Kazna pitanje

Kazna pitanje

tvrdoglavi je napisao(la):
meni je tako jednom uradio policajac i kaze razmilsit cu...ja gledam u njega,on ode :icon_eek: sljedece sedmice,dodje kazna na adresu :icon_mad:

Meni rekao: "Bježi mi s' očiju da te više ne gledam!" Kaže da će zvati, da je motor prošao i da nije stao... :O

Znači sve je moguće... A kako to "nakon 4 mjeseca"?! :O Spor nam državni aparat... :p
 
Član
Kolko ja kontam nema ti pravo slat nalog ako nisi potpiso, jer tvoj potpis nije da si ti saglasan vec da si bio prisutan tu i tu i sl gluposti, msm ko ce bit saglasan da plati kaznu 50-100 i vise marki......Bez potpisa to nista nebi trebalo vredit jer on moze tvoje tablice zapisat bez da te zaustavi, zove centarlu nadji mi za te i te tablice ime prezime i sl jave marko markovic ovo ono on uzmeu zapisnik napise tablice te i te marko markovic napravio taj i taj prekrsaj i tebi dodje kazna a ti nit si napravio prekrsaj nit sta...Za to potpis sluzi....Jbg ja tako gledam na te stvari...
E sad sto se tice kvota i to, to vazi za zandare sa slabijom opremom jbg nemos ti poredit Srbijance sto voze fiata iz kragujevca (ako se izuzme 3 regionalna centra i kragujevac i kraljevo oni voze nesto ko bolje) i FUP sto vozaju golfa 5 i 6 i nove skode. Msm svaka cast svakom al fup po pitanju opreme je zito, o opremi specijale da i ne govorim njima nije potrebno da rade po kvoti, a i ta kvota je u sluzbi vlasti sto je vlast kriminalnija veca je kvota i traze dlaku u jajetu da napisu kaznu. Recimo vozila PS Doboj Jug koja ima jako malu zonu odgovornosti bolja su nego vozila u Doboju koji ima 20 puta vecu zonu odgovornosti....O Sarajevu tek da ne pricam kad sam vidio opremu i vozila interventne sjebo sam se......
 
Član
Imaju pravo jer napisu samo da je urucen nalog postom.
Nedavno mene zaustavili pisali u blokic i stigao nalog kuci postom samo sto sam ja predao to na sud.
 
guster je napisao(la):
Imaju pravo jer napisu samo da je urucen nalog postom.
Nedavno mene zaustavili pisali u blokic i stigao nalog kuci postom samo sto sam ja predao to na sud.

Ma kontam to sa uručenjem poštom. Al' to ne mogu tako slati, ako sam bio prisutan tj. zaustavio sam se i sl. Koliko znam, to šalju poštom samo ako si bježao, ako te kamera snimi i sl...
 
Član
guster je napisao(la):
Imaju pravo jer napisu samo da je urucen nalog postom.
Nedavno mene zaustavili pisali u blokic i stigao nalog kuci postom samo sto sam ja predao to na sud.

Imaju jedino pravo ako ima dokaz znaci slika ili video snimak, ovako nista dok ti ne potpises, jer kako on moze dokazat da je tebe zaustavio i da si mu ti dao licno podatke kako moze dokazat da si ti napravio prekrsaj. Ovako moze auto proci jednostavno nije mu se dopalo hop zapise tablice zove centralu daj mi potakde i on pise kaznu taj i taj vozio bez svjetala bez pojasa i sl, tebi stigne kazna kuci ti ni kriv ni duzan. Kad bi tako bilo onda nikad za svjetla i radar ne bi zaustavljali samo bi po broju tablica kaznu pisali i slali kucama..
 
