kar- glava mercedes

kar- glava mercedes

Član
jeli iko upoznat sa mojim problemom?????e ovako zelio bih da mi neko pomogne vozim mercedesa 190 E 2.3 i imam problem sa kar- glavom , a problem je trosi mnogo vise nego sto bih trebao ,osjeti mi se gorivo i nema mi bas vucu kao sto bih trebao da ide i ekonometar mi stoji na sredini i trebao bih informaciju da li neko zna dobrog majstora za to ili dali neko ima bas ispravnu kar- glavu hvala vam unapred , a pricao sam sa dosta majstora neznaju da ustimaju to je to
 
Nije kar glava nego K-glava (ka glava). Nego imam isti auto i isti problem i obisao majstora dosta i niko nista, to je sve malo zavrni dotegni uzmi koju marku a problem i dalje stoji, ne ide kako treba, gubi na vuci, trosi malo vise, ali ja imam i plin tako da je to jos jedan dodatni problem! Inace malo ko zna srediti tu K-glavu ! Ako uspijes srediti K-glavu gledaj da i dizne promjenis! Ima na forumu jedan clan je opisao to detaljno, pokusao sam da nadjem ali ne mogu! Nije tezak ali je pipkav posao i zahtjeva dobre zivce:). Malo ko hoce da se bahce s tim!
 
Član
pozz,
vas problem je ,da niko nije gledo od majstora na kompjuteru kako mu stoji (tastverhältnis) on treba da stoji na 45-60%
to se samo moze vidjet na kompjuteru kad se pin 3 na diagnostiki prekljuci,tek tu vidis kako mu stoji smjesa.
to je optimalna smjesa za gorivo prima zdraku.
a ja sumljam da je sonda u defektu ,to se vise desavalo na 124 126 modelima ,koje ja cesto imam na inspekciji.
sensor za vodnu temperaturu igra isto veliku ulogo ili kaltlaufregler koji se sa povecanjem vodne termerature smanji sam .
ako imas mogucnost otidzi na diagnostiki providi test gasova i vidis na cemu si .
ako mi podatke test gasova postujes mozemo pokusat to sredit.jel na gasovima vidis stanje injektions system.
moj predlog je test gasova da je motor hladan i jedan u prelaznjoj fazi i jedan kad je vruc motor.
.
 
Član
dobro hvala na svemu a ja kako sam skontao vi se bavite ili se dobro razumijete u mehaniku jos samo jedna stvar koliko sam ja primjetio da nema na izduvu nigdje lamda sonde ,a moguce da ima problema i sa vodenom ampulom ,a jos jedan podatak primjetim ja da ima mnogo goriva jer dok je hladan vidi se da ima crnog dima ,poslije toga sam ugradio plin i kako je stavio gore onaj rasplinjivac na k- glavu on je jos vise suzio protkok zrak ai sada mi neide do blokade a na plin nemam nikakvih problema sve je perfektno ,i jos nesto a taj sam isti plin i taj rasplinjivac mi je bio na drugom mer i radio je i na benz i na plin idealno znaci nije greska u njemu jer sam i prije plina imao problem taj isti
 
Član
malo seo razumim oko tehnike ,moj je problem sto neznam na bih objasnit kako mislim na njemackim,
a ako crn dim izbaca pozada ,znaci da mu je smjesa bogata vise benzina i manje zdraka .
i nije plin problem ,plin je dadatni system pricamo samo o benzinu
daj malo podatka auta
godiste auta ?
motor je 2,3l


malo seo razumim oko tehnike ,moj je problem sto neznam na bih objasnit kako mislim na njemackim,
a ako crn dim izbaca pozada ,znaci da mu je smjesa bogata vise benzina i manje zdraka .
i nije plin problem ,plin je dadatni system pricamo samo o benzinu
daj malo podatka auta
godiste auta ?
motor je 2,3l
 
Član
1989 god znaci 2.3 l 100 kw ,nema lamda sonde ,nema katalizatora ,ima ABS ,ima sperovan diferencijal znaci ako je jedan na snjegu drugi na asvaltu oba okrecu ima ,klimu ima sve prozore na struju ima ,ima siber na struju 5 brzina kao da je za americko trziste , a nije to neko auto mislim ima godina hahahah ali ja ga zelim da sacuvam malo vise godina kod sebe i da polako dovedem u fantasticno stanje ako je moguce , jer doke je sve bilo ispravno isao je mnogo dobro
 
Član
ok imas bogatu opremu nema sta ...
jesili siguran da nema katalyzatora ???
kako sam vidio da su do 88 bili bez kat a iza 88 imali su kat .
ajd napisi broj sasije da pogledam tacno o kojim se autu radi ,pa ti javim sutra sta bi mogli bit ..
 
Član
nema nema ima ih cak i 86 sa kat ali ovaj nema jer vidi se od pocetka do kraja nije nigdje vareno ni sjeceno na ciijevima od auspuha , ja sam trenutno na putu sofer sam ako moze u ovo par dana da ti posaljem brojeve pa da pogledas hvala ti jos jednom
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Nije kar glava nego K-glava (ka glava). Nego imam isti auto i isti problem i obisao majstora dosta i niko nista, to je sve malo zavrni dotegni uzmi koju marku a problem i dalje stoji, ne ide kako treba, gubi na vuci, trosi malo vise, ali ja imam i plin tako da je to jos jedan dodatni problem! Inace malo ko zna srediti tu K-glavu ! Ako uspijes srediti K-glavu gledaj da i dizne promjenis! Ima na forumu jedan clan je opisao to detaljno, pokusao sam da nadjem ali ne mogu! Nije tezak ali je pipkav posao i zahtjeva dobre zivce:). Malo ko hoce da se bahce s tim!
Pozdrav,imaš li link tog foruma da postaviš?
 
Član
ja sam imao problema sa ka-glavom i na kraju pocupao benzin i ubacio dizela :D :D za ka galavu stvarno treba imati celicne zivce i dubok novcanik ;)
 
xtremmj je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Nije kar glava nego K-glava (ka glava). Nego imam isti auto i isti problem i obisao majstora dosta i niko nista, to je sve malo zavrni dotegni uzmi koju marku a problem i dalje stoji, ne ide kako treba, gubi na vuci, trosi malo vise, ali ja imam i plin tako da je to jos jedan dodatni problem! Inace malo ko zna srediti tu K-glavu ! Ako uspijes srediti K-glavu gledaj da i dizne promjenis! Ima na forumu jedan clan je opisao to detaljno, pokusao sam da nadjem ali ne mogu! Nije tezak ali je pipkav posao i zahtjeva dobre zivce:). Malo ko hoce da se bahce s tim!
Pozdrav,imaš li link tog foruma da postaviš?

LINK

;)
 
Član
Mustafa jezero na forumu clan Jargo :D DOKTOR za K-glave... Nema potrebe za elektronikom dok je on ziv :D
 
Top