Kazaljka od temp. Pomoc...

Kazaljka od temp. Pomoc...

Član
Hej ljudi pomagajte stari mi probi glavu...
Upitanju je Golf IV TDI 110ks 1999g. i desava se sljedece cim da kontakt kazaljka dodje na 90 stepeni nebitno je li hladan ili vruc motor kad god ona na 90,i iskljucim djek sa senzora temperature ona padne skroz.haj kontam do senzora je i kupim novi kad ono isto opet:icon_confused: a i potrosnja mu je normalne gradske voznje 8L jeli to ok?
Sta da radim:icon_question:
 
Član
Mogu ti samo reci da nije normalna potrosnja , jer sam i ja imao taj motor u Seatu i trosio je 6 po gradu normalne voznje.
 
Član
Sta mi savjetujete jer nesto nije ok ako taj senzor ne radi dobro onda mu daje podatak da je hladan i on radi onda kao pod saugom bogatijom smjesom i logicno da trosi...
Jeli iko imao slican problem:icon_question:
 
Član
I meni se to desava al s Astrom G 99 1.7 td 50 Kw i jos nisam nasao rijesenje mijenjao termostat i jos uvijek nista nisam rijesio a potrosnja porasla za 2l a isao sam i na dijagnostiku kazu sve uredu taj motor toliko trosi i to je to ako ti sta rijesis da i ja pokusam taj pristup.
 
Član
prije da je do elektronike, ako odma baci na 90 stepeni i drži na toj temperaturi:icon_smile:
 
nevjerujem da ce ti zbog toga trositi vise, sam kazes da skoci na 90 sto je radna temperatura a ne pocetna pa da pravi bogatiju smjesu, moze biti i do samog pokazivaca, tj sata..
 
Član
najvjerovatnije buraz da ti je do kazaljke tj pokazivaca temperature, ili je zahrdjao:D il je pobudalio.. u mene na bivsoj astri od starog non stop letala ta kazaljka, 2 godine tako isto.. dijagnostike sve picke materne i nikad nije pokazalo kvar, a uvijek isto trosila i super slusala..
 
Član
pa jel se to potrosnja odjednom promjenila ili je tako uvijek bila? trebala bi dijagnostika da pokaze sta nije ok,ali ima jedna stvar sto bi mogao uraditi da vidis do cega je otprilike, sad neznam kako se kaze na nasem jeziku ali mislim da je TERMOMETAR koji pokazuje temp motora ako ti znas gdje se to nalazi otkaci kabal sa njega i vidi dali onda pokaze temp 0 ako je opet na 90 onda je neki spoj.
 
Član
Sto se tice tog kazaljke, senzor, instrument tabla (pokazivac temperature), kablovi. Ako istekas sa senzora a temp padne na nulu onda ti i taj senzor nije ispravan, jer on ti diriguje gdje ce i kuda kazaljka :). Sto se tice potrosnje od 8L je sasvim normalna za taj motor od 110ks, takav isti motor samo 90 ks trosi 7L po gradu kad ga gladis (mani se board comp. nije ono 100% tacno).
 
Član
Ma ne znam sta da radim nervira i mene i starog,a dva senzora smo kupili i promjenili opet isto:icon_confused:
 
Top