Kakvo iskustvo i misljenje imate o taksistima?

Kakvo iskustvo i misljenje imate o taksistima?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kao sto naslov pise
kakvi su vam taksisti i sta se vama desavalo snjima :icon_rolleyes: POSEBNO divlje taksiste sa kojima sam imo neugodnu situaciju

Morao sam ovo postaviti temu jer sam malo izvan sebe od bjesa zbog jednog taksistom. Pre 5 sati sam imao lose iskustvo sa taksistom, ovako detaljno:

Vozam se lepo dzipom sa cigaretom u ustima prema raskrsnici kod najvecog Tropica da bih nastavio dalje do autoputeva prema klasnicama, na toj raskrsnici koji ima oblik slova "T" (ali je okrenes tako da donja strana slova bude na desnu stranu i tako izgleda raskrsnica) ja imam prednost prolaza i vozim dalje.

Ali neki ludi taksist na suprotnoj strani u crvenoj golfu je iznenada skrenio na njegovu levu stranu (tj prema moje desne strane) mogao sam ga udariti, odmah sam reagovao i kocio okrenijuci volan na levu stranu i za dlaku smo se sudarili (auto mi se okretao 190 stepeni) a on je pobjegao, ispala mi je cigareta iz usta i opekla mi butinu (ako ste pomislili jel moj "alat" opecen, hvala bogu nije) odmah me bolelo i ugasavao sam cigaretu koliko sam mogao, sada imam lepu opekotinu duzine 4 cm koji se zagnojila...

tada kad sam uspio ugasiti cigaretu, od bolova sam poludio i dao gas jureci za taksistom koji je bio daleko i sustigao ga. Zamalo sam ga udario zadnju stranu golfa i on je nekako sletio sa puta malo dalje od tropika, izasao sam da u njega UBIJEM BOGA i on je takodje izasao ali je drzao drvenu palicu pa sam malo stao da me ne odalami tim palicom. Opsovali smo jednim drugima puno gadne stvari, ja ukazivao na opekotinu i da je zaje**o samnom oko prednosti i ostala sran*a...

nabrzinu sam pisao poruke mom drugu policajcu (nemogu zvati posto sam 100% gluh) kad li tom trenutku nisam primjetio da je ovaj glupan uskocio u osteteni golf i pobjegao! nisam uspio procitati broj tablice, u pm... dao sam slabe podatke policiji i traze ga...ali sumnjam.

Ja cu cekati da se ovaj usranac negdje naidje a tada cu imati JOS VECU drvenu palicu od njegove da mu lepo "popravim" zube!

Bas me ova opekotina boli i djelomicno sam se opustio pisajuci ovo...
 
Član
prestani pusiti to ti je sigurno neki znak.

sto se tice taksista to su ti najveca djurad od vozaca ali cast izuzetcima. uzimaju najcesce prednost tamo gdje je nemaju ali mi je najmrze ako podjes malo brze da vozis on ispred tebe naglo koci nebi li ga udario ozada pa da ti uzme pare.

ma ne treba sa njima imati posla jer su se najcesce spremni tuci i uvijek imaju neke palice, oruzje i sl.
manite se corava posla i pamet u glavu i pamtite tablice pa kad ti pobjegne da ga mozes prijaviti.
sretno
 
Član
al u sarajevu su taksisti prica za sebe pi... u dusi kad su sami odma zovu ako su u problemu eto ih odmah 15 svaki ima 150kg i neku cjev il palicu pod sjedalicom a zavoznju boze sacuvaj ko im dade vozacke ni djeca od 5 go ne voze onako male autice ide glavnom neki 70 km/h samo sva 4 i ti koci ak mozes i to cim vide da neko brze ide odma ulijecu ne bil se zaletiou u nj zadni

dobra je stvar u tome sto neki ludi ljudi napravise mobitle sa kameriama pa mozes kasnije da trazis na parkinzima ko te maloprije sprzio
 
Član
Dzip sa sipkama naprijed je majkaa....on namjesti da ga odalamis, a ti rikverc pa prva stjeras mu auto negdj eu PM i odes lagano hehehehe :D

Al sto se tice u mostaru taksista sasvim su primjerei vozaci, nemam zamjerke...a da mi neko polupa skodu od taksisat i izvadi palicom, ja bi ga satr`o ko zeca i rekao muriji da je bio udaljen vise od 50m od pjesackog pa nek bude on kriv da mi plati jso nastalu stetu haha :D
 
emirEX_sa je napisao(la):
prestani pusiti to ti je sigurno neki znak.

