kazna za parkiranje??

kazna za parkiranje??

Član
Ako sam na pogresno mjesto stavio temu, neka je admini prebace.

Sad pitanje (mozda je vec bilo, al preko telefona sam pa ne mogu trazit sad a i hitno mi) dobio sam da platim kaznu za parkiranje, fazon je sto su mi kaznu napisali NA PARKINGU. Auto je bilo na stupinama iza b1 (crvena zgrada na stupinama, tuzlaci znaju na koji parking mislim). Ako se sjecam, policija mora slikati auto kao dokaz da je pogresno parkirano, a ja slike nisam dobio. Trebao bi mi sad clan zakona koji je itd pa da sutra prije posla im odem *ebat sve po spisku.

Ako sam sta zaboravio il sl, slobodno dodajte.
 
Član
Ne znam s kim sam pricao o tome, ali navodno moraju, a i licno sam vidio u par navrata kako slikaju kad pisu kaznu. Zato i pitam koji je clan i sve. Najvise me ljuti sto je to parking gdje su mi pisali, da sam na ulici bio, ne bi se bunio...
 
Legend
to ti je vjerovatno ona policajka na biciklu napisala kaznu, nadji je i obracunaj se s njom:D
 
Član
TuLe je napisao(la):
Ako sam na pogresno mjesto stavio temu, neka je admini prebace.

Sad pitanje (mozda je vec bilo, al preko telefona sam pa ne mogu trazit sad a i hitno mi) dobio sam da platim kaznu za parkiranje, fazon je sto su mi kaznu napisali NA PARKINGU. Auto je bilo na stupinama iza b1 (crvena zgrada na stupinama, tuzlaci znaju na koji parking mislim). Ako se sjecam, policija mora slikati auto kao dokaz da je pogresno parkirano, a ja slike nisam dobio. Trebao bi mi sad clan zakona koji je itd pa da sutra prije posla im odem *ebat sve po spisku.

Ako sam sta zaboravio il sl, slobodno dodajte.

Pusti se zivota ti mahalskih prica i prica ljudi kojima je broj cipela veci od IQ. Policija uopste nema kome da se pravda za to sto ti je ostavila kaznu za parkiranje. Policija nema kome da se pravda sto te je ''upecao'' laser radarom,i pri tome ti ocitao brzinu od 190 km/h a ti zaista u stvarnosti isao 50 km/h.Nemaju oni kome da se pravdaju ako ti navedu da nisi bio vezan a ti jesi bio sve po pravilu.Kaze: ''jel de kolega,nije bio vezan''? onaj drugi potvrdi da nisi,i to je to... Nemaju oni uopste potrebe da nesto dokazuju.Meni je zao sto je to zaista tako,ali takva ti je drzava nazalost i to je to.To treba da shvatis i ti i svi ostali.Ja sam to davno shvatio i na svojoj kozi iskusio.

Kod nas ti je metoda da ti policajac napise ono sto hoce. Ti ako hoces mozes se zaliti na to i onda ti slijedi sud.Na sudu (nazalost) TI trebas dokazivati da to nije tako bilo,a ne oni da to JESTE tako bilo-kako su oni napisali.Opet kazem nazalost-tako nam je kako nam je. Te price kako mora slikati auto za parkiranje,kako mora slikati brzinu,kako mora slikati tablice,kako mora pucati laserom sa postolja a ne iz ruke bez postolja i kroz sajbu,to kod nas u ovoj jebenoj drzavi ne pije vode. U svijetu nije tako,ali kod nas jeste...

Budes li se bunio i nesto kurcio,natovarit ce ti narusavanje javnog reda i mira i pusis 500 maraka + kazne. Jarane-to je tako,i ja ti pricam o realnosti kako jeste.Pusti se mahalskih prica da oni moraju dokazivati.Ne moraju oni nista.Tebi ako se ne svidja ti si taj koji mora da dokazuje i opet neces dokazati u 99% slucajeva...

Ja sam imao tako jedan duel sa njima,sa drotovima iz Trebinja,kad je sve pocelo od bezazlene kazne,radar, 40 maraka (brzina,naravno koju su lazirali) pa do mog hapsenja i na kraju kazne od 1300 maraka.

Muda svoja oteglio dok sam dokazao da nije onako kako tvrde,po novinama se pisali clanci,ja isao 3 puta u sud,goriva i para potrosio,poderao ih pravno i sa dokazima,i opet platio kaznu...

To je tako u toj Bosni jebenoj i treba se pomiriti sa tim...

Pozdrav i ne zamjeri sta;)
 
nije mi jasno kako kazna NA PARKINGU:icon_question::icon_question:
valjda mora pisat naziv ulice:icon_question:
 
Član
Ako si pogresno parkirao MORAJU SLIKATI VOZILO. Kod nas slikaju (tao moraju u cijeloj BIH) ako si parkirao na zelnoj povrsini, ili kod znaka zabranjeno parkiranje. A ti povjeri da se parking nije naplacivao pa ti kaznu sibnuli samo tad ne moraju slikati. Rodjak parkiro pred zgradom guma mu na travi bila sliku dobio zbog tog a juce lik kod znaka zabrane ostavi auto otiso na kafu nije htio platit dodje covjek slike i svojim putem.
 
Član
parking se NE naplacuje, tu mi je stan, djed i majka mi tu zive, da su mi pri ruci da ih mogu obilazit i otkako je zgrada napravljena (2005 il 2006, ne znam tacno) tu se parkiram. kao sto sam vec napisao, tuzlaci znaju koji je parking, a za ostale, evo slike s jedne i s druge strane tog parkinga. nikad niko nikome nije tu pisao kaznu jer se zna da je parking (logika)

i da, bila je to "slavna" plavusa na biciklu (edita se zove, tako mi rekose jutros u stanici)

15yg1s1.jpg


dm4qcx.jpg


evo vidite slike i zato hocu, tj zato sam zapeo da dokazem da sam upravu, inace se ne bi raspravljao sa seljacima
 
Član
Ma joj...teški su to degenerici, ti najniži policajci...pošto se nažalost bakćem sa takvim radi nekih debila...plati kaznu, to je najjednostavije, a ta na biciklu može nekad i da padne sa bicikla npr. ili slično..oklizne se na koru od banane, narandže itd.
 
Član
Ako si bio uredno parkiran na označenom parking mjestu, onda ja prvi put čujem za takav slučaj. Ako si bio parkiran uz ivičnjak, ostrvo, trotoar ili tu iza Inna (gdje je Touareg na slici), onda mogu razumit kaznu. Bila je prava ludnica tu ljetos, ljudi su parkirali gdje ko stigne (svi su bježali u hlad), nije se moglo uopšte normalno ući na parking od auta parkiranih kako ko stigne. Policija je po cijeli dan tu pisala kazne i ne samo ona na biciklu, bilo je i patrola.

A opet, takva je država da su oni uvijek u pravu i dok ti dokazes suprotno, finansijski ti se ne isplati.

U svakom slučaju sretno!
 
Top