Kazna ??

Kazna ??

Član
antrax je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
bobom4Motion je napisao(la):
E i mene zanima jedno pitanje, posto sam vozio bez pojasa i napisao mi je kaznu 30km, ali sam ja zaboravio da je platim vec 5 mjeseci, tj.nasao sam je juce:D, pa me zanima hocu li platiti samo tih 30km kazne ili jos 20km sto kasnim?:lol:

ako si potpisao krivnju samo 30;)

Nisi u pravu. Ako u roku 8 dana nije uplatio kaznu, plaća dodatnih 20 KM, nebitno koliko njegova kazna iznosi... i ako je kažnjen sa 1 KM, poslije 8 dana ne uplaćenih platit mora 21 KM...

Meni je kolegu ta ista kamera uslikala, išao je 14X, (mislim 144) i došla mu je kazna 100 KM, mjesec vozačka i 2 boda... može biti i da je 149 nemoj me uzet za sigurno, ali ispod 150 je uglavnom...

Predprošli mjesec ujutru u 9 sati mene zaustaviše u Potocima (prije Mostara 15tak km), 50 ograničenje i pravac kilometar, isprekidana... idem za kamionom koji vozi 55-60... i pređem ga, smanjim opet na 60tak, znam tu bude patrola, uslikaju me likovi 105... i lik odmah piše 400 KM kaznu, 3 mjeseca vozačka i 2 boda... probam fino da se dogovorim na novčanu bez uzimanja vozačke, jedan fini čiko je bio, pristojan i kulturan spreman na razgovor, ali ovaj drugi sivonja pored auta stoji i drži radar na krovu i 3 puta ponavlja "ma piši mu kako je bilo" i onda popizdim fino i sredim ha ja

druze sa ovim boldiranim necemo da se slozimo, ja sam 02.01 2011 godine dobio 50km za maglenke,uredno potpisao krivicu,urucili mi nalog i cao, nisam se ni obazirao na tu kaznu, poderao sam je pred policijom, u junu mjesecu sam dobio za pojas 30km, potpisao krivicu, urucili mi nalog i tjeraj dalje.
Skoro sam isao u cips da vidim koliko sada iznose moje kazne, nema kamate nikakve, 80km su moje neplacene kazne
 
Član
2 godine je rok zastare prometnim prekrsajima, tako da ako ne dobijes nalog za oduzimanje u roku od 2 godine, mogu mahat samo.. ali doci ce on u roku pola god max.. a za ove prekrsaje za kameru, pokusajte ici na sudsko odlucivanje, i zamoliti sudiju za uvjetno oduzimanje, treba vozacka za posao itd..
 
Član
I ja sam imao kaznu od 30km za pojas i 50km brza voznja,to je bio januar prosle godine,nisam placao sve do registracije vozila koja je bila u decembru,i uplatio sam 80km,znaci nema nikakvih kamata.
 
Član
Brane984 je napisao(la):
I ja sam imao kaznu od 30km za pojas i 50km brza voznja,to je bio januar prosle godine,nisam placao sve do registracije vozila koja je bila u decembru,i uplatio sam 80km,znaci nema nikakvih kamata.

ha ya, i ja sam napisao iz svog licnog iskustva;)
 
Član
Astra je napisao(la):
2 godine je rok zastare prometnim prekrsajima, tako da ako ne dobijes nalog za oduzimanje u roku od 2 godine, mogu mahat samo.. ali doci ce on u roku pola god max.. a za ove prekrsaje za kameru, pokusajte ici na sudsko odlucivanje, i zamoliti sudiju za uvjetno oduzimanje, treba vozacka za posao itd..

Nema vise toga da zastari kazna! Sad je sve uvezano preko CIPS-a!
 
Član
addo je napisao(la):
Astra je napisao(la):
2 godine je rok zastare prometnim prekrsajima, tako da ako ne dobijes nalog za oduzimanje u roku od 2 godine, mogu mahat samo.. ali doci ce on u roku pola god max.. a za ove prekrsaje za kameru, pokusajte ici na sudsko odlucivanje, i zamoliti sudiju za uvjetno oduzimanje, treba vozacka za posao itd..

Nema vise toga da zastari kazna! Sad je sve uvezano preko CIPS-a!

nisi ti njega skontao. nema zastare ako ti dodje kazna pa ti cekas 2 godine. ali ti ne mogu npr nakon 2 godine da se sjete "e da mi njemu posaljemo kaznu". ;)
 
Član
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
Brane984 je napisao(la):
I ja sam imao kaznu od 30km za pojas i 50km brza voznja,to je bio januar prosle godine,nisam placao sve do registracije vozila koja je bila u decembru,i uplatio sam 80km,znaci nema nikakvih kamata.

ha ya, i ja sam napisao iz svog licnog iskustva;)

potpis , ista situacija ;)

E svaka vam čast... ja sam imao 3 komada po 50 KM "od nekad prije". Dvije za prekoračenje, jedna za neko narušavanje javnog reda i mira... i lani mi uzmu vozačku, odem da uplatim kaznu za to oduzimanje i te kazne od prije... stoji mi 210 za platit, i fino mi gospođa u sudu objasni tako ;) Sud u Konjicu.
 
Član
antrax je napisao(la):
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
Brane984 je napisao(la):
I ja sam imao kaznu od 30km za pojas i 50km brza voznja,to je bio januar prosle godine,nisam placao sve do registracije vozila koja je bila u decembru,i uplatio sam 80km,znaci nema nikakvih kamata.

ha ya, i ja sam napisao iz svog licnog iskustva;)

potpis , ista situacija ;)

E svaka vam čast... ja sam imao 3 komada po 50 KM "od nekad prije". Dvije za prekoračenje, jedna za neko narušavanje javnog reda i mira... i lani mi uzmu vozačku, odem da uplatim kaznu za to oduzimanje i te kazne od prije... stoji mi 210 za platit, i fino mi gospođa u sudu objasni tako ;) Sud u Konjicu.

Ako potpišeš da priznaješ prekršaj, ne ide 20 keki kamata.;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
antrax je napisao(la):
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
Brane984 je napisao(la):
I ja sam imao kaznu od 30km za pojas i 50km brza voznja,to je bio januar prosle godine,nisam placao sve do registracije vozila koja je bila u decembru,i uplatio sam 80km,znaci nema nikakvih kamata.

ha ya, i ja sam napisao iz svog licnog iskustva;)

potpis , ista situacija ;)

E svaka vam čast... ja sam imao 3 komada po 50 KM "od nekad prije". Dvije za prekoračenje, jedna za neko narušavanje javnog reda i mira... i lani mi uzmu vozačku, odem da uplatim kaznu za to oduzimanje i te kazne od prije... stoji mi 210 za platit, i fino mi gospođa u sudu objasni tako ;) Sud u Konjicu.

Ako potpišeš da priznaješ prekršaj, ne ide 20 keki kamata.;)

mnogi ne razumiju da je tih 20km troskovi suda, ukoliko se potpise krivica slucaj ne ide na sud,kazna je jedinstvena i ne moze se mijenjat
 
Top