Kakvo pojačalo trebam?

Kakvo pojačalo trebam?

Član
Kupio sam prije godinu dana neki sub Kenwood u kutiji i od tada su mi izgorila dva potpuno ispravna pojačala :icon_confused:

I rastavim neki dan tu famoznu kutiju i vidim da je sub 1200W ali dvije zavojnice 2+2 Ohma spojene paralelno što ustvari daje 1 Ohm i što ta starija pojačala naravno ne mogu izdržati i izgore ko šibica :icon_confused:

Ajde nek mi netko kaže kakvo mi pojačalo treba :icon_rolleyes:
 
Član
neko stabilno na 1 Ohm,monoblock;)
a mozes i monoblock na 4 ohma pa spojit serijski zavojnice

btw,to sto pise 1200W je vjerovatno max snaga,prema modelu nadji koliko je RMS-a,vjerovatno oko 400W
pa trazi pojacalo u skladu s tom snagom;)
 
Član
Ma da 1200 je peak ne znam koliki je rms NISAM NI POGLEDAO, OVO CU JA NA KRAJU PRODATI I STAVITI NEKI NORMALAN BAS I POJACALO I GOTOVO. ***** ti caps :icon_biggrin:
 
Član
Ako hoces da ti crkne woofer a ne pojacalo
X1502.jpg

Sve jeftiti i svestabilni tata MAGUS !
EDIT:please mind the SIGNATURE
 
Početnik
haj ti vako, te 2 zavojnice spoji u seriju tj jedan + i jedan - od svake zavojnice spojis kratko ( prespojis komadom kabla ) a na ona + i - sto ti je ostao spojis pojacalo

i onda mozes spojiti bilo koje pojacalo koje moze raditi na 4 OHM-a, jes da nece biti glasno ali ce biti dugotrajno...

drugi izbor ti je monoblok,

recimo hifonics TXI 1000D , 1000W RMS-a na 1 ohm i kosta novo 420KM ( sa popustom ) al onda bi woofer bio taj koji je crko a ne pojacalo...


sad skontaj sta ti je cinit ...
 
Član
Kombinacija je da uradi kao sto je MUHA vec rekao da zavojnice (skretnice) spoji serijski stim da ce dobit veci otpor ali nece imati jacinu onu koju je imao.
 
Član
marko_v je napisao(la):
jel mozete vi napraviti kako kombinaciju da covjeku ne crkne nesto ?

Hahaha evo i ja gledam svi pričaju o nekom crkavanju :lol:

Svejedno hvala svima najbolje da ja to spojim u seriju a za snagu manje više samo nek fino svira i ja zadovoljan ;)
 
Top