mozda si u pravu, odsada cu pusiti lulu sa sigurosnim zatvaracem za zar :icon_biggrin:

tibor987 je napisao(la):
Dzip sa sipkama naprijed je majkaa....on namjesti da ga odalamis, a ti rikverc pa prva stjeras mu auto negdj eu PM i odes lagano hehehehe :D

To bih volio ali nazalost ovo nije film Mada Maksa ;)
 
Član
vecina su idioti, koji ne gledaju druge. voze ko da su sami na cesti. a sto neko rece, ima izuzetaka.
a za tog tvog, trebo si i ti kljuc kakav izvadit, pa se porokat. jaran mi vjecito pod sjedistem ima 18-ku :D
 
Član
tibore kad spomenu jeepa sa sipkama ovde u ljubuskom lik ima chevrolet tahoe neki prejak V8 je unutra uglavno radjen je po narudzbi i ima ogroomne bull barove naprijed a povrh svega i rogove od neke meksicke krave nemam pojma uglavnom ti rogovi strse po 70 cm lijevo i desno iznad haube pa nek se nadje taksista da mu presjece put :)
 
Član
Pa kakvo da imam misljenje o taxistima kad mi je stari taxista! :) Imam sasvim pozitivno misljenje o njima! Jer ovdje bas i nema takvih ispada kod njih, jer nemaju toliko posla! Barem znam kakav je on! Nikada nije bio bezobrazan po tom pitanju, ali je imao par situacija kad je on imao posljedica od strane musterija! A imao sam par situacija u Sarajevu s njima, jednostavno se bezobrazno prestrojavaju kao da je samo njihova cesta! Ali i ja njemu samo vratim istom mjerom i onda sam miran!
 
Član
Takode je i moj stari taxi vozac.A vi Sarajlije da samo kazem nisu svi taxi vozci npr.moj stari voza za Crveni Taxi i mogu da iskreno kazem ovako gazda Crvenog taxi odmah daje otakaz onima koji namjerno izazovu sudar,tucu i itd.A ovi supci iz Sarajevo Taxi svaki skoro ima stangu ispod sjedista,tako pazite se.
 
Član
a kad vec spominjemo te razne taxi firme, moram priznat da nisam vidio ijednog iz druge firme osim Sa taxi da "luduje" gradom, mozda zato sto ih je vise, al kojeg god sam vidio da ludjacki vozi, bio je iz Sa taxi-ja...
ne kazem ja da su svi oni isti, al ih je vecina takva sto se tice voznje. jedino za sta im svaka cast, sto su stvarno solidarni jedni prema drugima...
 
Kada je u pitanju uredan taxi firma sa svim dozvolama pa su i njihovi taksisti dobri, ali kada je u pitanju divlji taksi sa drugim autom jako grubo se ubacuju. dosada sam imao tri laganih situaciji i jedna nedavna losa situacija, ali srecom ima ih vrlo malo u B.luci, vidim da svi pricate gadne stvari o sarajevskim taksima, nisam bio tamo pa ne znam kako je to.
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
tibore kad spomenu jeepa sa sipkama ovde u ljubuskom lik ima chevrolet tahoe neki prejak V8 je unutra uglavno radjen je po narudzbi i ima ogroomne bull barove naprijed a povrh svega i rogove od neke meksicke krave nemam pojma uglavnom ti rogovi strse po 70 cm lijevo i desno iznad haube pa nek se nadje taksista da mu presjece put :)

AAAAAAA, vidio sam tog u Mostaru prije mozda mjesec ipo...umalo nisam zenu preko pjesackog pokupio, ja se zablejio u auto od cudjenja....mahnito pravo, sad leek isto ko texasasin pravi hehe :D
 
Bekir_SA je napisao(la):
znak da pusenje ubija.....

Da, posebice kada od pusenja zamalo dobijes nekoliko finih udarca od palice plus opekotinu ;) srecom nisam dobio udarce ali jbg opekotina...

A za ono sa rogovima...mozda to stavim na dzipu, metalne mreze na prozorima, prasine da izgleda kao da dolazi iz mrtve doline, metalne oklope na sve strane, nazubljene sipke kod vrata, mitraljez na vrhu...kao MAD JEAN :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top