Keeway Matrix 100 2T

Keeway Matrix 100 2T

Član
Evo da predstavim i ja svoje drugo prevozno sredstvo :)

Dakle kao sto u naslovu teme pise radi se o Keeway Matrix-u 100 (tacnije 91.3cc, serijski) 6.2 KW, naravno 2T :happy:. Dobio sam ga sasvim neplanirano u racun za moj prethodni motor Suzuki RG 125 F.. Skuter je 2007. god. sa 11800 predjenih km... Masina je bila u dobrom stanju dok su plastike :wacky:
Odlucio sam da prvo sredim plastike, a kasnije sam se pozabavio sredjivanjem masine... Evo i prve slike kad je stigao kod mene:





U ovakvom stanju maksimalna brzina je bila 86 po satu... Na manjoj nizbrdici sam uspio uhvatiti i 93.. GPS-om tad nisam mjerio...
Nakon toga je uslijedilo skidanje trake kojom je sve bilo ulijepjeno :mad:, na sto sam potrosio benzina da sam se mogao 3 dana voziti :)



Sutradan otisao do proslog vlasnika da pokupim nesto malo plastika koje su otpale:



Dan kasnije sam skinuo sve plastke i krenuo sa detaljnim ciscenjem:








I evo na kraju kako je izgledao, mislim da ce ove tri slike ce sve objasniti
smile.png


 
Član
Na kraju kad sam sve sklopio:





Par dana kasnije stigao je nosac tablice i prednji blatobran




Nadam se da nije problem sto kacim malo veci broj slika :)
Radilo se jos dosta toga sto cu predstaviti narednih dana... Svaki komentar i prijedlog su dobrodosli
0takoje.gif
 
Član
Kako nije imao poklopac od ulja rijesio sam i to da napravim... Malo improvizovano, ali posluzice dok se ne nabavi originalni..



I evo jedna slika kako je izgledao nakon te prve faze sredjivanja: :)

 
Član
Hvlala ;)
Nekih 10 dana kasnije isao na voznju sa drugom i ostavim skuter na nekoj nizbrdici, kad sam se vratio imam sta da vidim, pao sa bocne nogare i odsklizao niz asfalt nekih 3-4 metra :rage: Posljedice su bile sljedece:



Tad sam odlucio da ga cijelog farbam... Odluka je pala na mat crnu boju..




Prednja maska:





Odradio sam prednji blatobran i masku oko sata, koja je sastavljena iz 3 dijela, :D




Zatim sam malo polirao farove... Moglo je dosta bolje, ali sam taj dan vecinu zivaca potrosio na plastiku..
rolleyes.gif


 
Top