Član
^^^ al si ti neki tvrdoglav covek...3 coveka ti konkretnim licnim primerima dokazuje da su neke stvari moguce a ti se i dalje drzis svog "nemaju pravo, pa nemaju pravo"...

citam recenicu "Imaju jedino pravo ako ima dokaz" a u glavi mi situacija: tebi krene policajac pendrekom da radi skener kostanog tkiva a ja te na kraju potapsem po ramenu i kazem: "nista ti ne brini, nemaju oni pravo da biju" [ovo kazem na konto toga sto ti guster kaze da mu je stigla kazna napisana na nacin na koji je napisana a ti mu odgovaras u fazonu "nemaju ti pravo tako napisati kaznu"]

mada, kad malo razmislim, u pravu si ti 100%...PO ZAKONU, NEMAJU PRAVO DA KAZNJAVAJU NA TAJ NACIN. Na zalost, zivimo u drzavama gde je zakon samo "mrtvo slovo na papiru" pa su stvari poput ove o kojoj pricamo moguce...ustvari ne samo moguce, nego se desavaju...

a s druge strane, ima to [zakon = "mrtvo slovo na papiru"] i svojih prednosti...sa 20-30 markica izbegnes kaznu od 50 ili vise km...lepota :D
 
Član
vidis, svi bi mi da oni rade po zakonu, ali SAMO kad nama to odgovara. bunimo se kad se desi da ne odrade sve po ps-u kako bi trebalo, a ne smeta nam kad se izvucemo bez kazne iako je napravljen prekrsaj, ili kad se prodje za cvaju umjesto oduzimanja vozacke i neke vece novcane kazne...

ne branim drotove, ima ih djubradi samo takvih, ali treba biti i realan...
 
emir_89 je napisao(la):
vidis, svi bi mi da oni rade po zakonu, ali SAMO kad nama to odgovara. bunimo se kad se desi da ne odrade sve po ps-u kako bi trebalo, a ne smeta nam kad se izvucemo bez kazne iako je napravljen prekrsaj, ili kad se prodje za cvaju umjesto oduzimanja vozacke i neke vece novcane kazne...

ne branim drotove, ima ih djubradi samo takvih, ali treba biti i realan...

Podržava!!!
 
Član
emir_89 je napisao(la):
vidis, svi bi mi da oni rade po zakonu, ali SAMO kad nama to odgovara.

slazem se u potpunosti...zato sam i napisao ovo da "zakon = mrtvo slovo na papiru" ima i svojih "prednosti"...gledano s nase strane kao vozaca naravno...
 
Član
nema tu nikakvih prednosti, tim njihovim radom cini se moralni hazard, bukvalno te oni podsticu da pravis sranja jer ces sve ispeglat za 20 KM....neam ja nista protiv zandarmerije imam pun ***** jarana i poznanika kod njih od inspektora do onih u elitnim jedinicama al ne volim kad se pravi sranje......

u mom kraju ima dvojica non stop tuda patroliraju, jedan je komsija a drugi je iz drugog djela grada al ih znam obojica i ja i moja raja komplet, likovi su govna da ih nema na zemlji vecih fazon hoce nabacit cin preko nasih ledja, prosle godine sa mojim jaranaom sjedili pili sve ful sutra dan lika zaustavili ne poznaju ga kao imas sarafciger mozes nekog ubit ovo ono, jbt koji vozac u autu nema sarafciger kljuceve i sl ja imama alata blok motora na putu mogu rastavit.... mene drkaju non stop traze neku gresku nmg nac pa se pokupe, drugog jarana zaustavili rekli liku da je drogeras zato sto slusa urabana i ekipu a njegov amidza sa njima radi, msm likovi su stvarno ono dno dna....da bude vece zlo i obojici jarana ostala po 3 ispita da zavrse 4 godinu telekomunikacija i sad nadje se jedna bduala sa nekim kursom il nekom bezveznom skolom srat nama halo ba lice da si sta vrijedio imo bi bar neki cin nebi se tu dzabe bruko....

sto je tako stanje vecini odgovara al kad jednom otresu joj ka sta sam napravio, jbg raji nije valjala titna milicija vise vole ove stranacke pa ga jebi....
od onog ko se fata za blokic nikad nece bit dobar zandar a jos manje covjek, ja znam dosta njih zaustavljali me ispricaju se samnom po 10-15 minuta super likovi, a bilo je govana dodje odmah hoce kaznu pisat konta ja cu se sa njim ubjedjivat fazon pijes napolju 500 maca, pisi ko ti jebe mater al ces sutra ti il tvoje djete il bi ko doc meni zatrazit uslugu pa cu ti jebat mater samo tako......
 
Top