Keeway matrix 150cc

Keeway matrix 150cc

Član
Evo da predstavim i ovu vozilicu u garazi, iako nije vise za ovoga foruma ali et' nadam se da ce se barem nekako uklopiti!
Da sada nebi nabrajao sta je sve radjeno na motoru mislim da slika govori 1000 rijeci, a i oni koji su imali prilike vidjeti ili voziti ovakav skutercic znaju razliku izmedju stock skutera i ovoga, nista pretjerano samo da je malo ljepsi...
Za iducu sezonu ima toliko toga planiranog, samo se jos uvijek mislim da li to raditi ili ne iako je komentar mnogih sta ces ulagati u kineza tolike pare,
ja im uvijek kazem da po sezoni predjem 6000km i to se vozi samo navecer, jer sam preko dana bio na poslu, i nikada mi se nije pokvario niti me ostavio negdje,
jeste da se redovno servisira i odrzava, i da je sve na njemu zamjenjeno od potrosnog materijala...
Ali opet treba biti iskren i reci za te pare Kinez je zakon..Sve na stock-u od masine i prenosa, uz malu doradu variomata i na nov kais izlazi na 120km/h prema Blagaju..
Planirano je dosta toga, a hoce li ista biti zavisi od budzeta koji jos mora da se usvoji, tj da konacno odvagam sta cu da radim:
-kit 200cc,siri ventili, sportska bregasta,glava sa prosirenim usisom izduvom, yoshimura auspuh,, variomat, kvacilo, dobos, omjer prenosa u diffu, ojacani klip,
nove felge 13", nove gume pirelli,nazad disk, malo chrome detalja... bla bla

Koliko ce od toga biti rezultata vidjet cemo jos, za takvu prepradu treba dosta novca a i ovako me je dosta izasao tako da mi ga se ni ne isplati prodavati, a prezadovoljan sam, sa jednim takvim setup-om bi isao preko 150km/h sto je apsurdno za ovakava sjedeci polozaj i za ovakvu sasiju, mora se priznati ni da mu sasija nije najbolje balansirana jer cim izadje na 100-110 osjete se vibracije, cak na toj brzini bi se razletio, malo je i rizicno, ali vaznije mi je ubrzanje do 100
nego ta neka max. brzina.. Ali ostaje jos da se vidi!
Evo par slicica:
dd7hc.jpg

2ef6urm.jpg

oqxes0.jpg

savehf.jpg

33jmv5x.jpg

289g5ls.jpg

4hp11t.jpg

farovi dok su bili u izradi, izbacena obicna sjenila od pozicija i obicna sijalica obaceni okrugli DRL-ovi sa sjenilom, izbaceno lijevo sjenilo obicno od dugog svjetla i ubaceno sa socivom kao u desnom...kratko je xenon 8000K, a dugo je nazalost halogenka, jer ne zelim da teretim aku. ,namotaje i regler, ovako vec fercera 2 godine bez ikakvih problema!
volvsz.jpg
 
Član
fin skuterčić, i ja sam uzeo kineza lifana 125 ccm :icon_smile:

nego jel kod tebe cetverotaktni motor :icon_confused:
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
fin skuterčić, i ja sam uzeo kineza lifana 125 ccm :icon_smile:

nego jel kod tebe cetverotaktni motor :icon_confused:

Jeste samo 4T skuteri, 2T sam jednom imao i nikada vise trosi mi ko golf gti, a ovaj 3-3,5l ekstra

stahor je napisao(la):
svidja mi se bas mocno izgleda :D

hvala drugar, uvijek se trud isplati na kraju!
 
Član
Super skuter... Imam isto Matrixa samo 100 ccm, mogu reci da to sto je kinez nije nikakva mana, presao sa njim oko 2500 km ove sezone bez i jednog problema, kvalitet plastika bi mogao biti malo bolji ali ok... Samo me zanima zasto auspuh od 2T matrixa... Mislim da bi mu vise godio malo otvoreniji auspuh... Inace motor je za svaku pohvalu ;)
 
Član
sinisa93 je napisao(la):
Super skuter... Imam isto Matrixa samo 100 ccm, mogu reci da to sto je kinez nije nikakva mana, presao sa njim oko 2500 km ove sezone bez i jednog problema, kvalitet plastika bi mogao biti malo bolji ali ok... Samo me zanima zasto auspuh od 2T matrixa... Mislim da bi mu vise godio malo otvoreniji auspuh... Inace motor je za svaku pohvalu ;)

Ma dobro, za te pare bolje ne moze, a nije auspuh od 2T matrixa, auspuh jeste atmosferac kao u 2T, ali je dolazio fabricki na nekim modelima 125 i 150cc, ovako je dosao originalno, imam jedan jos isti motor 150cc isti mu auspuh a kupljen skuter nov u radnji, ni sam ne znam zbog cega su to radili al et..
Hvala drug..
 
Član
Kako vidim ubacivao si ove LED trakice u farove, pa ako ti nije problem da mi kazes kako si ih otvorio, tj cime si skinuo onu bijelu masu kojom su zalijepljeni?
 
Član
sinisa93 je napisao(la):
Kako vidim ubacivao si ove LED trakice u farove, pa ako ti nije problem da mi kazes kako si ih otvorio, tj cime si skinuo onu bijelu masu kojom su zalijepljeni?

obradio prvi sve tankim sarafcigerom ,malo ugrijao spoj i lagano poceo otkopcavati one kopce sto drze staklo, sve malo po malo dok nije popustilo, bijela masa je okolo, a unutra je crnim silikonom zaljepljeno, zapravo masa ona drzi da ne zalazi voda, iako nema neku funkciju po meni ali et...
 
Top