Kamion dizalica zapalio se u vožnji

Kamion dizalica zapalio se u vožnji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Uklanjanje uništenog vozila i prosutog ulja trajalo više od šest sati



Kamion dizalica kompanije "Centrotrans tranzit" iz Sarajeva (062-T-112), kojim je upravljao Bego Belko iz Sarajeva, potpuno je izgorio u požaru, koji se dogodio jučer oko 5.25 sati na Lašvanskoj petlji na magistralnom putu M-17, petnaestak kilometara od Zenice u pravcu Sarajeva.
Požar je izbio u vožnji, najvjerovatnije na instalacijama, nakon čega se proširio na cijelo vozilo, pa pokušaji vozača da ga ugasi ostali su uzaludni. Ubrzo su stigli pripadnici Profesionalne vatrogasne jedinice Zenica, koji su se s vatrom borili više od pola sata.
Usljed požara, na obje kolovozne i jednu zaustavnu traku izlila se velika količina hidrauličnog ulja, koje se također zapalilo, pa su vatrogasci gasili vatru i oko vozila. Nakon gašenja požara, uslijedila je višesatna akcija uklanjanja dizalice, a onda pranja i uklanjanja prolivenog ulja, koje se razlilo pedesetak metara unaokolo.
Vatrogasci i radnici "Dobojputeva" imali su silnih problema više od šest sati da osposobe dionicu, jer se na asfalt izlila ogromna količina ulja. Pripadnici saobraćajne policije propuštali su naizmjenično jednom trakom vozila iz oba pravca sve do 11.30 sati, kada je saobraćaj na tom dijelu puta M-17 ponovo normaliziran.
 

MyX

Član
eh vidio sam ovo jucer kada sam putovao za Sa, uzasno je dizalica izgledala. Ma kakav ogroman posao su imali majke im, samo posuli pijesak ili nesto slicno, nista sklonuli nisu.
 
Član
MyX je napisao(la):
eh vidio sam ovo jucer kada sam putovao za Sa, uzasno je dizalica izgledala. Ma kakav ogroman posao su imali majke im, samo posuli pijesak ili nesto slicno, nista sklonuli nisu.

sto se ne javi :icon_rolleyes:
 
Član
ma neki dan ja u troli nacuh razgovor lika koji radi u toj firmi i vozaca trole i ovaj ti prica kako vozi dizalicu u toj firmi i da se duzi period zali na neke kvarove ali ovi njegovi nadredjeni sve danas ce, sutra ce rijesiti kvar al nikad i mogla bi to bit bas ta dizalica. ne znam sve je moguce
 

MyX

Član
edo_16v je napisao(la):
MyX je napisao(la):
eh vidio sam ovo jucer kada sam putovao za Sa, uzasno je dizalica izgledala. Ma kakav ogroman posao su imali majke im, samo posuli pijesak ili nesto slicno, nista sklonuli nisu.

sto se ne javi :icon_rolleyes:

@16ka: jbg drug kada poslom stalno dolazim i nikada ne idem sam, uvijek ili sa poslodavcem ili sa nekim od penzija inzinjera. U danasnji dan je Mo street, valjda ce biti prilike da se upoznamo aBd :)

@emirEX_sa: a to sto kazes za bahatost nekog preduzeca, vjeruj mi da je istina, nazalost malo je onih koji vode racuna o tehnickoj ispravnosti vozila, kao i sigurnosti radnika na njihovim radnim mjestima, a kada dodje do belaja, onda ih to puno vise kosta nego sto su mislili ustedjeti. Drzava nam je u qrcu, zanima me da li cemo se ikada uspjeti osvjestiti..
 
Član
MyX je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
MyX je napisao(la):
eh vidio sam ovo jucer kada sam putovao za Sa, uzasno je dizalica izgledala. Ma kakav ogroman posao su imali majke im, samo posuli pijesak ili nesto slicno, nista sklonuli nisu.

sto se ne javi :icon_rolleyes:

@16ka: jbg drug kada poslom stalno dolazim i nikada ne idem sam, uvijek ili sa poslodavcem ili sa nekim od penzija inzinjera. U danasnji dan je Mo street, valjda ce biti prilike da se upoznamo aBd :)

@emirEX_sa: Drzava nam je u qrcu, zanima me da li cemo se ikada uspjeti osvjestiti..

tesko da hoce
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top