Kakvo je auto Fiat Marea 2.0

Kakvo je auto Fiat Marea 2.0

Član
Zanima me nesto vise o ovom autu, u pitanju je Fiat Marea 2.0 limuzina sa 114 kw, ako neko ima nekog iskustva, kakvi su za odrzavanje, dali puno trose i sve sto znate bilo bi mi korisno.
 
Član
Cini mi se da je clan Dulox imao takvu mareu ... potrazi u njegovoj garazi ili pod projektima ...
 
Član
@badboy: on je imao 1.8, a sad je 2.0 16vt, ovo od 114kw je 2.0 20v.
Odlican auto iz mog iskustva( isti motor kao u kappi), taj motor u marei divlja, potrosnja zavisi od noge, mozeti trositi i 12 u gradu, a moze i 20 ako je deres non stop. Odrzavanje nije preterano skupo, osim velikog servisa koji je skup. Ako mislis da vozis racunaj na ugradnju seq.plina, jer kao sto vladica rece bogat si covek ako vozis na benz :) Seqvent plin za nju ti kosta koliko i za nekog sestaka jer ne odgovara onaj za cetvrtake, vec se stavlja od sestaka bez jedne dizne. Ako si ljubitelj brze, voznje, dobrog zvuka i ne zalis za malo vecu potrosnju odlican auto za male pare;)
 
Član
@ GreenDevilk: znam da nije za mene, bio bi brzi od golfa. :D:D:D

neznam, ipak me svi odgovaraju od tog auta, a ako uzmem mislio sam seq. plin ugradit, inace nebi mogao izdrzat nikako, sad opet neznam, evo da vam jos otkrijem dobijam, znaci tu mareu neregistrovanu, kljuc za kljuc za audi jaje dizela. pa sad mi kazite dali se isplati.
 
Član
eMIRnAME je napisao(la):
@ GreenDevilk: znam da nije za mene, bio bi brzi od golfa. :D:D:D

neznam, ipak me svi odgovaraju od tog auta, a ako uzmem mislio sam seq. plin ugradit, inace nebi mogao izdrzat nikako, sad opet neznam, evo da vam jos otkrijem dobijam, znaci tu mareu neregistrovanu, kljuc za kljuc za audi jaje dizela. pa sad mi kazite dali se isplati.

Isplati ako je u dobrom stanju.
Noviji auto, iako nisam ljubitelj FIjATa, sviđa mi se zvuk, a i jako dobro ide auto. Još ako si već imao u planu plin, šta se razmišljaš?
 
Član
razmisljam se najvise zbog nekih velikih kvarova, auto je u BL, a ja moram na slijepo otici tamo i zamijenit auto za auto, pa sta ce bit to neznam, a na dosta sam foruma citao da imaju ti auti problema sa elektronikom i ecu-om, pa toga se malo bojim, a ako se odlucim na to, sigurno bi isao seq. plin.
 
eMIRnAME je napisao(la):
razmisljam se najvise zbog nekih velikih kvarova, auto je u BL, a ja moram na slijepo otici tamo i zamijenit auto za auto, pa sta ce bit to neznam, a na dosta sam foruma citao da imaju ti auti problema sa elektronikom i ecu-om, pa toga se malo bojim, a ako se odlucim na to, sigurno bi isao seq. plin.

Bez da povedeš dobrog majstora sa sobrom ne ulazi u tu avanturu. Ako je auto ok, još ako ima i klimu, onda je to za tebe pun pogodak a samim tim da si rješio ugradit plin - dobivaš dobro i pouzdano auto koje će ti na plin, pretvoreno u pare, trošit kao prosječan dizelaš, a na vuči nećeš gotovo ništa osjetit.

No, opet je sve do tvog džepa, a ovdje prije svega mislim na registraciju jer dotično auto ima 114kw što će reć svake godine na registraciju ćeš dat oko ili preko 600KM.
 
Član
George je napisao(la):
nikakvo buraz... zaobiđi u širokom luku

Kupi VW od tog bjezi na kilometar :D


I taj sto hoce da je proda zeza ga potrosnja vjerovatno pa hoce dizela, kao sto ti rekose ako imas pare za plin i ako je auto oK mijenjaj, odrzavanje nije pretjeranio skupo, a imas i komplet mareu stranca s tim motorom dole na otpadu prema ormanici ako ti sta ustreba, a dobijas opremljenije, novije i ljepse auto od audija ;)
 
Član
nemoj brate fiata bjezi od toga ako boga znas nema veceg smeca od fiata hem sto su skupi ya odrzavat hem sto im je elektronika mana tako da mojoj ti je savjet bejz od toga imao sam fiata jednom i NIKAD VISE
 
Član
Ne znam dje vi to odrzavate mene veliki servis u ovlastenom servisu kosto nesto malo preko 400 KM svi dijelovi i ugradnja, sledeci da radim na 50 000 km ne moram vise prec, dobro je, ako je to puno za tu kiilometrazu jebiga onda treba biciklo vozit :D

Al u svakom slucaju i po meni bolje uzet auto sa nekim slabim malo motorom radi ove ekonomske situacije u zemlji kad je i onajk sve skupo ako vec mozes birati
 
Član
Dajte, ljudi, još ispada da je Audi 80 bolji od FIjATa Maree!? FIjAT kojeg inače isto ne podnosim!? Pa na Audiju trap odlazi kao dobar dan, sigurno od opreme nema ništa, a ovo je bar novije i modernije i ljepše i opremljenije i jače i brže ,...
Jbm ti VW i čitav njihov koncern i onog ko ga je izmislio i,...:icon_mad:
Jbt, VW star 20 godina bolji od svih auta starih od 7 do 10 god., ONLY IN BIH!!!:icon_mad:
 
Top