Keeway fact 50 PROBLEM

Keeway fact 50 PROBLEM

Član
Naime kupio sam motor nedavno polovan platio ga SIca 400km sve okej registrovan trajno, paljenje daljinski ma bla bla znate vec o cemu se radi ali sad ima jedna problem veliki
za 2dana vozanja presao sam 100km tacno a potrosio sam nesto malo preko 10litara znaci vise trosi od Auta mi sta mu je ? sta cu mu uradit zna li itko ?? kako sta gdje ?
:icon_question: :icon_question:
 
Legend
jesi li siguran, nema teoretske il negdje pusta gorivo ili karburator nije nastiman, al primjetio bi u voznji da je do karba...
 
Član
amer21 je napisao(la):
Naime kupio sam motor nedavno polovan platio ga SIca 400km sve okej registrovan trajno, paljenje daljinski ma bla bla znate vec o cemu se radi ali sad ima jedna problem veliki
za 2dana vozanja presao sam 100km tacno a potrosio sam nesto malo preko 10litara znaci vise trosi od Auta mi sta mu je ? sta cu mu uradit zna li itko ?? kako sta gdje ?
:icon_question: :icon_question:

Promjeni svjecicu,skini karb ocisti ga,to ti je 20 min posla,upali i lagano nastimaj karb ;)
 
Član
Ahm // a kada skinem karb. i ocistim ga ima li mogucnosti da nesto pokvarim pa da poslije nemoze upalit ?? ili da uvuce zraka ili nesto ??
i kako cu nastimat karb ?? jeli itko radio prakticno na ovome skuteru bas ?
 
Legend
samo ce ti malo vise verglati prvi put kad ga vratis, ali ne vjerujem da ga treba samo ocistiti
 
Član
nemora znaciti da je do karb,u kakvom je stanju sama masina(radilica,klip,cilindar) jer inace se motori jeftinije prodaju zbog nekog kvara,sam imam iskustva s tim i bavio sam se motorima,jel mu ti pravis "mjesavinu"goriva ili imas posebno bocu za ulje,pregledaj jel ti iz boce za ulje(dvotaktol sipas u nju)dolazi na karburator ili na usisnu kapu ulje,ako ti je svjecica slaba onda bi trebao primjetiti na ubrzavanju i palenju,mozda je neko prije tebe "prćko" po masini,honovao pa ostavio isti klip koji je manji i pored karika ti odlazi gorivo,odsarafi auspuh s cilindra-prirubnica bi morala biti suha i auspuh,ako je mokra-slab klip ili karike,kontrolisi rashladnu tekucinu (ako je vodeno hlađenje) i ulje,nadam se da sam ti pomogao bar -- ovoliko :icon_smile: ;)
 
Član
posebno ima boca za dvotaktol.. ubrzanje je dobro nema sta samo kad krecem ima nekakav cudan zvuk kao da nesto klepece udara tiho i poslije se necuje.. neznam sta je a pali odlicno uvijek iz prve nije bitno hladan vruc svejedno..
zracno hladenje je
hvala
 
Član
klepetanje u predjelu cilindra?to moze biti lezaj klipnjace u klipu,ili klip manji kao sto sam naveo gore u postu da je neko radio nesto vec,mada ovu opciju bi mogao iskljciti jer imas ubrzanje,kreni od karburatora polako rastavi da ne sjebes gumicu na casici zna zapeci pa se pokida pa belaj onda vidjeces jesul dizne na mjestu trebale bi biti dvije zavisi kakav je čok,ako je iglicasti karb vidi gdje je igla zakačena mozda je nastimana da uvlaci vise goriva a neizgara sve,to ces lako preispitati kad skines karb i zakacis sajlu od gasa,kad je u leru rucica gasa nebi trebalo da bude puno lufta izmedju igle i njenog kucista,sasvim malo jer je dovoljno za ler gas,sad kad vec prljas ruke :D skini i auspuh i vidi jel suh ako je mokar od goriva negine ti rastavljati masinu...sretno :icon_smile:
 
Član
amer21 je napisao(la):
Ahm // a kada skinem karb. i ocistim ga ima li mogucnosti da nesto pokvarim pa da poslije nemoze upalit ?? ili da uvuce zraka ili nesto ??
i kako cu nastimat karb ?? jeli itko radio prakticno na ovome skuteru bas ?

Nemas sta zafrkati,otpustis onu selnu sto drzi karburator,poskidas ona crijeva sto idu na karb imas dovod goriva dovod ulja i vakum,samo pazi kad budes vracao crijeva da ne obrnes raspored pa onda nece nikako moci upalit,karburator otvoris s 4 mala sarafica koja drze onu casicu,otvoris izaspes benzu malo sto je u njoj izvadis lagano tankim ravnim sarafcigerom dizne ispuses ih na kompresoru malo isto tako kompletan karaburator ispuses,i sve nazad sklopis,nije to toliko komplikovano,da si u Sarajevu ima ovlasteni Keeway servis gdje honorarno radim to bi ti se bez problema rijesilo ;)

Ps:Zaboravih dodati takoder na karburatoru imas i zakacenu sajlu od gasa vidjecet polagano je skini,na sebi ima maticu samo je odpustis i sajla se lahko skine ;)
 
Član
kod mene nije imao krajnju dovoljnu i trzao je, nije bio dobar omjer zraka i goriva i trebalo ocistit karburator... i da trosio je ko lud
 
Top