KAZNA

KAZNA

16V

Član
sinoc me startuju dva praseta,rutinska kontrola kontam sve udure,kad ono registracija istekla prije 20 dana...jebga reko nisam vidio,pishi tu kaznu i da zimbje dalje...a vidim ja da svinja ne vlada bas dobro ovim novim zakonom.poce da prica da cu dobit 2-3 boda 100-200km i 30 dana vozachku da predam...e reko nedam vozachku i podpishem sudsko odluchivanje....

znachi jel imo ko kavih slichnih situacija,znam da suda necu ove godine vidit ali bar da znam koja je procedura.i koje su kazne u pitanju...
zahvaljujem.... :icon_biggrin:
 
Član
dobices upravo to sto si i sam naveo...a dzaba ti se ici peglati po sudu kad znas da nisi upravu al et,da bogdom nsita od toga ne bude al et...
 
Član
mogao si se nagoditi sa njima ako u sljedeca 24 sata uredno registriras auto nebi nikakvu kaznu dobio
provjereno i uradjeno vise puta.
ta murkani su u talu sa osiguravajucim kucama pa progledaju kroz prste nepisano pravilo ali vrijedi bar kod nas ovde u hercegovini
 
Član
slazem se sa scanerom sto kaze. Imao je moj drug jednu slicnu situaciju, i upravo su mu dali 24 sata da rega auto,nije dobio nikakvu kaznu,dao im je cvaju na kafu i sve proslo kako treba
 
isto odnosno nisu mi ni davali ultimatum ja kulturan bio prema njima oni mi samo rekli idi odma kuci i ne izlazi dok ne registrujes...treba se samo znat lijepo ponasat a posto si ga ti vec zasrao idu ti i sudski troskovi...ne znam samo za sta ti je trebalo sudsko odlucivanje na osnovu cega mislis da si upravu jer si zaboravio registrovat? NHF ;)
 
Član
Jaran isto ovo kao sto je scaner rekao uradio u ze... vozio istekla rega, zaustavili ga, fino reko evo ide da to zavrsi, ako stigne dana, ako ne sutra najkasnije i pustili ga...
 

16V

Član
ma rego sam auto odmah sutradan,a ja i milicija nismo bash u najboljim odnosima u tz.mogu mislit bilo je mushtuluka u stanici :))
nije jednostavno dao prichati sa sobom,nudio sam i mu love i da pishe neku drugu kaznu samo da ne uzima vozachu ali nece lopov nishta....j*ga icu na sud i molit da me ostave u prometu...
nije mi jasno zasto ce mi vozacku uzet,nisam nikome zivot ugrozio,i da jesam mogo sam to i sa full kaskom i bez osiguranja uraditi.
 
Član
Ako si ti dečko i u stvarnosti ovako kulturan i fin kako si se ovdje u dva posta predstavio onda me ne čudi što sa policijom nisi u dobrim odnosima...
 

16V

Član
rinaldo je napisao(la):
Ako si ti dečko i u stvarnosti ovako kulturan i fin kako si se ovdje u dva posta predstavio onda me ne čudi što sa policijom nisi u dobrim odnosima...

o cemu ti pricash momcino??ako se ti druzish sa svinjama nisam ti ja kriv...ja ih mrzim od kako znam za sebe,i hvala bogu da je tako.al to sad sa ovim nema nikakve veze,nisam ni reko da nisam kriv...
i nisam dosho ovdje da mi neko chita bukvice ili da predpostavlja neke stvari,vec sam zamolio ljude koji imaju iskustva sa ovim prekrshajem da mi pomognu,jer mi je momak na sudu u pisarnici kad sam predavao nalog, rekao da nije predvidjena kazna uzimanja vozache dozvole nego samo novchana...suvishne komentare ostavi u bijachu !
 
Član
16V je napisao(la):
rinaldo je napisao(la):
Ako si ti dečko i u stvarnosti ovako kulturan i fin kako si se ovdje u dva posta predstavio onda me ne čudi što sa policijom nisi u dobrim odnosima...

o cemu ti pricash momcino??ako se ti druzish sa svinjama nisam ti ja kriv...ja ih mrzim od kako znam za sebe,i hvala bogu da je tako.al to sad sa ovim nema nikakve veze,nisam ni reko da nisam kriv...
i nisam dosho ovdje da mi neko chita bukvice ili da predpostavlja neke stvari,vec sam zamolio ljude koji imaju iskustva sa ovim prekrshajem da mi pomognu,jer mi je momak na sudu u pisarnici kad sam predavao nalog, rekao da nije predvidjena kazna uzimanja vozache dozvole nego samo novchana...suvishne komentare ostavi u bijachu !

bilo bi bolje da nikog ne mrziš i da misliš pozitivno , nemam više komentara , očigledno je da smo različitih karaktera tak da nema smisla ulaziti u dalju raspravu , nadam se da ćeš sredit kaznu , pozzz
 
Član
rinaldo je napisao(la):
Ako si ti dečko i u stvarnosti ovako kulturan i fin kako si se ovdje u dva posta predstavio onda me ne čudi što sa policijom nisi u dobrim odnosima...

hahahah alal ti pita rinaldo :D pa ja ne mogu vjerovat covjek kriv i sam priznaje, policajce zove svinjama daje im plavu kovertu? pa oce li itko mu reci lijepo da je policija tu da bi mu dijete sutra sigurno bilo...
 
Član
Ako si zaposlen negdje neka ti samo isprintaju i ovjere neku potvrdu da si potreban kao vozac i sud samo odredi novcanu kaznu.Udaris malo na socijalu i kazes da ti posao o tome ovisi i kaznu znaju spustit ali moras malo se ulizivat sudu. Jbg tako sam se i ja izvuko,samo kod mene je bilo prekoracenje brzine i na mjesec oduzimanje kazne,ali na kraju dobio novcanu kaznu i 2 boda...Takodje tuzlanski sud!

sretno pozzz
 
Član
Za voznju neregistrovanog automobila idu 2. boda 50 do 150 KM (u zavisnosti koliko je dugo neregistrovano vozilo) i za off sa ceste nisam 100% siguran pa necu ni da pisem...

Ne znam sto si trazio sud sad ces platiti i sudske troskove, mogao si to i kulturnije rijesiti i proci 50KM za kaffe i dogovorom o reg auta...;)
 
Top