Kazaljka goriva varira !?

Kazaljka goriva varira !?

Legend
Pozdrav, kako sam uzeo auto imam "problem" sa kazaljkom goriva, dakle u nejednakim intervalima, da kazem ponekad desi mi se da mi varira kazaljka od goriva i da odstupa od realne vrijednosti..

Prije par dana se to variranje povecalo, pa me interesuje koji je razlog tome i sta moze biti problem uopste uzrok tom variranju, pretpostavljam plovak.. sta sa njim ?

Dakle govorim o Seat Leonu 1.9 TDI PD motor..

Da malo detaljnije objasnim problematiku, recimo auto je na rezervi, naspem 50-100km nebino, kazaljka dodje na mjesto gdje treba, tokom voznje pokazuje realne parametre i po board computeru (range, potrosnja) i sama kazaljka opada proporcionalno, medjutim nakon sto ugasim auto, nakon sto se "ohladi" sutradan pokazuje sasvim drugo, ili da ima manje, ili da ima vise goriva nego kada sam ga ugasio (obicno pokazuje vise, ali zna se desit i da manje pokaze).. Zatim kada se vozim i onda stanem, ako auto radi na leru par minuta, kazaljka obicno predje preko polovice i cim se auto pokrene kazaljka krene da opada na realno stanje..

Sta mi je radit ?
 
Član
ma plovak 100 % ,
sta jos mozes provjerit ako imas svoju dijagnostiku, pa da cesce spajas da gledas parametre o kolicini goriva sto plovak mjeri, ako bude normalno opadalo a ne da pokazuje sad vise sad manje onda trazi plovak, a ako na dijagnostici bude plovak tacan, onda ti je problem sa satom, mozda ga je nekad neko rastavljao i kazaljku skidao okretajuci u pravcu kazaljke na satu , sto se nebi smjelo radit.
 
Član
ja sam imao problem isto sa kazaljkom goriva, ali kod mene tad sat nije prikazivao tacnu brzinu kojom se krecem, i u tom slucaju i kazaljka od goriva je ludila, recimo u krivinu ulazim kazaljjka od goriva pokazuje vise ili manje, u toku voznje raste ili opada i sta ti ja znam. Nisam vjerovao da ima veze sa kazaljkom kilometar sata. Probaj s dijagnostikom uradit kalibraciju sata, pocni od kazaljke brzinomjera, ako ti on laze sto posto laze i gorivo. Ja sam se uvjerio u to. Mozda je neko skidao kazljke pa ih nije vratio kako treba
 
Super Moderator
Zbog vakih sigurno nisu a nece ni zbog mene. Ja sam to napiso noketu i znam zasto sam napiso i da ce covjek obrisati
 
Legend
Mi smo takodje skidali kazaljke kod mene kada smo mjenjali osvjetljenje, stavio sam kazaljke od golfa 4 ali ovaj drug koji je to radio znao je sta radi, skinuo ih je na stotine prije toga.. tako da ne vjerujem da je to.. i ja sam razmisljao da uradim kalibraciju sata preko dijagnostike i eveutalno da vidimo sta je sa plovkom je li na mjestu.. Bas me pocinje nervirati sto ne znam koliko tacno imam goriva..
 
Član
Pocni definitivno.od kalibracije dijagnostikom, tada ces utvrdit da li je do kazaljki, da ne dumas bezze
 
Top