Kamioni i autobusi

Kamioni i autobusi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Za Mercedes, ta 4 broja znace:
1. Na koliko osovina je pogon.
2. Broj serije( o ovome ne znam nista)
3. i 4. Zajedno + nula i to je broj KS.
:D
 
Član
Prva dva broja znace:
Ukupna nosivost.U toj nosivosti je uracunata tezina kamiona i kad odbijes tezinu kamiona dobijes tocno koliko smijes tovariti.Naprimjer kod mene je actros 26.Tezak je 10500kg,imam dopustenu jos nosivost tereta oko 15t.
Druga dva broja znace:
Evo ponovo moj actros:D.On je 43.430KS.
Ako je kamion naprimjer 608d.Cuo sam jednom rece mi covjek 60 ukupna nosivost.Da nebi pomislili tako on je 6 t ukupna nosivost a 08 je 80ks.
Nadam se da sam ok objasnio.
 

MTR

Član
upravo tako , prva dva broja znace ukupnu tezinu , a druga dva snagu ( kod Mercedesa kipera ) ,
A za tegljace npr.MAN 18.480 , 18 oznaka ukupnog opterecenja truka ( 18T ) prazan je tezak od 6-9 tona , bez poluprikolice ( 26T) koja je teska od npr. 4-7 tona tj. ukupna dozvoljena tezina od 44 tone
 
aldinbih je napisao(la):
Prva dva broja znace:
Ukupna nosivost.U toj nosivosti je uracunata tezina kamiona i kad odbijes tezinu kamiona dobijes tocno koliko smijes tovariti.Naprimjer kod mene je actros 26.Tezak je 10500kg,imam dopustenu jos nosivost tereta oko 15t.
Druga dva broja znace:
Evo ponovo moj actros:D.On je 43.430KS.
Ako je kamion naprimjer 608d.Cuo sam jednom rece mi covjek 60 ukupna nosivost.Da nebi pomislili tako on je 6 t ukupna nosivost a 08 je 80ks.
Nadam se da sam ok objasnio.

ne kontam ovo 80KS a 60T nosivost , ili sam ja pogresno skontao ili si ti pogrijesio ?
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
aldinbih je napisao(la):
Prva dva broja znace:
Ukupna nosivost.U toj nosivosti je uracunata tezina kamiona i kad odbijes tezinu kamiona dobijes tocno koliko smijes tovariti.Naprimjer kod mene je actros 26.Tezak je 10500kg,imam dopustenu jos nosivost tereta oko 15t.
Druga dva broja znace:
Evo ponovo moj actros:D.On je 43.430KS.
Ako je kamion naprimjer 608d.Cuo sam jednom rece mi covjek 60 ukupna nosivost.Da nebi pomislili tako on je 6 t ukupna nosivost a 08 je 80ks.
Nadam se da sam ok objasnio.

ne kontam ovo 80KS a 60T nosivost , ili sam ja pogresno skontao ili si ti pogrijesio ?
Cuo sam od covjeka ono 608d da rece 60t ima nosivosti,neki nema pojma,nezna motor voziti.E da jos neko nebi tako mislio 608 d znaci
Prvi broj 6 ima nosivost ukupno 6t
a 08 je 80ks.
 
Član
MTR je napisao(la):
upravo tako , prva dva broja znace ukupnu tezinu , a druga dva snagu ( kod Mercedesa kipera ) ,
A za tegljace npr.MAN 18.480 , 18 oznaka ukupnog opterecenja truka ( 18T ) prazan je tezak od 6-9 tona , bez poluprikolice ( 26T) koja je teska od npr. 4-7 tona tj. ukupna dozvoljena tezina od 44 tone

ukupna dozvoljena tezina ne bi smjela prelaziti 40t...
znaju i zbog tog pisati kaznu bez obzira sto si prazan, bez tereta...pocnu te zaj*avat:icon_twisted:
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
upravo tako , prva dva broja znace ukupnu tezinu , a druga dva snagu ( kod Mercedesa kipera ) ,
A za tegljace npr.MAN 18.480 , 18 oznaka ukupnog opterecenja truka ( 18T ) prazan je tezak od 6-9 tona , bez poluprikolice ( 26T) koja je teska od npr. 4-7 tona tj. ukupna dozvoljena tezina od 44 tone

ukupna dozvoljena tezina ne bi smjela prelaziti 40t...
znaju i zbog tog pisati kaznu bez obzira sto si prazan, bez tereta...pocnu te zaj*avat:icon_twisted:

Moze on meni **rac popusiti.
 
Član
aldinbih je napisao(la):
boss_C200 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
upravo tako , prva dva broja znace ukupnu tezinu , a druga dva snagu ( kod Mercedesa kipera ) ,
A za tegljace npr.MAN 18.480 , 18 oznaka ukupnog opterecenja truka ( 18T ) prazan je tezak od 6-9 tona , bez poluprikolice ( 26T) koja je teska od npr. 4-7 tona tj. ukupna dozvoljena tezina od 44 tone

ukupna dozvoljena tezina ne bi smjela prelaziti 40t...
znaju i zbog tog pisati kaznu bez obzira sto si prazan, bez tereta...pocnu te zaj*avat:icon_twisted:

Moze on meni **rac popusiti.

To njemu reci.
 
Član
evo iskopah jednu sliku...
ovo je iz dana kada sam imao vremena i tjunirao,dizajnirao i svasta nesto radio...
ovo je iz casopisa "VELIKI TOCKOVI"
u pitanju je neka moja vizija IKARBUS-a
 
Član
MTR je napisao(la):
Ma ima njihov centar u Njemackoj gdje mozes probat sve vrste ovih teskasa ( naravno najava prije + preporuka , a ako si kupac i ne treba )

evo jedan za u nesvijest


P.S. pogledajte posebno dio kad su u nagibu 1 i 2 klase :icon_eek::icon_eek::icon_eek:

U stomaku mi se okrenulo nesta kod onog nagiba! :icon_eek::icon_eek:
 

MTR

Član
evo sad svrljam po Mobileu , trazim neki kamion kad ispade ovo cudoviste

MAN 8X4 TGX 41.540 BLS XXL

Ukupno dozvoljeno opterecenje za tegljac 41 Tona + u kompoziciji sa labudicom ukupno 160 Tona !!

737a62d653eef4ccc2e2593b08c688b6.JPG

d2068f8442202d8a0d0345cd4575da9b.JPG
 
Evo jednoga prema kojem svi ovi Manovi, mercedesi i volvoi izgledaju kao igračke :D

LIBHERR T282B - grdosija t282b ili neman t282b

LIEBHERR-T282.jpg


t282_1.jpg


liebherr-truck-282.jpg




Ovo je najveći kamion ikada napravljen, koristi se u rudnicima i kamenolomima u Africi, SAD-u, Australiji.
Proizvođač - njemački Libherr
Dužina - 14.5 metara, vsina - 7.5 metara, širina 8.5 metara
masa prazan - 205 tona
nosivost - 365 tona
cijena - 3 milijuna dolara
pogon - v20 dizelski motor od 90000 ccm :icon_eek: :icon_eek: pokreće dva elektromotora (to je koncepcija pogona kao u el. lokomotiva), ukupna snaga je 3650ks, automatik mjenjač, max brzina 65km/h
 
jao gledao sam ih na TV-u , kad mjenjaju gume zivi haos nastane , ogroman novac im je potreban za odrzavanje , stvarno su nevjerovatni :icon_eek:
 
Član
evo malo i stare škole , danas je lakše voziti kamion nego auto a nekad da bi vozio fapa morao si biti ljudina , he he ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top