kilometar sat na golf

kilometar sat na golf

Često mi se dešava da mi se u vožnji skala od goriva i teperature vrate na nulu kao da auto nije ni upaljeno pa poslije nekog vremena zablinka lampica od teperature i ponovo se skale vrate tj.prorade.Ako neko zna nek piše šta mi je činiti?Pozdrav za sve forumaše;););)

U pitanju je golf 2 to sam zaboravio napisat
 
Član
Eventualno skinuti tablu pa zamijeniti tiristor na zadnjoj strani, to je česta pojava na Golfovim tablama.
 
Član
Malo je veci problem doci do kvara, ali se moze resiti 100 %, jer moras skinuti instument tablu (mislim na sat) i na njoj se sa zadnje strane nalazi stampana folija sa NEKAKVIM elektronskim delovima. E sad, na jednom uglu se nalazi jedna limena plocica (to je ustvari hladnjak za mali tiristor) koja je stezena safom i na njoj je pricvrscen tiristor (elektronski elemenat sa tri izvoda) koji je spojen na stampanu foliju. Problem ti je u kontaktima izmedju folije i tiristora, samo treba da se skine jedna mala plastika i da se ti kontakti dobro zaleme. Ako bude potrebno, potrazicu negde neku tablu od G2, mislim da stoji negde pa cu ti slikati.
 
Danas sam skidao sat i pregledao one konektore pa ćemo vidjeti kako će dalje biti.Ali danas mi se desilo da kad vozim auto i ugasim svjetla nešto mi počne da zuji ispod kiometar sata,kad ponovo upalim svjetla zujanje prestane?Ako neko zna do čega je nek piše,je li u pitanju relej svjetala ili nešto drugo?Pozdrav
 
Član
Biće da tebi nešto nije ok sa masom u komplet autu, otiđi kod autoelektričara neka ti malo pregleda stanje kablova i žica ispod instrument table i kod osigurača.
 
Top