Karburatorski sitem uvodjenja goriva u sus motore

Karburatorski sitem uvodjenja goriva u sus motore

Član
Ako mi dozvolite otvorio bih ovu temu i da sva pitanja koja vas muce iz ove oblasti slobodno postavite, potrudicu se da vam maksimalno pomognem koliko je moguce. A verujem da jos ima itekao potrebe za ovim sistemom uvodjenja gorivne smese u oto motore.

Ujedino koristim priliku da zatrazim pomoc koja mi je hitno potrebna: kako mogu doci do: "VOLKSWAGEN Golf II 1989. i drugi modeli - kompletna dokumentacija sa shemama i skicama - VWFULL-3.zip", potrebno mi je da povezem sedmopolni komutator. Drugar mi ima audi 80 jaje sa "K" glavom, preuredilismo ga na pierburg karburator ali muci nas problem sto nema varnicu. Hteli bismo da postavimo komutator i da ga povezemo sa razvodnikom i bobinom ( klasicna valjkastog oblika je ).
 
Član
Lepo je videti za koje vreme ima pregleda dali to znaci da ima vlasnika auta sa tim sistemom? Ako je tako slobodno pitajte i koliko je ikako moguce pomozite mi da nadjem semu vezivanja razvodnika sa holovim davacem - komutatora - bobina. Drugaru sam na audiju 80 2,0l skinuo kompetan sistem ubrizgavanja goriva poznat pod imenom "KA-glava" i postavio pirburgov 2e karburator. Sad bih da sredim struju odnosno da povezem pomenute delove u elektronskom paljenju .
 
Član
Dali neko od nasih clanova ima problema sa hladnim startom auta odnosno da imate osecaj kao da motor radi na tri cilindra i dok se nedobije odgovarajuca temperatura motora iz auspuha izlazi vidljiv crni dim?
Kod ovog simpttoma automatski sauh neradi pravilno, treba reci da kod pierburg autmatskog sauha postoje tri podsistema koji u zajednickoj sprezi cine celinu automatskog sauha. Jedan podsistem je termicki deo odnosno termicka zavojnica slicna opruzi starih satova, vakuskog podsistema i podsistema za regulaciju obrtaja motora kod hladnog starta. Kod ovog treceg podsistema konstruktor je osmislio dve opcije regulacije obrtaja motora, jedna je mehanicka a druga je termicka.

Nastavicu dalje ako ima potrebe za time i molio bih clanove da mi nadju semu vezivanja elektronskog paljenja za golf II 1,3l ili 1,6l 88 godiste, hvala unapred...
 
Član
Mehanicka regulacija obrtaja motora na hladnom startu pokazala se kao dugovecna i pouzdana. Prednost termicke regulacije obrtaja kad je ispravna je ta sto kad sednete u auto i date kontakt auto je odmah spreman za startovanje. Ovakav sistem hladnog starta ce odmah odreagovati kakoo treba ( pod uslovom da su svi podsistemi ispravni ) i auto ce upaliti kako je konstukciono predvidjeno.
 
Član
Drustvo svaka cast na interesovanju teme koju sam postavio dali ima nekih pitanja i da se pohvalim jer sam uspeo da iskopam kako se povezuje komutator i da upalim auto.
 
Drustvo svaka cast na interesovanju teme koju sam postavio dali ima nekih pitanja i da se pohvalim jer sam uspeo da iskopam kako se povezuje komutator i da upalim auto.
Pozdrav
Imam problem na pssatu b6 2007 g. 2.0 125 KW teško pali kad je hladan čim odradi minutu dvije nikakav problem. Pored toga mi u vožnji kad vozim oko 2000 obrtaja počne da trese kao neka vrsta turbulencije u motoru. Kod većih obrtaja ništa. Već sam zamjenio dizne, pumpu rezervoara goriva, očistii DPF i EGR, zamjenio dihtung pumpe goriva, problem i dalje isti. Molim vas ako imate neki savjet da mi pomognete?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Član
Tvoje pitanje ama bas nema nikavu vezu sa temom u kojeg si napisao, ali pokusacu pravilno da te uputim kako da vidis u semu je problem, jer si ocigledno popravljao napamet i bez ikakvog smisla.
Prvo, na autu koji pominjes treba ocitati koje su prijavljene greske i ispratiti kakvi su parametri u realnom vremenu i dali ima nekih ostupanja od parametara koje bi trebao da ima.
Drugo, na osnovu dobivenih podataka krece se popravku.

