Kineski auto djelovi

Kineski auto djelovi

Član
Sinoc nesto sa jaranom pricam o auto djelovima i pomenu mi auto djelove Topran, pitam ga ciji su rece lik kineski...
Iskren da budem nikad nisam ni cuo za njih, sad gledam po netu stoji da su iz njemacke https://www.pries.de/..
E sad mene zanima dal se oni proizvode u kini pa ovi lupe samo svoj pecat a mi posle lupimo u banderu il su stvarno njemacki...
Sta ima jos od kineskog smeca kod nas da se moze nac posto vidim u zadnje vrijeme cvjetaju prodavnice auto djelova a kvalitet 0, dodjes treba mi to i to nisi ni izgovorio lik ti nudi evo ga dobar dio jeftin pravo....

Ima ona stara kolko para tolko muzike al sa nekim se stvarima ne mozes zajebavat, nije isto uzet kineski kasetofon
ne radi jebat ga moze ti samo auto zapalit ako si baksuz:lol::lol: i njihove kocnice pa se diskovi bace il saspu nakon par 1000 KM..

Sinoc mi sajla za slepanje puce kineska (2 puta upotrebljena, slepo motor i auto sinoc), kljuc za skidanje tockova natego sarafe misici kad nisu pukli doso na benzinskoj lik odvrnu sarafe ko iz picke kaze jesi ti ovo stezo reko jesam rucno...
 
radim u autodijelovima kao i jos 2 kolega s foruma i u radnji ima TOPRAN ovih proizvoda....I da njemacki su :icon_smile: kina je opet nesto drugo
 
Ne znam kako drugdje, al' ja sam se prije 4 godine uvjerio dok sam radio u jednoj firmi kad su mu dosli iz Kine autodijelovi, Topran, proizvedeni u Kini, i ako je na kutijama sve pisalo "Made in Germany" i manji paket dijelova istih samo sto je taj dosao iz DE, i ti su dijelovi na izlogu bili, a kina se iz magacina prodavala, naravno da je sve to lijepo bilo neko kratko vrijeme, i danas to vise niko ne kupuje, jer su ti dijelovi bili kratkog trajanja..
 
Član
Roba iz Kine kao i sva ostala. Koliko para toliko muzike. Malac je od rođaka iz Švabije dobio nekakvu blesavu igračku med i čaj. Iako je napravljena prije 15 godina i danas radi i pored svih maltretiranja skoro da nema na njoj ogrebotine. Autić isto kinez trpi sve i svašta.
Večina kineskih stvari kupljena u BiH se pokvari prije nego iz prodavnice izađe, osim onih koje su masno plačene.
Po mom avataru možeš skontati da sam vozio kineza.
Malo malo bilo je nekih sitnih gluposti uzrokovanih jer neka žuta hanuma nije do kraja pritegla šaraf.
Nakon 2 godine vožnje i 24.000 km na tehničkom pregledu lik mi kaže da večina novih auta ima lošije ispušne plinove.
Samo da napomenem da sam uz auto dobio certifikat o kvaliteti i atestu za motor.
Kad hoće kinezi mogu biti hebeno kvalitetni. Kad neće onda otvore kinesku radnju u BiH.
 
Član
to sto pise made in germany macku o rep zakacite,. od 2020 ce se tek donijet zakon da sve evropske firme koje se bave proizvodnjom moraju 70% svog prozvoda pravit u eu,. a ne u kini,.,., jer danas sve te firme imaju samo direkcije po evropi,.

za sva starija auta od 10god,., se dijelovi ne proizvode,,. proizvodjac je prodao nekome licencu i taj tanca sta hoce i kako hoce,
sva limarija dolazi iz turske, madjarske, pakne se prave u turskoj i kontrola kvalitete je nepoznata stvar,.
skf lezajeve kopiraju kinezi(samo kutiju kopiraju),
filteri za zrak se prave po turskoj, bugarskoj, rumuniji( i postoje dvije proizvodne trake za slabije i jace trziste,.nama naravno dolaze ove bolje,. )
firma u kojoj radim pravi kuglice za lezajeve po skf licenci i sta se sve mora da ispuni koja kvaliteta,. i kada se sabere cijena jedne kuglice izadja da je kineski lezaj jeftini(kompletan lezaj) a te lezajeve kineske stavljamo nekada na biciklo i reklamiram ga ja dok sklapam biciklo u radnji, jer sam ga slomioo,.,
 
Član
Na prvoj godini ekonomije prica nam asistent za neku jebenu marku odjece zabarska je neka nije ni bitno, kao svaki ***** od konca do dugmeta drugi za njih rade turci kinezi ex sssr oni samo lupaju svoje pecate i prodaju dalje...

Juce odem ulje i filtere zamjenit onaj od ulja topran ja nako gledam haj ko ga jebe valjda izdrzi do sledece zamjene ulja ko mu ***** mater, filter zraka iz poljske...ja se sjebo kontam nemoguce da se u tesnju to ne proizvodi, il ako nema nase daj mi bar francusko kako je i Bog zapovjedio....
 
Član
mozda je proizvedeno u kini po EU licenci , ja skoro mijenjao lezaj na tocku, salje me mehanicar, idi kaze trazi samo topranov lezaj :icon_smile:
 
Top