ostane 1/3 a sve pokusam natisnut i samo probija i izlazi van
 
Član
OK, znaci bitno je da je napunio unutrasnjost zgloba i to je dovoljno...Konto sam mozda treba mazati i samu unutrasnjost manzete...
 
Član
OK, znaci bitno je da je napunio unutrasnjost zgloba i to je dovoljno...Konto sam mozda treba mazati i samu unutrasnjost manzete...
ja kazem samo iz onoga sto ja mislim ali imas vecih strucnjaka ovdje koji rade po ovlastenim, cini mi se da @RS TURBO adi u nekom ovlastenom pa sam siguran da on najbolje zna iz razloga sto je napunio hrpe i hrpe kinetickih zglobova
 
Član
Ma bitno mi je kad sam vec kupio nove zglobove bude sve odrađeno kako treba a ne da me kopka da li je trebao staviti jos masti ili ne:(...nadam se da ce sve biti ok:).
 
Član
ma bitno je samo prstima natisnuti unutra da ne budu suhi kad se krene voziti a nakon par kilometara motanja, voznje itd on ce sam sebi rasporediti mast i to je to.. :)
 
Član
U kineticki zglob se stavi jompletna kesa, gura se u sredinu, u rupu gdje ide poluosovima. Napuni se i onda prstom gura se da da izadje van kroz kugkice i opet sw napuni i tako dok se kesica ne potrosi. Onda se stavi mandzeta i u nju se stavi masti (da nije suha stwvi se malo prstom), ako nije sve iz kese stalo u zglob, ako je sve stalo iz kese onda se uzme malo masti i stavi se u mandzetu. Stavi se zglob na poluosovinu i onda se navuce mandzeta na zglob i stave se vezice ili selne. Onda se uzme kuneticki i vrti rukom u krug tako da kroz kineticki prodje mast. I postavi na auto i to je to. To je ono po ps-u ali i to kako je uradio je ok i nece mu nistw biti, bitno je da je napunio zglob mascu, da je izaslo kroz kuglice mast i da je napunio u srednju rupu, ako je stalo recimo 80% masti, to ce biti ok.
 
Top