Po meni trebalo bi proveriti sa dijagnostikom dok je motor hladan kakvi su parametri, imam utisak da je sistem hladnog starta neaktivan. Tacnije receno, da senzor temperature nedaje pravilu vrdnost. A samim tim motor nema dovoljnu kolicinu goriva za pravilan rad, to je moje misljenje, sto se tice pomenute turbulencije trebalo bi na tim obrtajima u realnom vremenu ispratiti parametre. Moguce je da senzor klapne gasa u tom polozaju nedaje racunaru pravu sliku, a trebalo bi proveriti rad map senzora.
 
Tvoje pitanje ama bas nema nikavu vezu sa temom u kojeg si napisao, ali pokusacu pravilno da te uputim kako da vidis u semu je problem, jer si ocigledno popravljao napamet i bez ikakvog smisla.
Prvo, na autu koji pominjes treba ocitati koje su prijavljene greske i ispratiti kakvi su parametri u realnom vremenu i dali ima nekih ostupanja od parametara koje bi trebao da ima.
Drugo, na osnovu dobivenih podataka krece se popravku.

Po meni trebalo bi proveriti sa dijagnostikom dok je motor hladan kakvi su parametri, imam utisak da je sistem hladnog starta neaktivan. Tacnije receno, da senzor temperature nedaje pravilu vrdnost. A samim tim motor nema dovoljnu kolicinu goriva za pravilan rad, to je moje misljenje, sto se tice pomenute turbulencije trebalo bi na tim obrtajima u realnom vremenu ispratiti parametre. Moguce je da senzor klapne gasa u tom polozaju nedaje racunaru pravu sliku, a trebalo bi proveriti rad map senzora.
Ovo mi je danas izbacilo?
167e627df9b7ce55187c6564c996df22.jpg


Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Član
Neznam zasto nemogu da uvecam sliku i vidim koje su greske prijavljene, ali taj koji ti je ocitao greske trebalo bi da ti objasni u cemu je problem ako se uopste doznaje. Sada nije problem da ama bas svako kupi kinesku kopiju dijagnostike koja odradjuje neki posao. Ali potrebno je odradjeno znanje u vezi tih sistema i sa adekvatnom dijagnostikom ( vaan je pravi program koji se dobija uz tu dijagnostiku ) se 90% se tacno nalazi kvar.
Ti adekvatno znanje nemas i nemoj traziti da ti mi okrunimo sve kako bi ispao veliki majstor, posteno je sa tvoje strane da nadjes majstora kod koga ces steci veliko poverenje jer majstor stvarno radi posteno. Od nas mozes ocekivati odredjene smernice koje ce ti pokazati dali ti je izabrani majstor korektan i odradjuje popravku pravilno.

Ja jesam amater ali sam se dosta ozbiljno posvetio ovom poslu kao hobista i dobro ga savladao, pa prijateljima i sebi resavam skoro 95% problema uspesno. Jos jednom ponavljam nemoguce je da ti forum popravlja auto i ti tada budes najpametniji covek na planeti. Najpametnij ces biti ako uspes da nadjes dobrog i pouzdanog majstora koji ima adekvatnu opremu i dobro znanja. Sa nama ces proveriti jedino dali si nasao pravilnog majstora, pozdrav i vise neodgovaram na ovu temu koja nije postavljena gde joj je mesto...
 
Top