KATALIZATOR

KATALIZATOR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovako kontam da skinem katalizator sa svoje dvojke 1.6 td 44kw koliko je to pametno sta dobijam a sta gubim- nemam pojma od toga pa trazim savjete od onih koji mozda znaju ili sigurno znaju.pozdrav
 
Član
izvadi cat. i srednji lonac samo nadzi kakav dobar zadnji
dobit ces na zvuku i malo na snazi
 
ma i da jest ko jos ide na tehnicki. ja otisao u osiguranje sve rijesio pita me ciko ''hoces na tehnicki'' reko ''moram li'' veli ''ako hoces ako neces'' tehnicki je 45 iso ne iso
 
Član
Skini katalizator pa ga prodaj. Jer otpadi dobivaju koliko sam cuo 45 KM po katalizatoru ( Ako su mene slagali i ja lazem Vas). U katalizatoru ima metala platine a platina je skuplja od zlata, tako da mozes otic sa katalizatorom u ruci na otpad i kazes da ga prodajes za 25 kermi.

Vrijedi pokusat ;)
 
ma nema tu neke snage samo na zvuku dobijes kad skines cat i srednji lonac, mozda 1kw to je sve
ak hoces snagu imas bosch pumpu 59kw, turbo sa vodenim hladjenjem i intercooler i to ti je maksimum kolko fabrika preporucuje nemoj nista otvarat motor sjebace se imo sam iskustva sa tim... pozz
 
Član
ma skidaj katalizator, i ja to imam u planu vec duze vrijeme, aa sto se tice prodaje, mozes ga prodat za 70 KM sigurno, to je cijena tog malog, a ovi veci katalizatori na malo jacim masinama idu po 100-120 KM..
pozz
 
koliko bi me otprilike kostalo to zadovoljstvo da zamjenim bosh pumpu turbinu i intercooler

a ja sam mislio skinuti samo katalizator srednji lonac bih ostavio jer sam cuo da se natalozi u katalizatoru os izduvni gasova i da to zagusuje masinu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top