kazna

kazna

Početnik
ehh ovako...sada me zove jedan policajac moj prijatelj,kaze kakve pizdarije pravis po gradu..?? ja kontam sta ba o cemu ti..kaze sto prolazios kroz crveno..ja se lagano opalim smijat:D reko dezinformacija...kaze nije vec je pokrenut postupak protiv tebe jer su kao neki policajci vidjeli da si prosao koroz crveno..i kao nasli su auto na parkingu dok sam ja bio na kafi...ehh sad sto je najgore ja jesam prosao kroz crveno i svjestan sam toga:D,ali poslijepodne je to bilo nigdje nikog u gradu a prosao sam u trenutku prebacivanja sa zelenog na crveno...ali naravno da sam sve negirao,i tako sam i rekao DA NISAM PROSAO KROZ CRVENO NISAM LUD...ehh sad vi ste malo bolje upuceni,ako bi doslo do suda bila bi moja rijec protiv njegove a ja imam svjedoka koji je bio samnom u autu koji ce potvrditi da smo kroz zeleno prosli..ugl ovaj mi je jaran rekao pokusat sredit nesto,ali ako neuspije ja sam rekao da para nedam,ko ni vozacku jer kaze 100KM kazne,2 kaz boda,i vozacka mjesec..al nema od toga nista..eto sad sta mislite dali sa ovom pricom mogu proc na sudu,imam li kakve sanse ??
 
Sluzbeno lice je uvijek upravu...Mozes se izvuci sa kaznom i bodovima a da ti vozacka ne ide..Navedes da ti je vozacka neophodna jer ti je to nacin d azaradis hljeb bla bla i platis 100 KM i pokrijes se usima..I ne znam kakvi ste to vozaci kad prolazite kroz crveno i poslije jos hocete da lazete na sudu...To nije lijepo niti profesionalno...
 
Ne znam sta ti je tu sad pametno bogme losa situacija, jedino bi te moglo izvuc to sto policajac policajcu ne moze bit svjedok da bi potvrdili to da si prosao kroz crveno, a nacekat ces se dok te zovnu na sud jer kod nas to sporo ulazi u registar a na sud da ne pricam znam ja kad sam dobio kaznu doduse jesam potpisao da nisam kriv i da cu na sudu odbranit jedino je to razlog sto kad sam registrovo auto nije bilo kao kazni na mom vozilu i kad sam placao kaznu pita me policajac kako si mogao registrovat auto a vodi se kao da nema kazni. Sve u svemu sporo obavljaju. Jel ti prva kazna :icon_question: ako ih imas vise nece ti bas progledat kroz prste.
 
ja koliko imam iskustva sa nasim posranim sudovima, mogu ti samo reci nazalost pusti to i plati kaznu, jeftinije ces proci, u sudu nikada nece priznati svoju gresku, ja sam radi njihove greske, znaci policije otisao na sud, sta vise oni me i poslali, policajci, rekli izvini nazalost greskom doslo do toga, idi na sud i sve ce biti ok, medjutim na sudu bude skroz lijevi lik, tacnije zastupnik policije koji nema pojma sta se i kako desilo, ima nalog, procita i drzi se zakonika (koji je haos)...
meni su tako svezali na sudu na kaznu od 130KM jos 120KM, sve radi njih, znaci oni pogrijesili i oni me poslali na sud, rekli fino idi i nema problema, samo sto ces se peglati, a na kraju opet mene po usima....

nazalos takva nam je drzava, plati i miran ako moradnes, jeftinije ces proci, i ja sam prije bio tvrdoglavije i ganjao pravdu, ali ne moze se ona kod nas dobiti......
 
zen3dom je napisao(la):
ja koliko imam iskustva sa nasim posranim sudovima, mogu ti samo reci nazalost pusti to i plati kaznu, jeftinije ces proci, u sudu nikada nece priznati svoju gresku, ja sam radi njihove greske, znaci policije otisao na sud, sta vise oni me i poslali, policajci, rekli izvini nazalost greskom doslo do toga, idi na sud i sve ce biti ok, medjutim na sudu bude skroz lijevi lik, tacnije zastupnik policije koji nema pojma sta se i kako desilo, ima nalog, procita i drzi se zakonika (koji je haos)...
meni su tako svezali na sudu na kaznu od 130KM jos 120KM, sve radi njih, znaci oni pogrijesili i oni me poslali na sud, rekli fino idi i nema problema, samo sto ces se peglati, a na kraju opet mene po usima....

nazalos takva nam je drzava, plati i miran ako moradnes, jeftinije ces proci, i ja sam prije bio tvrdoglavije i ganjao pravdu, ali ne moze se ona kod nas dobiti......

Ne znam kako ce ovi nasi postupiti nemam jos iskustva sa njima, mislio bas zbog 40 km ici na sud i kasnije sam se skonto da necu odbranit a i roditelji mi nisu htjeli dat pare da platim kaznu i kasnije kad samm odlucio da platim onaj rok od 8 dana istekao i daj jos 20 km mamu im ***** kud sam se nahodao u policiji to je cudo. Otisao kod policajca koji potpisuje te kazne i tako to i govori ma mogli su te pustit a moglo bi se to i odbranit opet suplja njihova :D
 
da je ovo normalna drzava, bez dokaza ( slike ), ili da su te odma zaustavili nebi ti mogli nista. al posto ovo nije normalna drzava, pripremi stoju, i vjezbaj pred ogledalom plakanje pred sudijom.
 
Početnik
roki_actros je napisao(la):
Sluzbeno lice je uvijek upravu...Mozes se izvuci sa kaznom i bodovima a da ti vozacka ne ide..Navedes da ti je vozacka neophodna jer ti je to nacin d azaradis hljeb bla bla i platis 100 KM i pokrijes se usima..I ne znam kakvi ste to vozaci kad prolazite kroz crveno i poslije jos hocete da lazete na sudu...To nije lijepo niti profesionalno...

roki sve je to uredu..ali ja nisam prosao kroz crveno koje je stajalo..vec u onom trenutku prebacivanja sa zelenog na crveno..al hajd vidjet cu sta se moze uradit
 
Član
po pravilu ako te nije uhvatio u autu ne moze ti nista:D ja sam bjezao i parkirao auto malo obilazili oko auta i otisli
 
Početnik
arminnn je napisao(la):
po pravilu ako te nije uhvatio u autu ne moze ti nista:D ja sam bjezao i parkirao auto malo obilazili oko auta i otisli

koliko si siguran u to...ali ima to smisla..jer ipak auto je na mami a mogao ga je bilo ko voziti ;)
 
Član
Nema veze Lija tko je mogao voziti auto. Oni ti dostave kaznu kući sa tekstom: Dostavite podatke osobe koja je upravljala vašim autom taj dan i u toliko sati...Nema ni mnogo veze što ti nitko nije pisao kaznu na licu mjesta, ako ti je policajac napisao, kazna će svejedno doći na kućnu adresu. Meni je nedavno došla jedna. Nisam ništa potpisao niti dobio ikakve papire.

U pravilima je žuto svijetlo izjednačeno sa crvenim. Tako da si prošao kroz crveno;)
 
Član
ako si prosao kroz crveno budi uzoran gradjanin i fino plati kaznu :)

svi hocemo da zaebemo drzavu a svi mlatimo kako nam drzava ne valja :DD
 
Početnik
daj mi pare i platit cu...msm ja se drzim toga da sam na zeleno trpcuce usao u raskrsnicu,i tako i ostaje...
 
Član
ma ako se budeš znao braniti možda i prodjes na sudu, ali najčešće bude suprotno...
 
Top