Kazna za parkiranje crna gora

Kazna za parkiranje crna gora

Član
Da li se iko susretao sa ovim i mora li se platiti kazna. Prekrsaj napravljen 28.07.2015
 

Prilozi

  • 12528497_10153789810254373_1195716215_o.jpg
    12528497_10153789810254373_1195716215_o.jpg
    138 KB · Pregleda: 93
Član
Odakle oni znaju podatke toga vlasnika vozila kome su poslali ovo!? Moraju imati nekoga u MUP-u u Foči!?? Nešto mi je to sumnjivo.

Platiti se ne mora, ali postoji mogućnost da imaju neku vrstu arihve kako vozila, tako i vlasnika...kao što kod nas MUP ima arhivu vozila sa stranim registracijama pa kad te zaustave dobijaš naloge za sve počinjene prekršaje.
 
Član
Kakva je lokacija norveska? Ulica?
Helem ovo je parking servis a to ti je kao da Rad u Sarajevu pise kazne....
Poderi to, ako hoces mak na konac napisi im odgovor da ces ih tuziti za zloupotrebu licnih podataka...
 
Član
Ne placaj, ja sam u HR par kazni za parkiranje nikad nisam platio niti mi je ista kuci doslo ili da su me na granici zezali :)
 
Član
Ma necu ni placati nego je i meni cudno od kud im podaci. Mada ulazio sam ja posle ove kazne u crnu goru i nije mi nikad niko pravio probleme
 
Legend
Odakle oni znaju podatke toga vlasnika vozila kome su poslali ovo!? Moraju imati nekoga u MUP-u u Foči!?? Nešto mi je to sumnjivo.

Platiti se ne mora, ali postoji mogućnost da imaju neku vrstu arihve kako vozila, tako i vlasnika...kao što kod nas MUP ima arhivu vozila sa stranim registracijama pa kad te zaustave dobijaš naloge za sve počinjene prekršaje.
Ja sam dobio istu kaznu, moj auto uslikan NA PARKINGU, gdje tiket nije bio naznacen (nisam ni znao da se tu placa parking, auto sam parkirao u Igalu medju nekim zgradama gdej se i lokalci parkiraju, medjutim kad su vidjeli auto na nasim tablama naravno sloze mi idioti kaznu, tj upozorenje da nisam platio parking koji kosta 8EUR dan, ali nigdje nije bilo naznaceno ni gdje da ga platim, ni kako da ga platim, niti da ga mogu naknadno uplatit..) naravno bacio sam to upozorenje.

Dosla je kazna od PS UK London, to je medjunarodna kompanija koja se bavi potrazivanjima placanja parkinga, kao sto je ovo u CG, naravno ni crnogorci nisu nimalo naivni, angazovali su firmu koja po naplacenoj kazni uzima proviziju, naravno buduci da je to medjunarodna kompanija sa shemama i sve ostalo, uspjeli su da dodju do baze podataka MUPa BIH i shodno tome znaju ko je vlasnik auta (ta provjera traje dugo zato ti i dodje kazna 6mj nakon pocinjenog prekrsaja)..

NA slicnom principu radi i ona agencija koja preko interpola provjerava je li auto ukradeno, koliko je preslo bla bla bla.. historiju auta..

Ja ovu kaznu necu platit !! Auto je bio propisno parkiran, to sto nije bilo naplatnog uredjaja niti onog crnogorca debila da mi naplati parking to je njihov problem ne moj..
 
Član
Pitanje je koliko je to pravno regulisano između nas i Crne Gore. Čudi me da su takvi jer takvo ponašanje im obara reputaciju među turistima...a još više me čudi ponašanje našeg MUP-a koji dozvoljava da se ulazi u njihove baze...pa ovdje kod nas ne može niko osim suda i policije da dobije podatke o vlasniku vozila, nikakva firma, organizacija, pravno ili fizičko lice...a oni to daju stranoj privatnoj firmi.
 
Legend
Pitanje je koliko je to pravno regulisano između nas i Crne Gore. Čudi me da su takvi jer takvo ponašanje im obara reputaciju među turistima...a još više me čudi ponašanje našeg MUP-a koji dozvoljava da se ulazi u njihove baze...pa ovdje kod nas ne može niko osim suda i policije da dobije podatke o vlasniku vozila, nikakva firma, organizacija, pravno ili fizičko lice...a oni to daju stranoj privatnoj firmi.
Koliko je pravno regulisano, saznat cemo..
Ocigledno da imaju podatke, sada je samo stvar koliko su efikasni sto se naplate tice, vjerovatno sljedeci put kada budem ulazio u CG sa ovim autom, trazit ce da platim kaznu (standardno kao i u EU) kada te provjeravaju..
To je samo dokaz da ti neki uber strani lobiji mogu da dobiju sve informacije koje hoce... nista me ne iznenadjuje.
 
Top