karter

karter

Auto je golf 2 1.6 gtd.Primijetio sam pukotinu na karteru duzine 2-3cm,i iz nje dnevno izadje kap ili dvije ulja.Kako da rijesim ovo,moze li se krpit ikako,ima li kupit nov karter.Ili ako nadjem na otpadu koliko bi mi uzeo majstor za ugradnju otprilike:icon_question:
 
Član
sad ne bi znao od kojeg je materijala ali vjerovatno bi se to dalo zavariti.
nov ces tesko naci mada je sve moguce. zamjena kartera uz zamjenu ulja mozda nekih 20KM za ruke
 
Znaci u pitanju je tanka linija duga 2-3 cm.Najbolje bi mi bilo kad bi mogao zakrpit pa da drzi neko vrijeme.Postoji li drugi nacin osim varenja,i po mogucnosti da ne ispustam ulje niti skidam karter.
 
Član
ako je tanka crta uzmi ocisti krpom i samo predji sapunom i ima da bude zacepljeno. nece vise pustati. samo sapun al nije bitan miris sapuna. jer sam licno to radio da je bila mala rupica i sapunom namazao da je popuni i gotovo :)
 
Član
tesko da ti ista moze to drzati osim vara, tu se ipak grije pa ne znam kako bi neke vrste ljepila djelovale.
variti mozes i bez skidanja, auto na stubnu dizalicu i lagano povariti. u slucaju da je neka legura metala ne gine ti skidanje.
 
Član
ja sam samo rekao za privremeno resenje sapun moze jer je provereno to. nece se istopiti kad se ugrije. tako da nek namaze par dana da ne pusta dok ne resi sta i kako ce
 
Kao sto sam rekao dnevno se izlije jedna kap sto je manje-vise nebitno.Mislio sam tu liniju zamazat tecnim metalom,ali bez skidanja kartera i ispustanja ulja.Potrebno mi je rjesenje da drzi nekih pola godine.Ako nema nista pouzdano onda mi se zna stavit novi i kraj.
 
Član
nemoj dzaba mazat tecnim metalom jer ulje nadje put samo da znas. il ga zavari posto je u pitanju golf dvojka mislim da su svi sa obicnim karterom a ne al ili neki drugi metali. samo ga podigni i lagano sa co2 zavari tj nek majstor pikne na ta mjesta
 
Član
Karter od golfa II bi trebala imati svaka prodavnica auto dijelova, bezveze se zamarati sa varenjem, ili auto otpad.
 
Član
ma nije sporan karter vec sto ga valja skinuti i ulje mjenjati i dihtunge a to mu odmah povecava troskove. nije nista alarmantno da mora hitno da ga mjenja.
 
Član
Pa neka hvata ulje i vrati nazad, ako je to jedini problem. Samo neka procijedi za svaki slučaj
A nije ni litar ulja za G dvojku neka pljačka, ako mu bude zafalilo da dospe.

Šta fali ispustiti ulje, skinut karter i taman usput ocistiti sav talog, ha ja...
Drugačije se ne bi nakanio.
 
Drug, tesko da ce i var drzati, vjeruj mi... kod mene kad sam kupio motor, nekome na karteru proklizao navoj na sarafu te zavario maticu sa navojem... i uvijek je na varu bilo vlazno, nekad kap-dvi kapne... nisam se sa tim zezao, kupim drugi karter, novi dihtung, ocistim sve, nabacim, novo ulje i vozi dalje ;)
 
Član
treba ti staviti samo malo kvalitetnog dvokomponentnog tecnog metala...nema novog kartera za kupiti, a preporuka je da promjenis i dihtung poklopca kad i to radis...pozzz
 
Član
Autoverde je napisao(la):
treba ti staviti samo malo kvalitetnog dvokomponentnog tecnog metala...nema novog kartera za kupiti, a preporuka je da promjenis i dihtung poklopca kad i to radis...pozzz

54.50 km nov karter.
 
Top