kazna za udes ?

kazna za udes ?

Član
stric je imao udes prije i tek sad je mu je došlo sa suda,kažu da je počinio krivično djelo 336 stav 3 u vezi sa članom 332 stav 3 i 1 ,jel se može naći negdje na netu o čemu se radi pod tim stavom,on je u udesu naletio na dva auta koja su stajla i brzinom oko 20kmh je bez kočenja udario u zadnji dio tog što je stajo a taj je udario u auto ispred sebe na svim autima je bila manja šteta.....
ako šta znate o ovome pišitie,hvala
 
Po nekom novom zakonu sve, prije par mjeseci imao slican slucaj, "prislon'o" se covjeku na karmbolku, znaci nikakva steta, samo mu je na lijevoj strani spala karambolka za nosaca, vec udaren bio, i htjeo se samo zvati policiju, kad je policajac doso poceo on meni pricati neki novi zakon, dobit cu kaznu zbog ne odrzavanaj rastojanja, jer nema vece materijalne stete, u mene autu nista nije bilo, samo ostalo malo farbe i ja sa nitrom ocistio. U glavnom kaze covjek kazna je 50-100 km, i jedan kazneni bod! On meni rece 50 km je 99% siguran, sad sve zavisi do sudije, preko 100 km u glavnom ne mogu dobiti kaznu, jer je to prvi udes koji sam napravio, i zbog toga sto je manja steta!
 
Član
hvala na odg.,
njega zezaju jer su oni što ih je udario digli se nešto ganjati kao da su povrjeđeni a nije im ništa bilo na sud
su pozvani doktori,vještaci neki itd. jedino je povrjeđna žena od strica teže povrede nije bila svezana u optužnici navode da je doveo u opasnost živote i tijela ljudi ali niko nije povrjeđen osim nje oni se se kao tek nakon nekoliko dana žalili doktoru....
 
Ma danas imas djubradi na sve strane, kao sto sam i ja naletio, cim' vidi da ne moze dobiti neku vecu ostetu zale se itd.. Imas ih puno danas koji samo ganjaju neke ostete na taj nacin.. I ja cekam rjesenje sa suda, nemam pojma koliko se ceka, u mene su prosla neka 2-3 mjeseca vec!
 
Top