kilometar sat

kilometar sat

Član
imam problem sa kilometar satom nikako mi neradi kazaljka niti hoce da vrti kilometre.kad idem oko 70-80 km na sat odjednom proradi i radi sve ok nekih 5-10 min i opet stane.skidao sam sat gledao kontakte nazad nista nisam primjetio da je prljavo ili nesto.do cega moze biti?
 
Član
za pocetak pokusaj sa zamjenom sajle i pinjona ako ti je mehanicki sat. ako ti se opet bude to desavalo onda ti je sat u kvaru.
polovan sat mozes na otpadu naci za nekih 40-50KM sajla i pinjon novo oko 20KM
 
Član
nije sajla nego je elektronika dali moze biti nesto sa masom.isao sam kod majstora (a kod nas ih nema bog zna sta) i rekao mu sta je problem i on govori da je sat u kvaru nebi radio nikako.e sada mozda jedino rijesenje da uzmem sad od nekoga pa pokusam sa drugim pa ako bude radio onda je do sata
 
Član
znaci elektronac je. vidi moze bili los spoj ili los pinjon. elektricne satove imas samo na 1.6, 1.4 GT i 1.7TD motorima. pokusaj na otpadima samo postaviti sat da probas
 
Član
ma to je mana fiata ...vjerovatnije je da ti je el. pinjona, odi do otpada zamjenis probas, ako ne valja onda je do sata al mislim da je pinjon ;)
 
Top